حضور دکتر ایمانیه در گراش / مجوز مرکز MRI گراش صادر می‌شود

اختصاصی رویدادشهر: صبح امروز چهارشنبه ۱۵ آذرماه ۱۳۹۱ سالن همایش‌های دانشکده‌ی علوم پزشکی گراش میزبان دکتر ایمانیه رییس دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز و همه‌ی اعضا هیئت رئیسه این دانشگاه بود. جلسه‌ای که فرماندار شهرستان گراش و مسوولین مرتبط با دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مشکلات دانشکده‌های علوم‌پزشکی و پیراپزشکی، بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان گفتند. در بین حجم زیاد مشکلات و خواسته‌ها، راه‌اندازی مرکز MRI در گراش، پررنگ‌تر بود.

فرماندار گراش: لار شلوغ است؛ MRI گراش را راه‌اندازی کنیم

کریمی‌فرد فرماندار گراش، در این جلسه مباحثی را مطرح کرد که مهم‌ترین آن‌ها خواسته دستگاه MRI بود. وی نوبت‌دهی طولانی‌مدت بیمارستان لار را بزرگترین دلیل برای راه‌اندازی MRI در گراش دانست.

رییس دانشکده پیراپزشکی گراش: مرکز تحقیقات دانشکده، میزبان دانش‌جویان ارشد و دکترا

دکتر مهدی محسن‌زاده رئیس دانشکده پیرایزشکی هم از کمبود بودجه شروع کرد. وی با بیان این‌که دانشکده پیراپزشکی گراش تا آخر سال ۳۰۰ میلیون بودجه لازم دارد خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر به این موضوع شد.

وی هم‌چنین مرکز تحقیقات دانشکده را از نظر فضا و امکانات کامل دانست و افزود: این مرکز می‌تواند پذیرای دانش‌جویان بومی ارشد و PHD برای انجام پایان‌نامه باشد. هم‌چنین تصریح کرد که کل هزینه این پایان‌نامه‌ها با دانش‌جویان است و هیچ‌ خرجی برای دانشکده پیراپزشکی گراش ندارد.

درخواست نیروی طرحی برای کمک در آموزش کار‌آموزی بیمارستان خواسته بعدی رئیس دانشکده پیراپزشکی بود. وی به‌دلیل ناتوانی در استخدام یا قراردادی کردن نیرو، تنها راه جذب نیرو را طرحی دانست.

رییس بیمارستان گراش: نیرو و بودجه را افزایش دهید

دکتر گلستان ـ رئیس بیمارستان امیرالمومنین علیه‌السلام گراش ـ هم از مشکلات می‌نالید. وی با بیان این‌که بیمارستان گراش دارای ۹۸ تخت‌خواب، NICU و جراحی قلب می‌باشد از کمبود نیروی استخدامی، قراردادی و طرحی گفت و افزود: بیمارستان گراش هنوز دارای برخی مشکلات است که می‌توان به تجهیزات پزشکی در خصوص بیهوشی و هم‌چنین تجهیزات احیا در NICU نام برد.

دکتر گلستان هم‌چنین عدم توانایی پرداخت اضافه‌کار پرسنل و تاسیسات فرسوده آب و فاضلاب ـ حتی با تعمیرات ۱۰۰ میلیون تومانی انجام‌ شده‌ ـ و خرابی آسانسور را از مشکلات بیمارستان دانست و خواستار بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی برای تعمیر و تجهیز تاسیسات و آسانسور شد.

نیروی ثابت برای بخش‌های آنژیوگرافی و جراحی قلب ـ که از شیراز و تهران در رفت و آمد هستند ـ خواسته بعدی دکتر گلستان بود، وی کمبود نیروی انسانی برای بخش درمانی را مشکل بعدی بیمارستانی دانست که در سال قبل ۷۲% تخت‌هایش اشغال بوده‌اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گراش: پزشک برای ارد و فداغ

دکتر محمدی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گراش هم ضمن تقدیر از حضور دکتر ایمانیه و اعضای هیئت‌رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز‌ از کمبود نیرو در امور مالی شروع کرد، وی خواستار قراردادی کردن نیروی کارسناسی امور مالی‌ای بود که چندی قبل مصاحبه داده بود.

مشکل بعدی شبکه بهداشت و درمان در مورد اضافه‌کاری نیروهای کمکی دانشکده علوم‌پزشکی و بیمارستان بود.

نبود سرایداری برای پزشک در دهستان فداغ، عدم توانایی انجام آزمایش ازدواج و حتی آزمایش مورفین، بیمه نبودن اعضای هیئت امنای ۸نفره شبکه بهداشت، نبود اورژانس، پزشک و تزریقات‌چی در ارد، نبود تزریقات‌چی در فداغ و فاقد درآمد اختصاصی بودن شبکه را ادامه مشکلات شبکه عنوان کرد و گفت: تنها راه درآمدزایی شبکه ویزیت پزشکان است که با اجرای طرح پزشک خانواده این درآمدزایی به‌طور چشم‌گیزی کاهش یافته‌است.

هیئت امنا بیمارستان گراش: با MRI موافقت کنید؛ خیرین آماده‌اند

تنها خواسته فانی‌لاری که به نمایندگی هیئت‌امناء بیمارستان امیرالمومنین علیه‌السلام در این جلسه حضور داشت موافقت با راه‌اندازیMRI  بود، وی از تامین بودجه لازم برای خرید دستگاه MRI ـ با مونتاژ بالاتر نسبت به دستگاه لار ـ توسط خیرین خبر داد.

نمانیده‌ی ارد: اورژانس ارد افتتاح شود

نماینده‌ای از ارد هم در این جلسه حضور داشت. وی آمار مراجع‌کنندگان به پزشک را روزنامه ۳۰۰ نفر دانست(!) و از کمبود ۲ یا ۳ پزشک سخن گفت. هم‌چنین از عدم افتتاح اورژانسی که دارای آمبولانس است و نیز یک‌سال و نیم از ساخت ساختمان آن می‌گذرد گلایه داشت.

نماینده‌ی پزشکان گراش: مسافت زیاد است، MRI  راه‌اندازی شود

تنها خواسته دکتر فتحی ـ که به نمایندگی از پزشکان خانواده در این جلسه حضورداشت ـMRI  بود. وی آمار زیاد تصادفات و ضایعات در ایران و در مضیقه بودن مردم را دلیل این خواسته دانست.

دکتر ایمانیه: موافقت با درخواست‌ها؛ مجوز مرکز MRI‌ گراش صادر می‌شود

پس از اتمام خواسته‌ها، دکتر ایمانیه صحبت‌هایش را شروع کرد.

دکتر ایمانیه ضمن تشکر از خیرین گراشی، تشکر از فرمانداران و دست‌اندرکاران دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز و دانشکده علوم‌پزشکی گراش گفت: «وضعیت دانشکده‌های گراش نسبت به شهرستان‌های دیگر خوب است، اما عالی نیست.» وی وضعیت مالی دانشگاه‌های علوم‌پزشکی را خوب ندانست.

دکتر ایمانیه پیگیری چارت سازمانی دانشکده علوم‌پزشکی و بیمارستان را خوب ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد که در یکی دوهفته اخیر این چارت به امضای وزیر خواهد رسید.

رئیس هیئت رئیسه دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز در خصوص استقرار یک پزشک در ارد موافقت کرد و قول داد اولین پزشکی که وارد استان می‌شود را به ارد بفرستد. او هم‌چنین حقوق ۶ماهه اول پرسنل اورژانس ارد را برعهده خیرین گذاشت و حقوق ۶ماهه دوم را متقبل شد، هم‌چنین از تجهیز این اورژانس به‌وسیله دانشگاه، خبر داد.

وی به کمبود بودجه دانشکده علوم پزشکی گراش نیز اشاره کرد و گفت: «حتی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز برای پرداخت حقوق دچار مشکل شده‌است، اما قرار است فرجی بشود و اگر چنین شود ما ۱۰۰ میلیون تومان به دانشکده علوم‌پزشکی کمک خواهیم کرد.»

وی استفاده از مرکز تحقیقات دانشکده برای دانش‌جویان بومی ارشد و PHD را طبق قوانین دانشگاه و با رعایت پوشش اسلامی مجاز دانست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم‌چنین در مورد مشکلات بیمارستان، کمبود بودجه را عامل اصلی تامین امکانات دانست و گفت: « بودجه نداریم، هر امکاناتی که در انبار موجود است را می‌توانید بردارید.» وی هم‌چنین با انتقال و آموزش نیرو و استخدام آن‌ها برای کار در بخش‌های آنژیوگرافی و جراحی قلب موافقت کرد. دکتر برای پرداخت اضافه‌کاری پرسنل بیمارستان هم موافقت کرد.

قرارداد برای ساخت سرایداری در ارد و قرارداد با نیروی مالی برای شبکه بهداشت هم از دیگر موافقت‌های دکتر ایمانیه بود.

دکتر ایمانیه در صحبت‌های خود با اعطای مجوز و راه‌اندازی مرکز MRI در گراش موافقت کرد. هرچند یکی از اعضای هیئت‌رییسه دانشگاه علوم‌پزشکی راه‌اندازی این مرکز را منوط به جلسات آینده‌ی خیرین و مسوولین دانست.

نوشته شده توسط يعقوب وفائي‌فرد در چهارشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۴:۰۲ ب.ظ

۴ نظر

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  در جلسه ای که طلاب منطقه در قم با جعفر پور داشتند در پاسخ به یکی از طلبه های گراشی که چرا برای راه اندازی ام آر آی در گراش سنگ اندازی می کنید ؟ (در حالی که هزینه آن توسط یک گراشی تامین شده است )
  جواب داد به نظر من این کار به صلاح نیست و یک نوع موازی کاری است بهتر است در زمینه دیگری هزینه کنید

 2. 0

  MRI فقط یک دستگاه تشخیصی هست و جنبه درمانی ندارد گرچه نیاز یک مرکز درمانی می باشد؛ ولی دستگاه های دیگری هستند که جنبه درمانی دارند و درآمدزایی بیشتری رو نیز به همراه خواهند داشت مثل لینکLinac (نوعی شتابدهنده خطی پزشکی) و سایبرنایف CyberKnife که بسیار کارآمدتر هست و میشه به خیرین گراش در مورد مزیت های این دستگاه اطلاع رسانی کرد.

 3. 0

  مسافت زیاد است!!!!!!!!/MRI با مونتاژ بالا نسبت به دستگاه لار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!//////بابا ول کنید چرا چشم و هم چشمی می کنید مسافت کجا زیاده ۱۰ دقیقه بیشتر راه نیست///اگه مردی سانسور نکن

 4. 0

  سلام منم با گفته آقای جعفرپور که گفتند(به نظر من این کار به صلاح نیست و یک نوع موازی کاری است بهتر است در زمینه دیگری هزینه کنید) موافقم اما …
  این که اینکار موازی کاری است، شاید، ولی آقای جعفرپور مردم از بی اعتمادی نسبت به مسئولین لار رنج می برند!!! اگر شما حسن نیت خود را صادقانه به مردم شهرستانهای خنج و گراش نشان بدهید مخصوصا در مورد محدوده گراش، مردم به شما اعتماد داشته و این حرف شما که به نظر منم صحیح است راحتتر قبول می کنند.

  1. 0

   اگه می‌خواد موازنه کاری نکنه بهتره مجوز دانشگاه علوم‌پزشکی رو واسه گراش بگیره، چون واقعا امکانات و ساختمون آماده‌س و اگه بخوان دانشگاه تو لار باشه باید کلی هزینه واسه ساختمان و تجهیزات هزینه کنن!

  2. 0

   واقعا ! اینا همه چی رو برا خودشون میخوان . اگه راس میگن بیان شفاف سازی کنن که چه کار عمده ای برای بخش هاشون انجام دادن . نامه نگاری و کاغذ بازی به درد مردم نمیخوره . مسئولین لار بیان اون کاری که شهرستان ها و بخش ها میخوان گوش دهند . وگرنه همین آش و همین کاسه …..

  3. 0

   والا همتون راس میگید . من که دلم میخواد همه که خبرای این سایتو میخونن نظر بدن، آخه گراشی ها کم نظر میدن !!

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه