جشنواره تئاتر دانش آموزی در شهرستان گراش برگزار شد.

به گزارش رویدادشهر به نقل از گریشنا، جشنواره تئاتر دانش‌آموزی گراش با اجرای ۷ نمایش برگزار شد.

کانون حضرت معصومه (س) برخلاف دیگر برنامه‌های اجرا شده به مناسبت دهه فجر تماشاچی نداشت. در این جشنواره که تماشاچیان آن تنها داوران و گروه‌های دیگر شرکت کننده بودند پنج اجرا از دانش‌آموزان مقطع راهنمایی داوری شد که نمایش «شهر بی‌گدا»، کار دانش‌آموزان مدرسه حسنی از دید داوران برتر بود. این نمایش با ۹ بازیگر، نوشته حسن دولت آبادی و به کارگردانی عبدالمهدی سعادت درباره نوجوانی بود که با اخراج از آهنگری به گدایی روی می‌آورد.

علی‌اکبر شاه‌محمدی از داوران این جشنواره گفت: به دلیل بودجه بسیار اندکی که برای اجرای این جشنواره اختصاص داده شده، تبلیغاتی برای برگزاری این جشنواره انجام نشده است. مسعود غفوری، دیگر داور این جشنواره اعتقاد داشت: اگر از والدین دانش‌آموزان شرکت کننده برای دیدن اجرای فرزندانشان دعوت می‌شد، وضعیت اجرای این نمایش‌ها و بازی‌ها که در چند مورد چشمگیر بود بسیار بهتر می‌شد. علی فخری و محمد‌علی شامحمدی دیگر داوران جشنواره تئاتر بودند.

دو نمایش نیز در مقطع ابتدایی و دبیرستان اجرا شد که مورد داوری قرار نگرفت. نمایش آرش کمانگیر از گروه تئاتر دبیرستان ابدی تنها اجرای مقطع دبیرستان بود. نمایشی بر اساس شعر آرش کمانگیر سیاوش کسرایی که با اجرایی زیبا پایان بخش این جشنواره بود. جشنواره‌ای که با دیدن شور و شوق بازیگران نوجوان آن از یک طرف و دیده نشدن تلاششان از طرفی دیگر، شور و حسرتی در بیننده ایجاد می‌کرد.

(عکس گریشنا)

نوشته شده توسط mehman در جمعه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۴۴ ب.ظ

دیدگاه