نتایج رسیدگی به شکایت‌های داوطلبان اول بهمن ماه اعلام می شود.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: نتایج رسیدگی به شکایات داوطلبان نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اول بهمن ماه به فرمانداری‌ های حوزه‌های انتخابیه اعلام خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان؛ دکتر ‘عباسعلی کدخدایی’ سه شنبه شب با بیان اینکه بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های اجرایی پایان یافته است، افزود: کسانی که درخصوص نظر این هیات‌ها شکایت و اعتراض داشتند می‌توانستند از ۲۴ دی ماه به مدت چهار روز، شکایت خود را به هیات‌های نظارت استانی اعلام کنند.

وی با اشاره اینکه هیات‌های استانی و مرکزی نظارت بر انتخابات از ۲۵ دی تا یکم بهمن ماه فرصت رسیدگی و اعلام نتایج شکایات داوطلبان نمایندگی مجلس نهم به فرمانداری‌ها را دارند، گفت: کسانی که صلاحیتشان تایید نشده باشد، می توانند براساس تبصره ۳ ماده۵۲ قانون انتخابات، اعتراض خود را از دوم تا ۲۱ بهمن ماه به شورای نگهبان اعلام کنند.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: پس از این مرحله نیز داوطلبان معترض می‌توانند در دو مرحله دیگر درخواست بررسی صلاحیتشان را مطرح کنند.

کدخدایی به داوطلبان و مردم این اطمینان را داد که هیات مرکزی و هیات‌های استانی نظارت بر انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی وظایف قانونی خود را به بهترین نحو انجام خواهند داد و به شکایت‌ها به طور دقیق و بر وفق قانون رسیدگی خواهند کرد.

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در سه شنبه, ۲۷ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۰۵ ب.ظ

دیدگاه