امام جمعه گراش: خیزش امت های اسلامی از اثرات قیام امام حسین(ع) است.

نماز جمعه این هفته شهرستان گراش، به امامت حجت الاسلام و المسلمین حلاجی امام جمعه گراش برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حلاجی در خطبه های نماز جمعه گراش، خود و نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت نمود و با استناد به آخرین آیه سوره آل عمران گفت: یکی از مهمترین مقوله های دینی و ایمان، صبر است و جامعه بدون صبر و مقاومت یعنی جامعه مرده و تا صبر در انسان وجود نداشته باشد تقوا نیز محقق نخواهد شد.

وی در خطبه دوم نماز، ایام سوگواری و شهادت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و شهادت چهارمین امام شیعیان حضرت امام سجاد علیه السلام را تسلیت گفت و افزود: رفتار پیروان امام حسین علیه السلام باید بعد از عاشورا، با قبل از آن متفاوت باشد که این خود نشانه پذیرش عزای محبان اهل بیت عصمت و طهارت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خیزش امت های اسلامی علیه حاکمان جبار خود و علیه استکبار را یکی از اثرات قیـام امـام حسیـن علیـه السلام دانـست و گفـت: حتی خیزش مردم اروپا و آمریکا نیز نتیجه ظلم ستیزی امام حسین علیه السلام است.

وی ادامه داد: هنوز شهروند آمریکایی نمی داند که مالیات هایی که می پردازد جهت کشتن مظلومان جهان و به خصوص مسلمانان فلسطین صرف می شود و آنها بعد از صدها سال فهمیده اند که باید در برابر ظلم ایستاد، همانگونه که امام حسین علیه السلام خود را برای مبارزه با ظلم فدا کرد.

وی افزود حضرت امام حسین علیه السلام نه تنها برای جامعه اسلامی، بلکه برای تمام دنیا حرف و پیام دارد.

انتهای خبر./

نوشته شده توسط mehman در شنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۵:۲۴ ب.ظ

دیدگاه