سه ماه دیگر صبر کنید!

رییس جدید اداره گاز گراش: سه ماه دیگر صبر کنید

با تغییر رییس اداره گاز وعده پایان گازکشی در اردیبهشت ۹۰ به فراموشی سپرده شد.

بهمن ماه ۸۹ رازقی رئیس اداره گاز گراش، در مصاحبه با سایت خبری رویدادشهر، از اتمام پروژه گاز رسانی و نصب علمک در گراش، تا پایان اردیبهشت ۹۰ خبر داد.

خردادماه هم به پایان رسید. هنوز به برخی از محلات شهر گاز نرسیده است و همچنان کوچه‌های زیادی زخم خورده  باقی مانده است. برای پیگیری وعده سری به اداره گاز می‌زنیم. می‌پرسیم آقای رازقی هستند؟ می‌گویند مدیر عوض شده و آقای رازقی دیگر اینجا نیستند!

مدیر کنونی اداره گاز گراش آقای خندان پذیرای ماست. موضوع را برای او بازگو می‌کنیم و جواب این است: «من نمیدونم ایشون(رازقی) بر چه اساسی این حرف را زدند.» آقای خندان به کل حرف‌های رازقی را رد می‌کند.

خندان گفت: تا تاریخ ۲۳خرداد، ۲۷۰۰ فقره علمک در گراش نصب شده است و مناطقی در شهر گراش شبکه گذاری شده ولی تاکنون در آن مناطق علمک نصب نشده است، طی سه ماه آینده ۱۶۰۰ علمک دیگر در این شهر نصب خواهد شد. از مهمترین بخش‌ها ۳۷۵۰متر لوله‌گذاری و نصب ۱۳۰ علمک در سه ماه آینده در پروژه مسکن مهر است.

رییس اداره گاز گراش همچنین از گازرسانی به مصارف کنندگان عمده همانند بیمارستان در سه ماه آینده خبرداد. اگر مصرف گاز از ۱۶۰ متر مکعب در ساعت بیشتر باشد، مصرف کننده عمده به حساب می آید. درباره طرح‌های آینده گفته شد در کوچه‌های منشعب از خیابان آبیاری و درمانگاه و دیگر مسیرهایی که گازکشی شده‌اند و علمک ندارند نیز تا سه ماه آینده علمک نصب خواهد شد.

خندان در مورد گازرسانی به بخش ارد و دهستان فداغ  گفت: تا پایان سال جاری بودجه گازرسانی به ارد و همچنین پیمانکار مشخص خواهد شد. اما شروع عملیات احتمالاً به سال آینده خواهد افتاد.  گازرسانی به فداغ در برنامه‌های بعدی اداره گاز قرار دارد.

خندان بر خلاف رازقی که گفته بود از مردم تقاضا دارم برای نصب کنتور کمتر عجله کنند، گفت: از مردمی که علمک برای آنها نصب شده است،  تقاضا داریم که برای نصب کنتور بیشتر مراجعه کنند و نصب کنتور را به فصل زمستان موکول نکنند. برای شهری همچون گراش، روزانه نصب ۳ یا ۴ کنتور بسیار کم است که می‌طلبد مردم بیشتر مراجعه کنند.

صحبت‌های خندان  با یک گلایه به پایان می رسد. اداره گاز در حال حاضر کنتورخوان ندارد. چندین نفر برای این شغل ثبت‌نام کرده‌اند اما اکنون که نوبت استخدام رسیده است مراجعه نمی‌کنند یا انصراف داده‌اند. در حال حاضر مامورین امدادگاز کار کنتورخوانی را نیز انجام می‌دهند.

سه ماه دیگر هم باید صبر کنیم. چندین زمستان از وعده مسئولین گذشته و هنوز بسیاری از خانوارهای گراش از نعمت گاز محرومند.

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در جمعه, ۱۰ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۶:۴۸ ب.ظ

۴ نظر

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  باآرزوی موفقیت برای کلیه مجموعه زحمتکشان دراین اداره محترم.لطفاپیگیری کنیدکه گازکشی شهرک صنعتی گراش همچنین ایستگاه تقلیل فشارمربوطه کی اجرایی خواهدشد؟شایان ذکرمی باشدکه این شهرک نیزجزومصرف کنندگان عمده قرارخواهدگرفت.وباکم شدن هزینه تولیدمحصولات تولیدی این واحدهاکه به تبع انجام موردمذکوراتفاق خواهدافتادتاحدزیادی به رویه صنعتی شدن شهرمان که چندوقتیست شتاب گرفته سرعت خواهیم بخشید.باتشکر

 2. 0

  چه شوخی بزرگی! اصلا کنتورهای گاز را نمی خوانند. حتی مامورین امدادگاز. خودت باید بروی اداره گاز و شماره کنتورت را ببری.

 3. 0

  در خیابان ومحله پشت پادگان بسیج اصلا”شبکه گذاری هم نشده است چه برسد به علمک که در مراجعه به اداره گاز اعلام داشتند که چن خانه باید عقب نشینی داشته باشند تا شبکه گذاری صورت گیرد این در حالیست که این واحدها هیچ مانعی جهت گاز کشی نیستند .در ثانی تاکی باید حدود ۵۰واحد مسکونی به خاطر دو خانه نباید گاز داشته باشند وبا کدام منطق واستدلال .آن وقت می گویند جهت دریافت کنتور عجله کنید .خواهشمند است در صورت امکان از اداره گاز سوال وجوابیه اداره مذکور را در ج نمایید باتشکر

 4. 0

  به خدا زشته با این همه تناقض گوی ومردم رو سر کار گذاشتن اخه مردم چه هیزم تری به شما فروخته اند که برای دروغ گفتن دارید از هم دیگه سبقت میگیرید من خودم یکی از متقاضیان کنتور گاز هستم و مدتی است منتظر کنتور میباشم ولی اقای رییس می فرمایند کنتور مو جود نیست اگه توان در خواست و مطالبه ندارید به سلامت.

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه