سد تاریخی و زیبای تنگ آب گراش، تفرجگاهی مناسب برای تفریح مردم

با توجه به بارش باران و تقریبا  فرارسیدن بهار در گراش، عده ای زیادی از مردم گراش و شهر های اطراف، برای گذراندن تعطیلات خود، تنگ آب گراش را انتخاب کرده اند. تا چند سال قبل کوه رفتن، مخصوص جوان‌ها و مجردها بود. اما از سال گذشته که آقای عظیمی جاده‌ی تنگ آب را کشید هر هفته به جمع خانواده‌هایی که روز تعطیل خود را در این مکان تاریخی و طبیعی می‌گذرانند افزوده می‌شود. گروهی حضور انبوه مردم را در طبیعت باعث تخریب منابع طبیعی می‌دانند و گروهی دیگر معتقدند این کار باعث آشتی مردم با طبیعت و حضور خانواده‌ها در این فضای مناسب شده است. از پیرزن‌های که فقط داستان‌های شوهرشان را در مورد تنگ‌آب شنیده‌اند تا کودکان که در میان درخت‌های کنار می‌دودند را می‌شود در اینجا دید. با افزوده شدن روزافزون علاقه‌مندان به حضور در تنگ آب، باید برنامه‌ریزی صحیحی برای استفاده از ظرفیت‌های این مکان انجام شود و آن را به عنوان یک قطب گردشگری در منطقه مطرح نمود. اکنون پای مردم به کوه باز شده است، باید این کار قدمی خیر باشد.

همچنین جا دارد ادارات و ارگان های مربوطه از جمله فرمانداری، شهرداری، منابع طبیعی و…، با فراهم نمودن امکانات و ایجاد فضاهایی برای اتراق، به ثبات و پایداری طبیعت در این مکان تاریخی و زیبا کمک کنند.

نوشته شده توسط مهدی قنبری در دوشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱:۳۰ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    یکی از مهمترین کارهایی که باید صورت بگیره به نظر من توجه به نظافت محیط هست ! با این هجمه مردم به این منطقه با قرار دادن سطل ها ، نصب تابلوها و … باید به این امر کمک بشه و گر نه اونجا طبیعت خودش رو از دست می ده ….
    شخصا همون تنگ آب قدیمی ، با اون سختی مسیرش و پیاده رویش بیشتر می پسندم ! البته باید به فکر سایر اقشار هم بود …

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه