اعزام زائران سرزمین وحی از فرودگاه لارستان

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان گفت: یک‌هزار و ۶۸۰ زائر در قالب ۱۴ کاروان و با هفت پرواز به سرزمین‌ های وحی اعزام خواهند شد.

عنایت‌الله انصاری‌فرد با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در چند ماه اخیر اظهار داشت: مهم‌ترین این تغییرات، اخذ گواهینامه استاندارد بین‌المللی به‌عنوان ششمین فرودگاه کشور، اخذ گواهینامه مدیریت ایمنی (sms) به‌عنوان نخستین فرودگاه کشور، نهایی شدن برقراری پرواز حج عمره و عتبات عالیات و غیره بوده است.

وی با ابراز خرسندی از تحقق یکی از آرزوهای دیرینه مردم در مورد انجام پرواز حج و عتبات عالیات از این فرودگاه، افزود: حج عمره فرودگاه بین‌المللی لارستان، از ۲۶ آذرماه شروع و ۲۶ بهمن‌ماه ۹۳ با هفت پرواز صورت می‌گیرد.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان اضافه کرد: هر یک از پروازهای تعیین ‌شده، ۲۴۰ زائر و در مجموع جمعیتی بالغ ‌بر یک‌هزار و ۶۸۰ نفر به فاصله ۱۰ روزه با هواپیمای ایرباس ۶۰۰ – ۳۰۰ پهن‌پیکر که برای نخستین بار در فرودگاه لارستان نشست ‌و برخاست خواهد کرد، به سرزمین‌های وحی اعزام خواهند شد.

این مسئول با اشاره به اینکه، زائران در قالب ۱۴ کاروان از شهرهای مختلف جنوب فارس به مقصد عربستان اعزام خواهند شد، اضافه کرد: به تفکیک ۹ کاروان از شهرستان لارستان، دو کاروان از شهرستان گراش و سه کاروان از شهرستان لامرد خواهد بود که بر اساس اعلام مسئولان حج و زیارت لارستان، این زائران از شهرهای لار، گراش، خنج، کوره، علامرودشت، نی‌ریز، جهرم، لامرد، داراب، فیشور، خور، اشکنان و غیره هستند.

وی با اشاره به اینکه، هندلینگ این هواپیما با شرکت هواپیمایی ایران‌ایر خواهد بود، تصریح کرد: ارائه خدمات به این نوع هواپیما نیاز به تجهیزات گران‌قیمت دارد که با هزینه‌ای بالغ‌ بر ۲۰ میلیارد تومان از سوی شرکت خریداری و بارگیری شده و تا چند روز آینده به فرودگاه خواهد رسید.

انصاری‌فرد با بیان اینکه فرودگاه بین‌المللی لارستان، بیست و یکمین فرودگاه در کشور است که عملیات پرواز حج را انجام خواهد داد، عنوان کرد: تاکنون تمام این پروازها، از فرودگاه‌های مرکز استان انجام می‌شده و لارستان نخستین فرودگاه غیر از مرکز استان فارس است که عملیات پرواز حج را انجام خواهد داد.

وی کسب این موفقیت برای منطقه جنوب فارس را یکی از برکات سفر مقام معظم رهبری دانست و اضافه کرد: انجام پرواز حج از فرودگاه بین‌المللی لارستان از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال ۸۷ به این شهرستان است که این مهم در سفر اخیر استاندار فارس به لارستان پی‌جویی شد و با حمایت سازمان حج و زیارت کشور، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه‌های کشور و همکاری شرکت هواپیمایی ایران‌ایر به مرحله عملیاتی رسید.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی لارستان ابراز امیدواری کرد با توجه به تعداد بالای زائران و همچنین آمادگی فرودگاه بین‌المللی لارستان در پذیرش هواپیماهای پهن‌پیکر، به حول و قوه الهی با رایزنی‌ها بتوان مجوزهای لازم برای انجام پروازهای حج تمتع را نیز از لارستان اخذ کرد.

نوشته شده توسط رویداد شهر در دوشنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۹ ق.ظ

دیدگاه