لابی‌گری فراتر از مصوبه و قانون

حضور جمشید جعفرپور، نماینده‌ی مردم لارستان، خنج و گراش در نمازجمعه‌ی سوم آذرماه گراش، با حواشی همراه بود. در این بین سایت‌های خبری منطقه هریک به نحوی به تحلیل این جلسه پرداختند.
وبلاگ فارس جنوبی (LarVote) نیز در یادداشتی از این موضوع را بررسی کرده است که با هم می‌خوانیم:

Larvote: مساله محدوده جغرافیایی و قلمرو از دیر باز جز امور بحث برانگیز لار و گراش بوده است. تقابل دو دیدگاه باعث گسترش مناقشات بین مردم شده است: دیدگاه “نیل به استانی در گرو گراش را تابعه لار کردن به منظور گسترش محدوده قلمرو” و دیدگاه “تفکیک و ارتقا بخش ها به شهرستان در راستای عدالت اجتماعی و بودجه گیری بیشتر از دولت جهت رفاه مردم لارستان”. ولی به دلیل استمرار تلاش پیروان این دو دیدگاه، هنوز نقطه اتمامی برای آن یافت نشده است؛ چراکه لار بدلیل پیشینه و قدرت برتر، ساخت و سازهای اداری، نظامی و اجتماعی را به داخل محدوده گراش کشانده تا با زمینه سازی قبلی بتوان دیدگاه اول را بر مسند نشاند. از طرفی تلاش رهروان دیدگاه دوم نیز با مسامحه و صبر بر درست شدن کارها در آینده موعود! ناکام ماند تلاشی که گویا دگر بار جان تازه ای گرفته تا در رسیدن به حقوق حقه خود گامی بلند بردارد حتی اگر با دیدگاه های تکراری و منفعلانه نماینده لارستان بزرگ مخالف باشد.  

نماینده لارستان، خنج و گراش علاوه برپافشاری بر نام لارستان بزرگ، عظمت آن را بدلیل نامگذاری از سوی رهبر انقلاب عنوان کردند ولی بیان نکردند که چرا شیراز با لقب سومی حرم اهل بیت، در سر درب ادارات کل خود نام نسبت داده شده را ضمیمه نمی کند که بتوان همچون “اداره کل راه و شهرسازی لارستان بزرگ”، “اداره کل راه وشهرسازی شیراز حرم سوم اهل بیت” را نام برد؟!

“هویت، قلمرو و امور مملکتی که توصیه عمه و خاله نیست” در لارستان بزرگ اجرا نمی شود حتی اگر قانون برای لارستان بزرگ مصوب شده باشد چراکه با نفوذ و قدرت سیاسی و پیگیری های مداوم گاها همراه با پرده پوشی از حقیقت می توان حق ضعفا را پایمال کرد تا بتوان به آرزوی دیرینه ایالت لارستان دست یافت؛ آرزویی که حتی بزرگان لار نیز بی پرده می توانند علیه مسئولان نظام صحبت کنند و از مدارج بالاتر صدایی شنیده نشود؛ ولی اگر صدایی از بخش های تابعه لار در رسیدن به امکانات رفاهی دولت اسلامی در اولین خاستگاه حکومت اسلامی بلند شود لار آن را با وارونه کردن، پوشش خبری می دهد یا در راستای نیات خود به مراتب بالاتر منعکس می کند.

آنچه در پس این دو دیدگاه نهفته است لابی گری است تا اجرای مصوبه و قانون، چراکه مصوبه خروج اوز از محدوده گراش با سنگ اندازی و نفوذ سیاسی لغو شد و مصوبه سال ۴۵ محدوده گراش اجرا نشد! این همان چیزی است که دکتر جعفرپور نماینده محترم لارستان بزرگ در نماز جمعه سوم آذر ۹۱ گراش عنوان کرد که فقط مطابق قانون و مصوبه می توان درباره محدوده دو شهرستان اظهار نظر کرد!!

 

مرتبط:
جعفرپور: نقشه‌ها را ندیده‌ام/ فتحی: مصوبه ۴۵ اجرا باید گردد
بالا سرخ یا سر نئز مساله این است!
امام جمعه گراش: دفاع از حقوق این شهر را وظیفه خود میدانم
نپذیرفتن ظلم در محرم حرکتی سخیف است!

 

نوشته شده توسط رویداد شهر در دوشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۴:۴۷ ب.ظ

۲ نظر

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    ازاینکه درتسریع انعکاس خبرهای شهرستان تلاش می کنید متشکرم.

  2. 0

    انشاالله به امید خدا با این پیشرفت هایی که شهرمون در همه زمینه ها به ویژه پزشکی داره تمام سیاست هایی لاری ها رو خنثی میکنیم
    خدا یاورمونه

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه