شب آرزو ها…

درهای عرش دوباره باز می‌شوند و فرشتگان ندای این الرجبیون سرخواهند داد اینگونه است که سفره‌های برکت را می‌گسترانند و در کنار سجاده هر بنده‌ای حضور می‌یابند تا آرزوهای بلندش را به ملکوت برسانند.

رغائب از میل، رغبت، بخشش و عطا می‌آید و امشب، به معنای میل بندگان است به طلب پروردگارشان و عطای بی‌منت خداوند جلیل المرتبه بر سر بندگانش.

روزه گرفتن در اولین پنج شنبه ماه رجب، آمادگی بنده را برای مهمانی خداوندش افزون خواهدکرد و این شب را نمازی است که اگر شخص آن را به جا آورد، پس از مرگ هنگامی که در قبر گذاشته شود خداوند تبارک و تعالی ثواب نمازش را به سوی او به بهترین صورت می‌فرستد تا همدم او شود و او را از تنهایی بیرون آورد.

میت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیبا‌تر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین‌تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی.

امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افکند…

[jwplayer mediaid=”3558″]

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در پنج شنبه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۱ ساعت ۴:۲۰ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  امسال هم جایی مراسم بود؟

  1. 0

   آره تا جایی ک من مطلع بودم مسجد ولی عصر (عج) و حسینیه برق روز (خونه امام) بوده
   من خودم هم تو حسینیه بودم واقعأ مراسم خوبی بود البته با این ک بار اولم بود ….
   سال جدید هم میرم ثبت نام میکنم

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه