حضور چندهزار نفری مردم گراش در دعای عرفه

دعای عرفه از مشهورترین دعاهاست که شامل مضامین عارفانه‎ای چون شناخت پروردگار و تضرع به درگاه لایزال خالق یکتا و بی همتاست.

دعای عرفه شامل مطالب بسیاری است از جمله شناخت خداوند و بیان صفات الهی و تجدید عهد و پیمان با پروردگار، شناخت پیامبران و تحکیم ارتباط با آنها و توجه به آخرت و اظهار عقیده قلبی.

سیر اندیشه در آفاق جهان و یادآوری نعمت‎های بیکران الهی بر انسان و حمد و سپاس خداوند نیز از دیگر نکات موجود در دعای عرفه است.

درخواست حوائج که با درود و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) شروع می‎شود، تقاضای عفو، نور هدایت، رحمت، عافیت، برکت و پاداش اخروی نیز در دعای عرفه آمده است.

………………………………………………………………

مراسم ملکوتی و عرفانی دعای عرفه امام حسین(ع) بعد از ظهر یکشنبه در مسجد دانشگاه علوم پزشکی شهرستان گراش برگزار شد.

این مراسم ساعت دو و نیم عصر با مداحی خاکپور شروع شد. حضور پرشور قشر جوان در این مراسم بسیار چشمگیر بود.

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در دوشنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۲:۱۲ ق.ظ

۳ نظر

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  دانشگاه علوم پزشکی!!عجب!!

  1. 0

   دستِ دست اندرکاران درد نکنه .پارسال با خواهرم توی این مراسم معنوی شرکت کردم!امسال واقعا” جاش کنارم خالی بود!

 2. 0

  به مردم باید راست گفت: چندی پیش مسئولین شهرستان از استقلال اداره کتابخانه در شهرستان گراش خبر دادند اما متاسفانه این خبر درست نیست و کتابخانه عمومی گراش زیر نظر لار است. انچه که ناراحت کنند است مستقل خواندن این کتابخانه از زبان برخی مسئولین به مردم در جهت ارائه گزارش کار. انتظار می رود امام جمعه گراش از مسئولین بخواهد تا در این موارد شفاف سازی کنند . نظام شکوهمند انقلاب اسلامی خدمات گسترده ای به مردم ارائه کرده است پس باید به مردم راس گفت و شفاف سازی کرد. البته شاید جلسه پرسش و پاسخ کاری مثبت در جهت ارائه نظرات مردم باشد.
  باید در مورد استقلال ادارات شفاف سازی شود

 3. 0

  در دور دوم سفر آقای احمدی نژاد و هیات دولت به استان فارس مقرر شده است ۵۰۰ میلیون تومان تا سال ۹۰ برای تکمیل سالن سرپوشیده محبی تامین شود. به نظر می رسد دغدغه مسئولین باید تامین این اعتبار تا پایان سال ۹۰ باشد نه سال ۹۱ . پس جذب این اعتبار و تکمیل این پروژه دغدغه ای برای کسی دوست نکرده است چرا که اگر دغدغه ای درست کرده بود مسئولین طبق این مصوبه قانونی هیات دولت این اعتبار را در سال ۹۰ جذب کرده بودند. گفتنی است در سفر احمد زاده کرمانی استاندار سابق فارس به گراش این اعتبار جز اعتبارات ۴ میلیار شهرستان بود و در رسانه ها گفته شد که ۴ میلیار برای گراش اختصاص داده شده است. در صورتی که اختصاص این ۴ میلیارد تومان برای مردم شفاف نیست

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه