پرده‌برداری از طرح جامع امامزاده سبزپوش گراش

به گزارش خبرگزاری فارس از گراش، رئیس اداره امور بقاع و اماکن متبرکه اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در حاشیه این مراسم که بعد از ظهر امروز برگزار شد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در گراش اظهار داشت: این طرح جامع در ۵۰ هزار مترمربع تهیه و در سه بخش زیارتی، فرهنگی، گردشگری و خدماتی طراحی شده است.

الیاس رضایی ادامه داد: با اعلام آمادگی نیک‌اندیشان  گراشی تا سه هفته آینده مرحله نخست این طرح با اعتباری افزون بر ۱۰ میلیارد ریال آغاز می‌شود.

رضایی بیان کرد: مردم گراش از قدیم‌الایام به  امامزاده سبزپوشان ارادت خاصی داشتند و با توجه به قرار گرفتن امامزاده در موقعیت گردشگری و توان مالی خیران گراشی در آینده‌ای نزدیک به یکی از مجتمع‌های بزرگ زیارتی، گردشگری و خدماتی این شهرستان تبدیل می‌شود.

وی بیان کرد: این طرح شامل ساختمان اصلی، رواق‌ها، بخش‌های فرهنگی، گردشگری، ویلاهای اقامتی، کمپینگ، زائرسراها و سایر امکانات خدماتی و رفاهی است.

مدیر امور بقاع متبرکه استان فارس در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود به اجرای طرح جامع امامزادگان در این استان اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر اجرای ۱۴۰ طرح جامع برای امامزادگان فارس به تصویب رسیده است.

رضایی بیان کرد: تاکنون نیز مرحله نخست ۴۰ طرح جامع امامزاده‌های فارس عملیاتی شده است.

به گزارش فارس، در حال حاضر  یک‌هزار و ۴۰۸ بقعه متبرکه در استان فارس وجود دارد و سالانه ارداتمندان اهل بیت (ع) برای زیارت و عرض ارادت به این امامزادگان مشرف می‌شوند.

انتهای پیام/

نوشته شده توسط mehman در سه شنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۶:۱۸ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    موقعیت امامزاده را بفرمایید در کجای شهر گراش میباشد؟

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه