اولین مرکز فوق‌تخصصی درمانی و تحقیقاتی ناباروری جنوب کشور در شهرستان گراش

اختصاصی رویدادشهر ـ‌  رئیس جهاد دانشگاهی گفت: برای نخستین بار طی آمارگیری که بین ۱۷ هزار زوج ایرانی در سراسر کشور انجام شد مشخص شد که ۲۰ درصد زوجین ایرانی نابارورند که از میانگین جهانی بالاتر است.

دکتر محمدحسین یادگاری رئیس جهاد دانشگاهی کشور و هیئت همراه با حضور در شهرستان گراش توان‌مندی‌ها و ظرفیت‌های این شهرستان را جهت راه‌اندازی مرکز فوق‌تخصصی درمانی و تحقیقاتی ناباروری جنوب کشور مورد بررسی قرار دادند.

این هیئت ابتدا ضمن حضور در دفتر نماینده ولایت فقیه در شهرستان و امام جمعه گراش به بحث و تبادل نظر پرداختند، سپس به همراه هیئت موسس این مرکز از مراکز عام‌المنفعه خیرساز گراش هم‌چون حوزه علمیه باقرالعلوم علیه‌السلام، ساختمان شبکه بهداشت، آموزش و پرورش و … بازدید نمودند.

محل موقت استقرار این مرکز از طرف هیئت موسس پیشنهاد گردیده بود نیز از مکان‌های مورد بازدید دکتر یادگاری و همراهان بود. این ساختمان نوساز به صورت سه واحد آپارتمانی مجاور هم در ابتدای بلوار سپاه واقع شده‌است.

در ادامه از زمین‌های پیشنهادی هیئت موسس جهت احداث ساختمان این مرکز که در انتهای بلوار شهدا مکان‌یابی گردیده بود بازدید به عمل آمد.

سپس با حضور در سالن اجتماعات دانشکده علوم‌پزشکی برخی از مسئولین شهر ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان به ایراد نظرات خود پرداختند. دکتر قاضی‌ مغربی معاون پژوهشی چهاد دانشگاهی نیز در خضوض امکان راه‌اندازی قطب‌های مختلف علمی، پژوهشی و صنعتی در گراش و اعلام آمادگی آن مرکز در جهت استقرار این مراکز سخن گفتند.

حضور در نمازجمعه از برنامه‌های دیگر این هیئت و مهمانان بود. پس از اقامه نماز عصر دکتر یادگاری در خصوص توان‌مندی‌ها و دستاوردهای جهاد دانشگاهی به ایراد سخن پرداختند.

هیئت موسس در سالن ستاره فارس شهرستان گراش میزبان مهمانان خود جهت صرف نهار بودند.

پایان‌بخش برنامه‌ها حضور مجدد در سالن کنفرانس دانشکده علوم‌پزشکی امام جعفر صادق علیه‌السلام شهرستان گراش به منظور تبادل نظر، جمع‌بندی و تصمیم‌گیری بود.

پس از گفتگوهای به نسبت طولانی و استماع نظرات اعضا و مهمانان توافقاتی به‌عمل آمد که اعم مصوبات جلسه به شرح زیر می‌باشد:

۱- احداث مرکز فوق‌تخصصی درمانی و تحقیقاتی ناباروری جنوب کشور در گراش در دو فاز با هدف خدمات‌دهی به منطقه، استان‌های همجوار و کشورهای حوزه خلیج‌فارس و در فاز دوم توسعه این مرکز به عنوان قطب توریسم درمانی

۲- استقرار شعبه جهاد دانشگاهی با طیف فعالیت‌های متنوع علمی، آموزشی، پژوهشی، اشتغال‌زایی و …

۳- راه‌اندازی خبرگزاری ایسنا و ایکنا در شهرستان گراش با همکاری جهاد دانشگاهی استان فارس

نوشته شده توسط يعقوب وفائي‌فرد در شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۳:۱۵ ب.ظ

۳ نظر

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  بسیار عالی
  انشاالله که هر چه زودتر افتتاح شود.
  با تشکر از همه ی فعالان علمی و فرهنگی و خیریه شهرمان گراش

 2. 0

  تا کور شود هر آن که نتواند دید

 3. 0

  بسیار عالی .خداوکیلی باید دست این خیرین عزیز شهرمان را بوسید.همچنین از هیئت امنای مساجد صاحب الزمان (ع) و ولی عصر(عج) صمیمانه تشکر میکنیم که برای پیشرفت شهرمان در عرصه های جدید تلاش میکنند.درود بر شما.

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه