برای نخستین بار:

سد سنگی ملاتی زینل آباد آبگیری شد

سدخاکی و سنگی ملاتی «زینل آباد» گراش برای نخستین بار آبگیری شد.

به گزارش رویدادشهر، سد خاکی و سنگی ملاتی زینل آباد گراش پس از بارندگی های هفته قبل برای اولین بار آبگیری شد. این سد خاکی و سنگی ملاتی به طول ۲۱۵ متر ، و ارتفاع ۹ بوده که بیش از یـک میلیون متر مکعب آبگیری شده است.

این سد در بهمن ماه ۱۳۹۰ و در زمان فرمانداری خواست خدایی افتتاح شد که اعتبار این طرح از محل سفر رهبر معظم انقلاب به استان فارس تأمین شده بود که به همین دلیل وی این سد را «سد ولایت» نامگذاری نمود.

دهستان زینل آباد از توابع بخش ارد شهرستان گراش می باشد و در ۵۰ کیلومتری شهر گراش قرار دارد.

sad Zaynalabad

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در یکشنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۶:۲۲ ب.ظ

۳ نظر

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. +1

  سلام
  -نمی گویم که تیتر اول مطلب را اشتباه نوشته اید:(زینل آباد گراش) ولی بهتر بود که می نوشتید: (زینل آباد ارد)-چون که از قدیم الایام جزو ارد بوده والان هم درمجموعه ارد تابع گراش است.رعایت این نکات مهم است .چیزی ازگراش کم نمی شوداگرواقعیت

  را بنویسید،بلکه ضمن احترام به توابع،وسعت قلمرو گراش راهم بیان می کنید.البته نویسنده کار خوبی هم کرده است که در پایان خبر ،این نقیصه را با بیان جمله ای تا حدی جبران کرده است.حالا باز هم خوب شد که یک خبری از بخش ارد دریکی از سایت های( ککام ها)-برادران گراشی _ آورده شد…قابل توجه مدیریت محترمRooydadshahrودیگر عزیزان فعال درفضای مجازی گراش!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. 0

  الآن رودرست فرموده ایدامادرقدیم الایام که اشاره نموده ایداینگونه نبوده وتمام محدوده اردوروستاهای اطراف جزیی ازگزدان بوده اند.میتوانیدجهت اطمینان به مندرجات اسنادثبتی هم دقت کنیدتااطمینان حاصل شود.منهم ازجناب استادخودکامه عزیزخواهش میکنم اخبارکل شهرستان روازطریق خبرنگاران افتخاری بهترو بیشترمنعکس نمایند.

 3. +3

  جهت استحضار زینل آباد روستائی است از توابع دهستان سبزپوش بخش ارد شهرستان گراش استان فارس ایران اسلامی اینرا نوشتم تادقیقتر اطلاع رسانی شود ورعایت سلسله مراتب تقسیمات کشوری بدورازهرتعصبی گرددوخوب است بدانیددر کره خاکی تنها واتیکان است که موجودیت مستقل تقسیماتی داردوبس پس زینل آباد واتیکان نیست که موجودیت غیروابسته داشته باشد

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه