سند توسعه شهرستان گراش تدوین شد

به گزارش فرمانداری، فرماندار گراش از تدوین سند چشم انداز توسعه بلند مدت شهرستان خبر داد و اظهار داشت: تدوین برنامه‌های راهبردی توسعه زیرساخت ها و توجه به ظرفیت های موجود و معیاری های پیشرفت، برای اولین بار در شهرستان گراش در دستور کار قرار گرفت.

اصغر فرودی با بیان اینکه سند توسعه بلند مدت شهرستان باعث تحول اساسی در نظام برنامه‌ریزی استان می شود، تصریح کرد: این طرح زیر نظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس در چهار جلد با موضوع۱- منابع طبیعی و محیط زیست،۲- خدمات، ۳- تولید، سرمایه گذاری و اشتغال و ۴- جمعیت، سازمان فضایی و آینده نگری تدوین شده است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه پایدار مبتنی بر توجه به شاخص‌های موجود در حوزه های مختلف است، گفت: این سند بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست های کلی نظام و برنامه‌های دولت تدبیر و امید تنظیم و اهدافی را برای رشد، توسعه و شکوفاهی همه جانبه شهرستان در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه شهرستان گراش با اشاره به اینکه تدوین این سند کمک زیادی برای شناخت اولویت ها، نیاز ها و رفع مشکلات مردم در کوتاه مدت و بلند مدت می کند، تاکید کرد: افق حرکت مدیران و مسئولین دستگاه های اجرایی با مشارکت مردم رو به پیشرفت و توسعه همه جانبه و زیربنایی شهرستان باشد.

اصغر فرودی فرماندار گراش گفت: توسعه و آبادانی متوازن روستاها، جلوگیری از مهاجرت روستائیان، سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی، اشتغال زایی، توسعه بخش های اموزشی، ورزشی، صنعتی، کشاورزی، فرهنگی، بهداشت و تامین اجتماعی، ارائه خدمات به مردم و افزایش سطح خدمات رسانی، گسترش خدمات اجتماعی،توجه به منابع و پتانسیل های موجود طبیعی، توسعه زیرساخت های اداری و عمرانی، افزایش و توسعه تاسیسات مخابراتی، برق و آب، هدف مند سازی رشد و توسعه زیربنایی و آینده نگری شهرستان از مهمترین سرفصل های سند توسعه شهرستان گراش است.

وی ضروریت وجود سندی جامع و کامل برای توسعه شهرستان را امری لازم و ضروری دانست و گفت: در سند توسعه شهرستان معضلات شهر و مشکلات مردم شناخته شده و راه کارهای کارشناسی و بر مبنای مدیریت استراتژیک در نظر گرفته شده است.

فرودی با بیان اینکه سند توسعه شهرستان در واقع نقشه راهی است که حرکت همه مدیران باید بر پایه آن استوار باشد، خاطرنشان کرد: باید همه تلاش خود را در اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های این سند به کار بگیربم تا شاهد رشد و توسعه چشمگیر شهرستان باشیم.

نوشته شده توسط مهدی قنبری در شنبه, ۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۳ ب.ظ

۳ نظر

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  بالاخره اومدید رویدادشهر

 2. 0

  با عرض سلام
  . آیادر این سند وضعیت توسعه بخش ارد هم مشخص است؟

 3. 0

  آیا امکان دارد که متن سند از طریق سایت در منظر عموم قرار گیرد؟

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه