یادداشت/

بی‌توجهی مسئولین برای مردم گراش پذیرفتنی نیست

حجت عابدی:‌ معمولا در شهر های کوچک و مراکز کمتر توسعه یافته وقتی توسعه ای ایجاد شود، این رشد خیلی خوب برای مردم نمایان می‌شود و رخ نمایی می کند.

گراش یکی از شهر هایی است که در چند سال اخیر به همت مردم و تلاش برخی از مسئولین دلسوز به مکان مناسبی در زمینه پیشرفت و توسعه رسیده است. داشتن حساسیت، دلسوزی و قانون پذیری به عنوان عامل اصلی،‌ زمینه پیشرفت و رشد را در شهر گراش فراهم کرده است. با این وجود متاسفانه گاهی اوقات شاهد بی توجهی برخی از مسئولین نسبت به خواسته های به حق و قانونی مردم هستیم.

دغدغه مردم،‌رسیدگی به امورشان است. و دردناک است اگر امروز بعد از گذشت ۳۴ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به خواسته های مردم بی توجهی کنیم و به جای اینکه برای بی اعتنایی امروز، امروز پاسخ گو باشیم به دنبال توجیح کردن برای فردا هستیم ادامه روند بی توجهی مسئولین برای مردم پذیرفتنی نیست.

به طور مثال، می شود به سفر وزیر ارشاد دولت دهم در سفر به شهرستان لار و بخش اوز اشاره کرد. حضور وزیر محترم ارشاد به همراه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در شهر لار و بخش اوز و عدم حضور آقای وزیر در گراش، میشود در نوع خود بی توجهی به مردم گراش عنوان کرد. در بخش دیگری متاسفانه سامانه دیجیتالی شهرستان گراش با حضور مسئولین در شهرستان های همجوار افتتاح می شود.

این عمل باعث گشته تا  شیرینی افتتاح سامانه دیجیتال گراش به دلیل بی توجهی به مردم به کام مردم تلخ شود. البته نمیشود به عدم حضور وزیر ارشاد یا مسئولین رسانه ملی و صدا وسیمای استان فارس ایراد گرفت بلکه این بی توجهی حاصل برنامه ریزی برخی مسئولین برگزار کننده مراسم است.

 آقای جعفر پور به عنوان نماینده سه شهرستان لار، خنج و گراش که با شعار ایجاد وحدت پا به میدان رقابت و انتخابات مجلس شورای اسلامی گذاشت و مردم منطقه برمبنای همین گفتمان ارای خود را به صندوق ریختند، امروز ما باید شاهد عملکرد بهتری از ایشان باشیم.

اگر بخواهیم وحدت ایجاد کنیم. ابتدا باید اعتدال را رعایت کنیم. عدالت را برقرار کنیم. بر قراری عدالت و پایبند بودن به اعتدال تنها راه ایجاد وحدت در بین سه شهرستان است البته این به این معناست که در برابر رفع مشلات مردم طبق قانون عملکرد خوب و منطقی از خود نشان دهند.

اگر امروز سامانه دیجیتال گراش در جای دیگری افتتاح می شود و مردم سکوت میکنند این به معنای خویشتنداری مردم است نه بی تفاوتی.شاید برخی از شهرستان ها همجوار گراش نسبت به این امر احساس نباشند این دلیلی نمیشود که گراشی که به دنبال پیشرفت است از خواسته به حق و قانونی خود دست بکشد.

حضور مسئولین استانی و کشوری در منطقه می تواند ثمراتی مفیدی برای مردم داشته باشد باید سعی کرد حضور و سفر مسئولین در سه شهرستان به طور مساوی باشد.

متاسفانه امروز مسئولین استانی و بعضا کشوری اگر به منطقه ۳ ساعت سفر داشته باشند سهم شهرستان گراش از این سه ساعت شاید تنها کمتر از نیم ساعت باشد. مگر مسئولین ما و مردم ما درخواست و مشکلات ندارند.

Jamshid-Jafarpoorبه طور مثال اگر نماینده محترم مجلس آقای جعفر پور در سفر وزیر محترم ارشاد به شهر لار و بخش اوز به گونه ای برنامه ریزی کرده بودند که اقای وزیر به گراش هم سفر می داشتند.  شاید ما حالا اداره ارشاد داشتیم. به نظر می رسد همین برنامه ریزی نادرست هم برای دولت سابق دکتر احمدی نژاد که همواره میشود از تلاش های بی وقفه ایشان در جهت پیشرفت و آبادانی یاد کرد هزینه داشت و هم به مردم و استعداد های فرهنگی هنری گراش بی توجهی شد.

البته اگر بخواهیم منصفانه حرف بزنیم باید بگوییم مسئولین دستگاه های اجرایی شهرستان نیز باید در این گونه برنامه ریزی ها سهم خود را بیشتر از اینها ببینند و بی تفاوت نباشند.

امروز دغدغه های مردم پیرامون مسائل شهر، استفاده از همه پتانسیل ها بدون از نگاه منطقه ای تکیه به فرمایشات مقام معظم رهبری در جهت حل مشکلات مردم است.

نوشته شده توسط رویداد شهر در جمعه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۵:۰۳ ق.ظ

۱۲ نظر

نظر -49 - 0 از 12اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. +9

  وحدت حرف اقای جعفر بود باید کفت وم انداختن نه وحدت بعضی از کراشی ها دل خوش دادن که اقای جعفر بور کاری برای مردم شهرستان کراش انجام بدهد.اکر وزیر ارشاد به اوز رفتن این هم روی سیاست لاری ها بود که میخواستن به اوزی ها بکن ما هر کسی در زیر نظر لار بماند کارهای خوبی برایشان انجام میدهیم.بعضی از مسئولین کراش که اصلا به فکر کراش نیستن به فکر این هستن ببینم سر ماه جقدر دولت بول به حسابشان واریز میکند

 2. +10

  مسلمه که جعفرپور نمیخواد پای مسئولین به گراش باز بشه.مثلا اگه وزیر فرهنگ و ارشاد اومده بود گراش احتمال داشت اداره فرهنگ و ارشاد به گراش بدن.طبیعیه که جعفرپور مخالفت میکنه. چون هم با پیشرفت گراش مخالفه و هم جدا شدن فرهنگ و ارشاد گراش از لار باعث میشه دست اونا از بودجه فرهنگی گراش کوتاه بشه و نتونن بهش دست درازی کنن.

 3. +11

  احتمالا اقای جعفرپور به عمد یادش رفته که نماینده مردم گراش هم هست
  یا اینکه دق ودل داره

 4. -5

  سایت شما زیاد از حد از نماینده انتقاد می کنه واین نه تنها به نفع شهرمان نیست بلکه کینه ها رابیشتر نموده وهمچنانکه شاهدیم شکوفایی شهرمان درحد یک شهرستان نیست در ماجراهای دو اداره ی کل هم شورش را درآوردید وقطعا با تشکیل قریب الوقوع این دو اداره کل در لار آنها موضع گیری های شما را به حساب تمام گراش می گذارند و…خود حدیث مفصل بخوان… پس بهترین شیوه تعامل واعتدال است به نظر من شهرمان در این قضیه فریب لامرد را خورد وجهرمیها وفسا بهترین بهره برداری کردند عاقلانه تر عمل کنیم

  1. +7

   خانم سایه فکر کنم تازه شما در سیاست لار کراش وارد شدین.یعنی ما کراشی ها اینقدر عقل نداریم که با حرفهای مردم راه بریم نه عزیزم ما کراشی ها حق رو که میبینم حرف میزنیم .فکر کنم تا حالا در خواب بودین

  2. +3

   لاری جاسوس چرا خودت رو میذاری جای گراشی و حرف میذنی چرا اینقدر ترسو هستی و از طرف خودتون حرف نمیزنی؟؟؟!!!

 5. +8

  البته اقا یا خانم سایه بهتره بدانند که جرقه برخورد با این جریان از گراش شروع شد. بعدا لامردی ها متوجه شدند و وارد عمل شدند.
  مسئولین لاری در هر حال چشم دیدن پیشرفت گراش را ندارند. اگر کسی خود را فریب دهد و در انتظار رفتار مبتنی بر اخلاق آنها باشد، خطای بزرگی مرتکب شده و اگر یک ذره رگ غیرتی باشد ، سریعا بخود آمده ومتوجه فریبکاری آنان میگردد.
  ساده نباشیم!

 6. +9

  خبر:با توطئه جدید استعمارگران منطقه ، محل برگزاری همایش توجیهی اعضای شوراهای جدید شهرستانهای جنوب که قرار بوده در مرکز شهرستان گراش برگزار گردد لغو و به شهرستان دیگری منتقل شد.این تفکرات تندروانه که مسبوق بسابقه است تاکنون حتی جلو پیشرفت شهرستان ایشان نیز گرفته و چیزی بیش از یک نام جعلی بعنوان “بزرگ” برای خود باقی نگذاشته اند.

 7. -5

  اتفاقا اولین حرکات اعتراضی توسط کشاورزان لامردی آن هم با تحریکات پشت پرده ی نماینده شان صورت گرفت وچندروز بعد امام جمعه گراش متاثر از آن موضع گیری نمود و… این شد که ما کمی بیش از حد وارد معرکه شدیم و نصب پلاکاردها ونوشتن طومارها و…آغاز شد واقعیت اینست که حریف هم بیکار نمی نشیند وهمه چیز را رصد می کند خنج و ارد و اوز فداغ ومهر و….بسیار زیرکانه تر موضع گرفتند از خر لجاجت پایین بیاییم وقبول کنیم تند رفتیم

  1. +4

   خانم سایه شما فکر کنم مثل خانهای هستید که در جنک کراش با حکومت به خاطر منافع شخصی خودشان کراش رو به نابودی کشیدن.ما غیرت داریم و حاظریم به خاطر غیرت جانمان را به خاطر شهرستان شدن کراش بدیم .اکر شما خیلی دلتان میخواد به لار باشید کسی جلو شما رو نکرفته بفرماید

 8. -1

  نام جعلی بزرگ!!! یعنی شما حرف رهبر معظم انقلاب را هم قبول ندارید!!

 9. +7

  منظور از صحبت های مقام معظم رهبری “لارستان بزرگ” از نظر جغرافیائی و وسعت لارستان نبوده بلکه از نظر معنوی و عملکرد سید عبدالحسین دزفولی-نجفی بوده است.

 10. -5

  مقام معظم رهبری: (…باید گفت مردم شهر لار ومنطقه ی لارستان بزرگ ….)این سخنان در درجه ی اول اشاره به وسعت وعظمت و گستره لارستان دارد

  1. -4

   ما این منطقه رو به نام لارستان بزرگ میشناسیم. 

  2. +3

   شما برای خودتان بشناسید ما هم برای خودمان به شما میگوییم لارک….والسلام.
   انشاالله اوز و جویم و بنارویه هم از شما جدا شوند آن وقت است که نتیجه ی این همه ظلم که به مردم منطقه روا داشته اید را می بینید…

 11. +4

  انشاالله به زودی زمین های کوند را که شما (اسراییل منطقه) به نام خود کرده اید را از چنگال های خونیتان بیرون میکشیم… شما اگر از خداوند می ترسیدید حق مردم مظلوم را نمیخوردید…

 12. +1

  نسخه آزمایش لارپدیا
  http://larpedia.ir

نظر -49 - 0 از 12اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه