فرماندار گراش: وقف، از فضیلت های پسندیده انسانی در اسلام است.

فرماندار گراش گفت: ترویج فرهنگ وقف، برای درک بهتر حقایق قرآن و اسلام امری پسندیده است و موجب فراگیری دین مبین اسلام می‌شود.

به گزارش رویدادشهر به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان گراش، مسعود خواست خدایی فرماندار گراش در جلسه هماهنگی برگزاری هفته وقف در این شهرستان ارج نهادن و صیانت از آثار گذشتگان را وظیفه همه دستگاه‌های اجرایی در همه سطوح خواند و تصریح کرد: همکاری و هماهنگی دستگاه ها با اداره‌ اوقاف و امور خیریه موجب حفظ این آثار ارزشمند و ارائه خدمات مطلوب تر به این اماکن خواهد بود.

وی افزود: وقف از فضیلت‌های خوب و پسندیده اخلاقی و انسانی در اسلام است که خیرین و نیک اندیشان با ماندگار کردن بنا یا انجام کارخیر و خدمتی جاودانه، ضمن بهره گیری از اجر اخروی، نام و یاد خود را نیز برای آیندگان ماندگار می‌کنند.

خواست خدایی اظهار داشت: تکریم شایسته خیراندیشان و ترغیب مردم به وقف‌ امری ارزشمند است که به ماندگاری بیشتر این فرهنگ کمک کرده و در باروری اسلام نیز مؤثر است.

برگزاری همایش جهت تکریم و ارج نهادن به فرهنگ حسنه وقف با دعوت از مسئولین کشوری اداره اوقاف و امور خیریه، خیرین و صاحبان موقوفات شهرستان مهمترین مصوبه جلسه امروز هماهنگی هفته وقف شهرستان گراش بود.

انتهای خبر./

نوشته شده توسط mehman در دوشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۰ ساعت ۳:۱۸ ب.ظ

دیدگاه