فرماندار گراش: هنرمندان، هنر خود را با زنده نگاه داشتن فرهنگ عاشورایی جلوه دهند.

فرماندار گراش گفت: زنده نگاه داشتن فرهنگ حسینی و عاشورایی و تلاش برای بالا بردن شناخت مردم از حادثه بزرگ کربلا امر مهمی است که فقط به ایام عزاداری دهه اول محرم خلاصه نمی شود.

به گزارش رویدادشهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان گراش، محمود عالیشوندی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرماندار و دیگر مسوولان شهرستان گراش از نمایشگاه “روایت آفتاب” که با موضوع حماسه عاشورا و واقعه کربلا در این شهرستان دایر شده بود، بازدید کردند.

مسعود خواست خدایی فرماندار گراش در این بازدید ضمن تقدیر از دست اندرکاران برپایی این نمایشگاه از متولیان فرهنگی شهرستان خواست تا با جدیت و تلاش مضاعف با برپایی چنین نمایشگاه هایی ضمن فراهم کردن بستر مناسب جهت آشنایی بیشتر مردم و دوستداران اهل بیت با فرهنگ عاشورایی امام حسین(ع)  و یارانش، موجب استمرار و زنده نگاه داشتن این فرهنگ اصیل و دینی شوند.

گفتنی است در این نمایشگاه صحنه های مختلف حادثه عاشورا در قالب پرده اول تا دوازدهم شامل شهادت حضرت علی اکبر(ع)، نماز ظهر عاشورا، حمله دشمن، نصیحت امام حسین(ع) به لشکریان، فرستادن امان نامه و سرهای بر افراشته بر نیزه به نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه که در “بوستان شهر” گراش دایر شده بود، علاوه بر عرضه محصولات فرهنگی؛ غرفه های بصیرت، نمایشگاه عکس عاشورا، خاکریز خاطرات، پایگاه های اینترنتی و خبرگزاری ها و بخش کودکان با عنوان “به رنگ محرم” در معرض دید عموم گذاشته شده بود.

انتهای خبر./

نوشته شده توسط mehman در سه شنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۰ ساعت ۲:۴۴ ب.ظ

دیدگاه