صدف، حمایت شد!

ماهنامه صدف گراش که فعالیت خود را از دی ماه سال گذشته شروع کرده بود به دلایلی تعطیل و بجای آن ماهنامه «حمایت» منتشر شد.

خواجه پور سردیبر ماهنامه حمایت، در قسمت حرف اول (سخن سردبیر) شماره اول این نشریه، در تیتر (حمایت از حمایت) نوشته است: «اول این ماه همانند چهار ماه گذشته بسیاری از همشهریان منتظر صدف ویژه گراش بودند اما به جای آن اکنون روزنامه حمایت در دستان شماست. برای ما هم عوض کردن خانه و این گونه اجاره نشینی سخت است اما روزنامه نگاری و خانه به دوشی همزاد های دیرینه اند.

مشی ما روزنامه نگاران گراشی این بوده است که همواره با خونندگان و همشهریان خود صادق باشیم. از این رو لازم بود در باره این تغییر چند کلمه ای با شما صحبت کنیم.

بعد از سه سال و نیم فعالیت با عنوان صحبت نو ویژه گراش، دیگر به دلیل وضعیت اجتماعی و سیاسی منطقه، امکان ادامه همکاری وجود نداشت. بعد از مدتی وقفه از دی ماه صدف گراش با همکاری حسین فریدونی به راه افتاد. مجوز صدف متعلق به استان هرمزگان است برای رفع مشکل محدوده توزیع نامه ای به تهران ارسال شد تا محدوده جنوب فارس نیز به محدوده توزیع صدف افزوده شود.با گذشت پنج شماره از انتشار صدف پاسخ این درخواست هنوز ارسال نشده است.

طبق روال معمول شماره ششم صدف در هفته اول تیر ماه آماده انتشار بود. اما از سوی مراجع قانونی و مسئولین شهرستان اعلام شد با توجه به مشکل قانونی در مورد محدوده توزیع از انتشار نشریه خودداری شود. تعهد ما به خوانندگان و آگهی دهندگان باعث می شد که به دنبال راه چاره ای باشیم.

با مساعدت همکاران ما در روزنامه سراسری «حمایت» این امکان فراهم شد تا نشریه با عنوان «حمایت ویژه گراش» در این ماه منتشر شود و ارتباط ما با شما تداوم یابد. از مدت ها پیش به دنبال دریافت مجوزی مستقل بودیم تا بتوانیم با فراغ بال و اطمینان به کار ادامه دهیم. اما گویی گرفتن این مجوز برای افراد عادی تا هفت سال طول خواهد کشید. اگر این «حمایت» و در کل حمایت همه نباشد جمعی که به دور هم گرد آمده اند متفرق خواهد شد و در زمان مناسب جمع کردن آنان کار دشواری است. حمایت را برای مردم منتشر میکنیم و از همین مردم توقع حمایت داریم.»

نشریه حمایت به صاحب امتیازی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و  به مدیر مسئولی علی شمس می باشد.

شماره اول نشریه حمایت با قیمت پانصد تومان، نهم تیرماه در شهر گراش توزیع شد.

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در پنج شنبه, ۰۹ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۴:۴۶ ب.ظ

۹ نظر

نظر -49 - 0 از 9اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  انشاا…خوب باشد…ولی مسئولین ادارات وارگانهاازشماخواهشمندیم بامسئولین ماهنامه همکاری داشته باشیدتاماه تاماه یک ماهنامه خوب وپرخبرداشته باشیم

 2. 0

  موفق باشین

 3. 0

  من موندم خیرین گراش چرا تو کار فرهنگی شهر کمک نمیکنن یک خیر میخواد تا یه نشریه مستقل داشته باشیم…
  انشااله اسم جدید تو کارش موفق باشه…

  1. 0

   نیاز به فرهنگ سازی در بین خیرین گراشی هست!!

 4. 0

  بهتر نبود بگین صدف رفت حمایت آمد

 5. 0

  بابا روی مغر خیرین بیشتر کار کنین

 6. 0

  آخه همه که نمیشه ازخیرین خواست! خود جوونها و مسولین بیشتر به فکر باشن و جنب و جوش بیشتری کنن

  1. 0

   همه درسته ولی خیرین دیگه زیاد میرن تو کار ساخت مسجد همش هم با ۱۰۰ متر فاصله ساخته میشه…
   خوشم اومد دیروز تو اخبار از ساخت سد در یکی از شهرهای کرمانشاه به کمک خیرین بود… واقعا گراش با این همه سرمایه چرا اینکارها رو نمیکنن… البته مشکلی هم ندارن نمیدونن تو چه کاری خرج کنن باید یکی بیاد تو این کارها فرهنگ سازی کنه…

 7. 0

  این هم مشکل قانونی داره چون نباید قیمت روش بزنین

 8. 0

  چس هفته نامه عاشقان ولایت گراش کی منتشرمیشه تابه کلی خیالمون راحت شه.

 9. 0

  عدم حضور مسئولین در این عرصه ها ما رو به جایی نمی کشونه الا به تباهی تا وقتی که مسئولین احساس مسئولیت نکنند کاری پیش نمی ره حالا ما گفتیم…… اما کو گوش شنوا

نظر -49 - 0 از 9اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه