نماینده مردم: مدرک‌گرایی مانع ورود افراد شایسته به مجلس می‌شود.

نماینده مردم لارستان، گراش و خنج در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار دادن شرط مدرک تحصیلی بالاتر برای کاندیداهای مجلس، مانع ورود افراد باتجربه و متبحری که سابقه مدیریتی بسیار دارند و به دنبال مدرک‌گرایی نبوده‌اند، به مجلس مردمی می‌شود.

علی اصغر حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز اظهار داشت: هدف گروه فتنه و جریان انحرافی از گفتارها و رفتارهای آنان مشخص است که آنان درصدد تضعیف ولایت بودند اما غافل از این که نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه ولایت استقرار پیدا کرده و مردم هوشیارتر از آن هستند که فریب بخورند، و با مشارکت حداکثری در انتخابات این امر را نشان می‌دهند.
این نماینده مجلس افزود: شاید ائتلاف به چند بخش تقسیم شود اما صد در صد ائتلاف بین اصولگرایان انجام می‌شود و اگر یک درصد نیز این ائتلاف انجام نشود نمایندگان خط ولایت به عنوان اصولگرایان نمایندگان خود را معرفی می‌کنند.
وی با بیان اینکه گروه فتنه و جریان انحرافی سخت برای انتخابات فعالیت می‌کنند اضافه کرد: مردم هوشیار ایران فریب این افراد را نمی‌خورند اما اصلاح‌طلبانی که در این جریانات دخیل نبوده‌اند می‌توانند با صلاحدید شورای نگهبان کاندید شده و رای بیاورند.
وی تصریح کرد: جریان فتنه نمی‌تواند در انتخابات مجلس اخیر شرکت کند تا مجلسی مانند مجلس ششم تشکیل دهد و علیه اصول اساسی نظام عمل کند.
نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انتخاب کاندیداهای قومی و طائفه‌ای در کشورما کم‌رنگ و کم‌اثر شده است و به دلیل بالا رفتن سطح بینش سیاسی مردم شاید کمتر از دو درصد از کشور انتخابات قومی و قبیله‌ای انجام شود.
حسنی ابراز داشت: ارتقای مدرک برای کاندیدای مجلس یک اشتباه بزرگ است چراکه سبب می‌شود افرادی که دارای تجربه و تبحر هستند به دلیل انجام کار‌های مدیریتی داشته‌اند و موفق به اخذ مدرک بالاتر نشده‌اند، از سیستم حذف شده و از انتخابات کنار گذاشته شوند و یک مدرک آن‌قدر ملاک نیست که به خاطر آن افراد با تجربه و کارآمد محروم شوند.
نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در انتخابات مجلس اخیر تنها در برخی از حوزه‌های انتخاباتی، انتخابات رایانه‌ای برگزار می‌شود تصریح کرد: امیدواریم شاهد حضور و مشارکت پر شور و ۹۹ درصدی مردم در انتخابات مجلس نهم باشیم و همان‌گونه که مردم حضور خود را در ۹ دی و ۲۲ بهمن سال گذشته به رخ دشمنان و مخالفان کشیدند در این انتخابات نیز رخ‌نمایی کنند.
وی از مردم خواست تا فریب شعارها و وعده‌های غیرعملی کاندیداها را نخورده و به کاندیدهای با تجربه و کارآمد رای بدهند نه کاندیداهایی که تنها به فکر منافع خود هستند.

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در یکشنبه, ۰۴ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱:۰۰ ق.ظ

دیدگاه