برای نخستین بار در کشور، رونمایی از شناسنامه ۱۲۰ شهید شهرستان گراش

خبرگزاری فارس: برای نخستین بار در کشور از شناسنامه مکانیزه ۱۲۰ شهید شهرستان گراش به صورت یکجا رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گراش، همایش اسوه‌های ماندگار صبح امروز با حضور فرمانده سپاه فجر استان فارس، مدیر کل ثبت احوال فارس و جمعی از مسئولان، مردم و خانواده‌های معظم شهدای شهرستان گراش برگزار و از شناسنامه ۱۲۰ شهید شهرستان گراش رونمایی شد.

فرمانده سپاه فجر استان فارس در این مراسم با تاکید بر اینکه اوج بیداری اسلامی در اقصی نقاط جهان حاصل خون شهدای از خاک رسته و به عرش پیوسته ایران اسلامی است اظهار داشت: صدور شناسنامه مکانیزه برای تمام شهدای شهرستان گراش به عنوان نخستین شهرستان در کشور باید نهادینه شود.

وی افزود: شهدا عزیزترین و گران‌بهاترین سرمایه یعنی جان خود را تقدیم اسلام کردند که مایه فخر و سربلندی ماست.

غلامحسین غیب‌پرور ادامه داد: خواست خداوند این‌گونه است که هرکسی در راه برپایی و ثبات دین خدا همت گمارد، خداوند نام او را بلند می‌دارد و این‌ها همان شهدای ما هستند.

فرمانده سپاه فجر استان فارس با گلایه از برخی مدیران استانی گفت: مسئولی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از راه شهدا و آرمان‌های آنان غفلت کند، شک نکنید که آن مسئول عاقبت به خیر نمی‌شود.

در ادامه مدیرکل ثبت احوال فارس نیز در این مراسم از صدور نخستین کارت هوشمند ملی در این استان و اهدای آن به ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس در نیمه دوم سال جاری خبر داد و افزود: این اداره کل، صدور کارت هوشمند ملی را در اولویت کاری خود قرار داده و امید است با همکاری سپاه فجر این استان تا پایان سال جاری شاهد تقدیم کارت هوشمند ملی به ایثارگران و مردم فارس باشیم.

محسن نعمتی در مورد شناسنامه‌های شهدا اضافه کرد: از ابتدای سال جاری این طرح به عنوان یک طرح ملی در دستور کار قرار گرفت و به عنوان یک مصوبه به هیئت دولت رفت.

به گزارش فارس، در همایش اسوه‌های ماندگار که صبح امروز در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده علوم پزشکی گراش برگزار شد، از شناسنامه ۱۲۰ شهید این شهرستان رونمایی و به خانواده معظم شهدا اهدا شد.

انتهای پیام/غ۲۰

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در پنج شنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۴:۱۳ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    در شناسنامه ها حتما محل تولدشون که ضروریترین بخش شناسنامه هاست ذکر شده . بمیرم برای شهدامون که بعضیهاشون محل تولد شهادتشون مشخص نیست همین شهید ناصر عظیمی هنوز بااینهمه ادعای( مسئولین) محل شهادش کشف نشده و نام عملیاتش هم مخفی مونده . شاید بخاطر اینه که تو جبهه هم اطلاعاتی بوده و نمی شه گفت ولی من با صدای بلند می گم تا به بگوش مسئولین برسه (((( سحرگاه ۱۳۶۴/۴/۲۰ منطقه عملیاتی دهلران . عملیات قدس ۳ ))))

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه