معدن دولومیت لامرد مورد توجه سرمایه‌گذاران چینی

استاندار فارس با تشریح دست‌ آوردهای سفر به کشور چین‌، گفت معدن دولومیت لامرد مورد توجه سرمایه‌‌گذاران چینی قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا حسین صادق‌عابدین عصر دیروز درجمع خبرنگاران با تشریح دست‌آوردهای سفر به کشور چین‌، افزود: مذاکرات خوبی در چین انجام دادیم و زمینه‌های همکاری را برای سرمایه‌گذاران تشریح کردیم که در مواردی استقبال شد.

وی با تاکید براینکه چینی‌ها آماده سرمایه‌گذاری و فعالیت در زمینه استخراج، فرآوری و تبدیل گنجینه‌های معدنی فارس هستند، اضافه کرد: یکی از معادن مهم دولومیت لامرد است که آن نیز مورد توجه سرمایه‌ گذاران چینی قرار گرفته است. استاندار فارس امتیاز این معدن را در اختیار سازمان همیاری‌های شهرداری‌های استان دانست و تصریح کرد: سرمایه‌گذاران چینی هم آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در این معدن اعلام کرده‌اند،‌ البته اطلاعات ما از این معدن کامل نیست و باید کارشناسان اطلاعات دقیقی را پس از انجام بررسی‌ها ارایه کنند.

صادق‌عابدین با بیان اینکه آینده صنایع خودروسازی در گرو تولید منزیوم خواهد بود،‌ گفت: به سمتی می‌رویم که در آینده برای تولید بدنه هواپیما و موتور خودرو از این فلز استفاده شود، بنابراین معدن دلومیت لامرد، یک معدن بسیار ارزشمند است و امیدواریم طی ماه‌‌های آینده شاهد راه‌اندازی این معدن و شکل‌گیری صنایع متعددی در کنار آن باشیم.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه در معدن لامرد ظاهرا سرمایه‌ گذاران ایرانی تمایل به فعالیت دارند، گفت: سرمایه‌گذاران متعددی در ایران از بنیاد تعاون ناجا، سازمان بازنشستگی صنعت نفت و چند سرمایه‌گذار بخش خصوصی، اعلام آمادگی کرده‌اند و طی روزهای آینده شاهد حضور کارشناسانی از بنیاد تعاون خواهیم بود.

استاندار فارس همچنین به تجارب کشور چین در زمینه کشاورزی و امکان استفاده از این تجارب اشاره و تصریح کرد: مذاکراتی در خصوص ایجاد واحدهای تولید لوازم خانگی و خصوصا درب‌های ضد سرقت با سرمایه‌ گذاران انجام شد که در خصوص درب‌های ضد سرقت امیدواریم ظرف یکماه آینده شاهد حضور سرمایه‌گذار مورد نظر در ایران و بررسی شرایط باشیم.

نوشته شده توسط رویداد شهر در پنج شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۵:۳۲ ب.ظ

دیدگاه