جلسه ستاد جهیزیه کمیته امداد شهرستان گراش برگزار شد

به گزارش حوزه مشارکتهای مردمی امداد گراش: در ابتدای جلسه برادر رستم پور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گراش ضمن عرض خیر مقدم به کلیه مدعوین و تقدیر و تشکر از حاج آقا حلاجی امام جمعه محترم بواسطه میزبانی این جلسه گزارش مبسوطی از عملکرد امداد در سرفصلهای حمایتی بخصوص جهیزیه به اطلاع حضار رساند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از یک میلیارد تومان از محل بودجه های دولتی در اختیار کمیته امداد گراش قرار گرفته که در سرفصلهای مزبور هزینه شده است، این میزان بودجه دریافتی را متأثر از نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان کمکهای مردمی حاصل از مشارکت مردم نیک اندیش و همیشه در صحنه شهرستان گراش در کلیه طرحها و سرفصلهای خیرخواهانه نظیر صدقات، طرح اکرام، جهیزیه، درمان و عمران و…. دانست.

رستم پور ضمن تقدیر و تشکر از کلیه خیرین فعال در عرصه دستگیری از ایتام و نیازمندان که به نحوی با کمیته امداد حضرت امام ایجاد تعامل و همکاری نموده اند، علی الخصوص مؤسسه خیریه امام علی(ع) و مساجد صاحب الزمان(عج) و ولی عصر(عج) و دیگر مساجد تداوم این همکاریها را به منظور ساماندهی بهتر به امور این ولی نعمتان جامعه خواستار شد.

در ادامه حاج آقا حلاجی ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور مدعوین در این جلسه، امر ازدواج و تأمین جهیزیه را یکی از دغدغه های جدی خانواده های نیازمند برشمرده که این امر لزوم توجه و اهتمام بیشتر به این عزیزان را در این سر فصل می طلبد و این مهم میسر نیست جزء در سایه تفاهم، تعامل و همکاری نهادهای حمایتی، مؤسسات خیریه و خیرین فعال در این عرصه.

همچنین وی با توجه به اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و نیز تغییرات بوجود آمده در سیاستهای کلان اجرایی و حمایتی مجموعه کمیته امداد، اطلاع رسانی بیشتر بمنظور شفاف سازی و بالطبع جلب اعتماد عمومی را خواستار شدند که در این خصوص برادر رستم پور با بیان شرح مختصری از بخشنامه ها و آئین نامه های موجود توضیحاتی را جهت اطلاع حاضرین جلسه بیان نمود.

سپس مهیایی مدیر عامل محترم مؤسسه خیریه امام علی(ع) با بیان مختصری از عملکرد گذشته این مؤسسه، همکاریهای گذشته این مؤسسه با کمیته امداد در امر جهیزیه را نمونه ای بارز از یک تعامل و همکاری خوب دانسته که تعداد زیادی از مزدوجین شهری از حاصل این تعامل که همان جهیزیه ای درخور و شأن این عزیزان بوده، بهره مند شده اند. همچنین حاج رضا فدایی از خیرین محلی، ۵۰ در صد هزینه جهیزیه ۵۰ مزدوج شهری را منوط به تأمین ۵۰ درصد مابقی از سوی کمیته امداد را تقبل نمود.

در ادامه برادران حاج علی دیباچی و حاج کریم جعفری ( مساجد صاحب الزمان(عج) و ولی عصر(عج) ) – خاکبیز و تقی نژاد (شورای اسلامی فداغ) – بال افکن(اداره بهزیستی) به ارائه نکته نظرات خود پرداختند.

جلسه همزمان با اذان ظهر و با طرح ۷ مصوبه با صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید.

نوشته شده توسط mehman در شنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۰ ساعت ۶:۴۷ ب.ظ

۲ نظر

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    درودخدابرشمابادآقای عبدالهی خیلی برای گراش زحمت می کشیدمرحبا

  2. 0

    واسه اونایی که خدا رو شکر دستشون به دهنشون میرسه جور کردن جهیزیه واسه ی دختر چیزی نیست ی لحظه منو بذارین جای دخترتون ببینین حاضرین دخترتون به خاطر جهیزیه کل زندگیش رو باید غصه بخوره، بخدا دیگه نمیدونم باید از کی کمک بخوام، خدا هیچکسو نیازمند بندش نکنه ک خیلی سخته باید به همه کس رو بزنی هیچکس هم کمکت نمیکنه

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه