آغاز سرشماری از دوشنبه به مدت ۲۱ روز در سراسر کشور

رخداد ملی سرشماری سال ۹۰ برای نخستین بار به فاصله پنج سال، از دوشنبه دوم تا بیست و دوم آبانماه در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش «ایرنا» ‘عادل آذر’ رئیس مرکز آمار ایران، سرشماری امسال را حاصل بیش از نیم قرن تجربه سرشماری در ایران و همچنین تجربه ۷۰ کشور جهان عنوان کرده است.

سرشماری سال ۹۰ به مدت ۲۱ روز در سراسر کشور انجام می شود که ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار در پوشش سرشماری قرار خواهند گرفت.

زمان انجام سرشماری برای هر خانوار ۲۰ دقیقه است که در صورت همکاری خانواده ها با ماموران سرشماری می توان این زمان را تقلیل داد.

همچنین در سرشماری امسال، ۱۱۴ هزار نفر درگیر این رخداد ملی هستند که ۵۴ هزار نفر آن را ماموران سرشماری به خود تخصیص می دهند.

مسئولان حوزه آمار اعلام کرده اند: پس از شروع سرشماری، هر سه روز یکبار اطلاعات حاصله از سرشماری از سوی مرکز آمار ایران اعلام می شود اما اطلاعات میانی سرشماری تا پایان آذر ماه انتشار می یابد. همچنین نتایج نهایی سرشماری پایان اردیبهشت ماه سال ۹۱ منتشر می شود.

پیش بینی می شود، بر اساس نتایج سر شماری سال ۹۰ شهرنشینی به میزان چشمگیری از سرشماری سال ۸۵ فزونی گرفته باشد و از ۶۸درصد به حدود ۸۲ درصد رسیده باشد.

همچنین در سرشماری امسال تعریف اشتغال تغییر نکرده است و بر اساس استاندارد سازمان بین المللی کار، محاسبه می شود.

رئیس مرکز آمار ایران از مردم خواسته است که نهایت همکاری را با ماموران سرشماری برای کاهش زمان پرکردن پرسشنامه های سرشماری داشته باشند.

ماموران سرشماری با پوشش آرم مرکز آمار ایران به درب منازل مراجعه می کنند که همگی آنها دارای کارت شناسایی از سوی این مرکز هستند.

همچنین ضروری است که خانواده ها کارت ملی و شناسنامه اعضای خانوار را از قبل آماده کنند که بتوان زمان سرشماری را هر چه بیشتر کاهش داد.

زمان انجام سرشماری از هشت صبح الی پنج بعداز ظهر است که در مدت ۲۱ روز اعلام شده برای انجام سرشماری، حتی در روزهای تعطیل ماموران سرشماری به خانه های مردم برای پرکردن فرم سرشماری مراجعه می کنند.

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در دوشنبه, ۰۲ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۸ ب.ظ

۶ نظر

نظر -49 - 0 از 6اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  ازمردم عزیزمان خواهشمند یم در این سرشماری عمومی نفوس و مسکن بامأموران همکاری لازم به عمل آورید
  چون این سرشماری به نفع شهرستان است

 2. 0

  با توجه به اینکه گراش حدود یک سال پیش ارتقا پیدا کرد لزوم انتخاب فرمانداری با تجربه برای این شهرستان نیازی ضروری بود. اما متاسفانه مدیریت ناکارامد در استان فضای خدمت را از مسئولین گرفته بود و به ناچار فردی برای فرمانداری شهرستان تازه تاسیس گراش انتخاب شد که هیچ گونه فضای کار را تجربه نگرده بود. بازی سیاسی استاندار سابق فارس و اطرافیانشان بیشتر احساساتی بود و از روی عدم مدیریت و تجربه کاری، نتوانستند استان را به پیشرفت برسانند.
  این صحبت در شهر گراش باز هم تکرار می شود. شهری که نیازمند داشتن یک فرماندار توانمند است. این شهر با دیگر شهر ها فرق دارد زیرا که این شهر مردم در لباس کار و تلاش هستند. اگر فرمانداری با تجربه از ان گراش شده بود حتما وضعیت ادارات بهتر بود.
  دانشگاه رفتن فرماندار ضربه ای به شهر است چون در مدیریت شهری مانند گراش اگر تمام وقت هم بگذاریم باز هم کار های نا تمامی داریم که باید انجام شود.

 3. 0

  اداره ثبت اسناد و املاک یکی از مهمترین اداراتی است که می بایست تا به حالا استقرار پیدا کرده بود . چرا تا به حال این اداره استقرار پیدا نکرده است؟

 4. 0

  جاده چک چک یکی از مهمترین کار های برنامه های مسئولین بخش بوده است. از زمان استقرار فرمانداری پیشرفت این پروژه مهم چقدر بوده است؟

 5. 0

  اعتبارات دو درصد خشکسالی و تملک دارایی برای شهرستان گراش چقدر بوده است ؟

 6. 0

  چرا نماینده مردم به گراش سفر نمیکند( دلیل به خاطر عدم مدیریت مسئولین شهرستان) بازگویی از زبان خود آقای حسنی و اعضای شورای اسلامی شهر گراش

نظر -49 - 0 از 6اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه