توسط رئيس مجلس شوراي اسلامي:

غیرقانونی بودن مصوبه ایجاد ادارات کل جنوب فارس اعلام شد

رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور مغایرت قانونی مصوبه هیئت دولت مبنی بر ایجاد اداره‌های کل صنعت، معدن، تجارت و جهاد کشاورزی جنوب استان فارس به مرکزیت شهرستان لار را ابلاغ کرد.

به گزارش رویدادشهر، نماینده مردم شهرستان‌های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در لامرد با اعلام این خبر اظهار داشت: به دنبال رای بدوی هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین مبنی بر منع قانونی مصوبه ایجاد ادارات کل در جنوب استان فارس و پایان مهلت دولت به منظور رفع مغایرت‌های اعلام شده، دکتر لاریجانی رای قطعی مغایرت قانونی این مصوبه را طی نامه‌ای که در ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۲ به امضای وی رسیده، به حجت‌الاسلام دکتر روحانی ابلاغ کرد.

سید موسی موسوی افزود: دولت موظف است اقدامات لازم در مورد مغایرت قانونی این مصوبه را ظرف مدت یک هفته پس از ابلاغ انجام داده و گزارش آن را به رئیس مجلس اعلام کند.

نایب رئیس کمیته نفت، گاز و پتروشیمی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: طبق قانون پس از انقضای یک هفته مهلت مقرر، این مصوبه ملغی‌الاثر می‌شود.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سئوال خبرنگار فارس در مورد چگونگی روابط وی با نماینده لار، گراش و خنج  نیز بیان داشت: نماینده لار از چهره‌های علمی و دانشگاهی مجلس و از نمایندگان خدوم و پرتلاش است که ما از نزدیک شاهد فعالیت‌های گسترده وی هستیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما به وی و مردم شریف لار علاقمندیم، اما این مصوبه از لحاظ متعدد با مشکل مواجه بود و به دلیل مغایرت‌های قانونی، علاوه بر هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین، وزرای مربوطه نیز خواهان بازنگری در مصوبه شده بودند.

نماینده شهرستان‌های لامرد و مهر در مجلس در پایان تصریح کرد: با پیگیری‌های نماینده لار لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان توسط دولت به تایید رسیده و به‌زودی به صحن علنی مجلس می‌آید و من نه تنها به این لایحه رای مثبت می‌دهم، بلکه تلاش می‌کنم که این لایحه با رای بالا در صحن مجلس به تصویب برسد.

انتهای پیام/‌

نوشته شده توسط رویداد شهر در دوشنبه, ۰۴ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۸:۳۰ ب.ظ

۷ نظر

نظر -49 - 0 از 7اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. -3

  دوباره معرکه گردان شدید و سنگ لامرد به سینه زدید !! به زودی این مصوبه قطعا اجرا خواهد شد وباز سایت شما بازنده ی این بازی خواهد بود

  1. +2

   زرشک

  2. +3

   فکر نمی کنم

  3. +3

   توی خواب این مصوبه اجرا میشه.شتر در خواب بیند بنبه دانه

  4. +3

   فعلا که برنده این بازی همین سایته
   آفرین

 2. -2

  سایه
  شما لازم نیست نگران برنده یا بازنده بودن به قول خودتون این بازی باشین .

 3. -2

  گراشی ها اونقدر سست عنصر هستند که با یک وعده یا یک حرف به راحتی گول خورده و نه نتها منافع خود را نمی خواهند بلکه منافع دیگر نقاط را هم نمی توانند ببینند . این قضیه رو بارها و بارها مشاهده کردیم . 
  کینه لارستان بزرگ از فرزند خویش روز به روز بیشتر می شود و نرسد روزی که دست پدر دیگر بر سر فرزندش نباشد … 

  1. +1

   خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

  2. +8

   اتفاقا گراش خواهان عدالت و مساوات است و مردم گراش بر این باورند که امکانات می بایست در تمام شهرها باشد نه اینکه تماما در یک نقطه و آن هم لار جمع شده باشد و راجب مسولین لاری دقیقاً ۱۸۰ درجه برعکس است و این شما بودید که همیشه چه با پیشرفت گراش و چه با پیشرفت دیگر شهرها مخالف بودید. نمونه های بسیاری وجود دارد و این شما هستید که خوی برتری نسبت به دیگر جاها را در سر دارید و فکر میکنید که اگر شهر لار به عنوان مثال بزرگتر از گراش است دیگر شما مادر و گراش فرزند شماست.
   شما باید بدانید که دیگر هژمونی لار شکسته شد و شما نمیتونید برای دیگران تصمیم بگیرید…
   لطفا به من بگویید که گراش تا کنون چه منافعی را بواسطه ی لار بدست آورده است؟؟؟؟!!!
   شما حتی با دانشگاه شدن دانشکده ی علوم پزشکی گراش مخالفت کردید و به احتمال زیاد دستان پشت پرده شما باعث مخالفت رییس دانشگاه علوم پزشکی وقت شیراز با شعبه ی بین الملل دانشگاه شهیدبهشتی شدن دانشگاه علوم پزشکی گراش شده است.
   با احداث تونل بین گراش و صحرای باغ مخالفت کردید زمین های گراش را غصب کردید و هر جا که توانستید چوب لای چرخ پیشرفت گراش گذاشتید…
   با شهرستان شدن گراش مخالفت کردید آشوب راه انداختید به مردم گراش چه توهین ها که نکردید حتی بزرگان شما در آن زمان گفتند که ما این دولت و دولت مردان را قبول نداریم، چرا، چون که تصویب کرده بودند گراش شهرستان شود و از زیر ظلم طولانی مدت لار نجات یابد.
   شما مخالف شهرستان شدن گراش بودید چون میخواستید گراش و لار را با احداث یک اتوبان و یک فلکه و یک شهرک به نام شهرک آزمایش آن هم در دشت کوند گراش به هم متصل کنید و اعلام کنید گراش محله ای از لار است، همین بلایی که بر سر خور و لطیفی و باین آوردید و میخواستید از این طریق اهداف خود را برآورده سازید، میخواستید استان شوید، حتی ذره ای هم به فکر منافع گراش نبودید، که خوشبختانه به خواست خداوند ناکام ماندید.
   اگر بخواهم از ظلم شما در حق مردم گراش و دیگر شهرها و روستاهای منطقه بگویم به جرات میتوانم کتابی بنویسم…

 4. +2

  لغو شدن مصوبات چه نفعی برای گراش داشت 

  1. +6

   بابا بی خیال آی پی شما یه چیز دیگه میگه از لار وصل شدی چرا به مردم میگی لامردی بی طرف. این شیوه ها دیگه قدیمی شده.

 5. +5

  درود بر لامردی ها! این نفع برای کل استان فارس مفید ست ، چرا که لار روحیه ی قیم مآبانه و سیطره ی تسلط بر کل استان را دارد و باید همه متحد بود و جلو این مصوبات غیر کارشناسی گرفته شود .

 6. +5

  لاری ، یک ذره عقلت را بکار بینداز ، همه ی مردم جنوب فارس از این مصوبه ناراحت هستند تو خودت را نبین دیگران را نیز ببین ، لار چه دارد که بخواهد اداره کل داشته باشد در صورتی لارمرد ، جهرم،فسا و مهر از تو سزاوارترند به تشکیل ادارات کل ، برو کشکتو بساز لاری !

 7. 0

  کامنت دیشب باانصاف را برخلاف رویه سایت سانسور کردی خیلی متاسفم دلخوش بوذیم که یک سایت بی سانسور باظرفیت درگراش هست ائتلاف مثلث شوم بندگی وبردگی زر(گ)زورسیاسی(ل)ئتزئیر(ش)نامبارک باد

نظر -49 - 0 از 7اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه