امام جمعه گراش:

ساخت بیش از حد مسجد به پیشرفت شهر کمک نمی کند

نماز جمعه این هفته گراش به امامت حجت الاسلام حسینی امام جمعه گراش برگزار شد.

به گزارش رویدادشهر، حجت الاسلام حسینی بعد از دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی با توجه به فرارسیدن هشتم شهریور و هفته دولت، ضمن آرزوی توفیق برای دولت مردان دولت تدبیر و امید اظهار داشت: از دلایلی که باعث شده رجایی و باهنر همیشه در اذهان مردم زنده باشند، یکی اعتقاد دینی و تخصص بالای ایشان و دیگری نیز عدم استفاده از قوانین دست و پاگیر بود.

حجت الاسلام حسینی به بیکاری جوانان اشاره کرد و اظهار داشت: جوانان میگویند وقتی ما در منزل هستیم خانواده میگوید برو بیرون وقتی هم در خیابان هستیم نیروی انتظامی گیر میدهد. این وضعیت باعث سر افکندگی جوانان و افزایش نا امیدی در جامعه شده است. سرمایه داران با ایجاد کارخانجات و دست به کار نمودن این جوانان هم میتوانند به اقتصاد شهر و هم به از بین رفتن یاس و نا امیدی کمک کنند.

امام جمعه گراش در رابطه با گسترش فرهنگ خیر اندیشی خطاب به سرمایه داران اذعان داشت: ساختن بیش از حد مسجد به پیشرفت شهرستان کمک نمی کند. بلکه میتوان با مشورت گرفتن از عالمان دینی و کارشناسان اقتصادی، و با ساخت صنایع و کارخانجات متعدد هم به اشتغال جوانان و هم به پیشرفت اقتصادی شهر کمک کرد.

وی افزود: با توسعه اقتصادی و ایجاد مجامع فرهنگی و کمک به ازدواج جوانان، یاس و ناامیدی موجود در جامعه از بین خواهد رفت و درصد جرایم نیز کاهش می یابد.

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در شنبه, ۰۹ شهریور ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۲ ب.ظ

۸ نظر

نظر -49 - 0 از 8اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. +8

  دستت درد نکنه حاج آقا. حرف دل مارو زدی آخر

 2. +9

  ای کاش سرمایه گذارها جمع می شدن و به فکر جوونای این شهر بودن تا من لیسانسه تو این شهر علاف نباشم!

 3. +2

  من می دونم اخر این امام جمعه یه کاری برای ما جون ها می کنه 🙂

 4. +5

  من با امام جمعه محترم موافقم
  حرفش حرف حقه

 5. +8

  ضمنا امام جمعه یک آماری هم دادند که بیشترین پول در بین شعب بانک های کشور در شعب های شهرستان گراش سرمایه گذاری شده است و از این روند گلایه کردند و خواستار انجام کارهای عمرانی و اقتصادی در شهر شدند و این را فرمودند که هیچ شهری با مسجد ساختن مرکز استان و شهر توسعه یافته نمی شود.
  متاسفانه ضعف اکثر خیرین ما این است که از سواد خاصی برخوردار نیستند و جهت انجام کار خیر عاقلانه تصمیم نمی گیرند و به جای اینکه پولشان را در قسمت هایی که شهر بسیار به آن نیاز دارد خرج کنند میروند زیر سقف مسجد آیینه کاری می کنند.
  به خدا کار خیر فقط در مسجد ساختن نیست. کار خیر در استقرار مرکزهای علمی و عمرانی در شهر می باشد که نمونه بارز آن مرکز ناباروری و دانشگاه علوم قرآنی و علوم پزشکی و بیمارستان است.
  به نظر بنده خیرین پول هایشان یا تحویل شورا شهر بدهند که به خوبی می دانند نیاز شهر چیست و یا با افراد با سواد و با تجربه مشورت کنند.
  مثلا یک کاری که می تواند منبع خوبی برای درآمد شهرستان شود همین نخل های رها شده است که با نظارت دقیق و رسیدگی درست به آن ها و تاسیس یک کارخانه می توان خرما را با نمونه های مختلف و مزه های مختلف و بسته بندی های مختلف با نام خرمای گراش وارد بازار در سطح کشوری کرد که باید یکی از اولویت های اساسی شورا جدید بعد از شروع به کار باشد.

 6. 0

  اینجاش جالب بود:
  ((بلکه میتوان با “”مشورت گرفتن از عالمان دینی”” و کارشناسان اقتصادی، و با ساخت صنایع و کارخانجات متعدد هم به اشتغال جوانان و هم به پیشرفت اقتصادی شهر کمک کرد.))

 7. 0

  سلام با وجود این همه مسجد دلیل اینکه در مسکن مهر بعد از یکسال و نیم از سکونت مردم و با وجود سکونت حداقل ۵۰۰ خانوارهنوز مسجدش ساخته نشده چیست

  1. +1

   علت آن عدم اعلام آمادگی خیر است. خیر پیدا بشود مسجد هم ساخته میشود.

 8. +1

  سلام لظفا از امام جمعه محترم خواهش کنید پیگری نمایند که مسجد مسکن مهر هر چه سریعتر ساخته شود و نتیجه پیگیری ها را را با اظلاع مردم برساند

نظر -49 - 0 از 8اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه