اکبری برای مدیریت اداره ورزش ضعف دارد

اشاره: ماهنامه‌ی عصر گراش در تازه‌ترین شماره‌ی خود (شماره‌ی سی‌ویکم) مصاحبه‌ای را با غلامرضا عباسی، رئیس مستعفی هیئت تیراندازی گراش ترتیب داده بود. این مصاحبه به جهت حساسیت موضوع در رویدادشهر نیز بازنشر می‌شود.

با شنیدن استعفای غلامرضا عباسی ـ رئیس هیئت تیراندازی گراش ـ با او هم صحبت شدیم تا دلایل استعفایش را بپرسیم.

عباسی این‌گونه شروع می‌کند: «بحث اینجاست که گراش ما شهرستان شد، اما مدیریت میرزا اکبری عوض نشد.

وی نسبت به شهرستان گراش کارآمدی ندارد و به دلیل عدم توانایی در تامین بودجه مجبور به بدقولی می‌شود. در کنار بدقولی مجبور می‌شود بعضی از کارها از جمله ساخت سالنی برای تیراندازی تپانچه خفیف که به مناسبت دهه فجر سال ۱۳۸۹ برنامه‌ریزی و کلنگ‌زنی شده است در حالی‌که امام جمعه وقت، فرماندار وقت، نماینده مجلس وقت هم در این مراسم حضور داشته‌اند و حتی عکس و گزارش آن نیز در روزنامه چاپ شده‌است را انکار کند.

من طاقت دروغ ندارم، در حالی‌که سند معتبر وجود دارد اما باز آقای اکبری این‌ کار را دروغ می‌شمرد. من با این شخص توان همکاری ندارم و مجبور هستم استعفا بدهم.»

به گفته غلامرضا عباسی که استعفای خود را تحویل رئیس اداره ورزش و امور جوانان داده است، پذیرش استعفا باید از سوی حراست اداره کل ورزش و امور جوانان استان انجام پذیرد و میرزا اکبری در پذیرفتن استعفا هیچ نقشی ندارد.

وی اینگونه ادامه می‌دهد: «شما می‌توانید از همه مسئولین هیئت‌ها در مورد عمل به وعده‌های مالی اداره ورزش و امور جوانان گراش بپرسید، در صورتی‌که از سوی خیرین کمک‌های مالی به این اداره کمک می‌شود. رئیس اداره باید توانایی این را داشته باشد که از استان بودجه را تامین کند.»

او یکی دیگر از دلاید استعفایش را اینگونه توضیح می‌دهد: «یکی دیگر از دلایل استعفای بنده، استعفای خانم زمانی‌گراشی از نائب رئیس هیئت تیراندازی می‌باشد.

خانم زمانی با این‌که دارای بچه ۳ ماهه می‌باشد و با هزینه شخصی ـ و بدون حتی یک ریال کمک مالی از سوی اداره ورزش و امور جوانان ـ برای آموزش و جلسات می‌رود؛ اما انتظار ندارد از رئیس اداره ورزش طعنه بشنود. آیا این‌ها به جای خسته نباشید و تشکر از نائب رئیس هیئت است؟»

وی ادامه می‌دهد: «همین دلایل کافی‌ست تا بگوییم اکبری توان مدیریت اداره ورزش و امور جوانان شهرستان گراش را ندارد، وی توان مدیریت اداره در زمانی‌که بخش بودیم را داشت اما اکنون این توانایی را ندارد و باید از این اداره برود و به‌جای ایشان یک فرد قوی‌تر مسئولیت این اداره را بر عهده بگیرد.»

وقتی از او در مورد فرد پیشنهادی برای این صندلی می‌پرسیم، جواب می‌دهد: «نظر من این نیست که حتما این فرد از گراش باشد، از هر جایی که باشد مهم نیست، مهم این است که فردی قوی‌تر بر این صندلی بنشیند چون واقعا در گراش همه هیئت‌های ورزشی خوب کار کرده‌اند و قابل تقدیر است، همه از دل و جان برای ورزش تلاش می‌کنند. همچنین از خیرین تشکر می‌کنم که واقعا به ورزش گراش کمک می‌کنند.»

رئیس مستعفی هیئت تیراندازی گراش نظرش در مورد برگزاری تجلیل از مقام‌آوران گراش را اینگونه ابراز می‌دارد: «این‌که به مدال‌آوران کشوری و استانی فقط یک کیف هدیه می‌دهد آیا کار بزرگی کرده است؟»

IMG_7138او همچنین در مورد کمک مالی اداره به هیئت تیراندازی می‌گوید: «لااقل رئیس اداره بیاید و یک‌سوم هزینه را تامین کند. در حالیکه بنده از ابتدای سال ۱۳۹۱ تا کنون بیشتر از ۳۷ میلیون ریال خرج هیئت کرده‌ام و تنها کمک اداره به هیئت پرداخت هزینه یک و نیم میلیونی می‌باشد. مدیر کسی است که بتواند با ارتقای شهر خودش هم رشد کند، اگر نتواند خودش را قوی کند به درد مدیریت اداره ورزش شهرستان گراش نمی‌خورد.

من تنها در مسابقات انتخابی قهرمانی استان در رده نوجوانان رشته اهداف پروازی که با عنایت خدا توانستیم مقام قهرمانی و نائب‌قهرمانی این رشته به ترتیب توسط صادق محمدیان و محمد دلاوران را کسب کنیم؛ ۲٫۴ میلیون ریال هزینه کرده‌ام. اگر تشکر نمی‌کند لااقل هر وقت قولی می‌دهد نگوید دروغ می‌گویید.»

در ادامه می‌گوید: «چون خدا سلامتی را به بنده برگردانده دلم می‌خواهد برای جوانان شهرم کار کنم، کمترین کار بنده این است که از این شخص فاصله بگیرم، همچنین هر موقع مسئولین استان با استعفای بنده موافقت کردند، خیلی راحت کنار می‌کشم از آن‌ها تشکر هم می‌کنم.

بعد از جنگ احساس مسئولیت کردم که ما با درگیر یک جنگ قوی‌تریم، جنگی‌است که اکثر جوانان را مجروح کرده است و من دوست دارم به سهم خودم کاری کنم که جوانان به راه خلاف کشیده نشوند. من این را وظیفه خود می‌دانم. اگر هم تا الان صبر کرده‌ام این‌است که فکر می‌کردم این فرد می‌تواند خودش را از نظر کاری تقویت کند ولی متاسفانه توان کاری ندارد.»

عباسی از صادق محمدیان هم تشکر می‌کندکه در تیم ملی تیراندازی در رشته‌های تفنگ بادی و خفیف حضور دارد و امید دارد صادق محمدیان و محمد دلاوران به تیم ملی اهداف پروازی برسند.

او خبر خوشی هم برایمان دارد: «رشته جدیدی را طراحی کرده‌ایم که قرار است بروشور، تصاویر و فیلم‌هایی از این طرح را به فدراسیون تیراندازی ارائه کنیم و درصورت تایید در فدراسیون ایران و جهانی می‌تواند رشته جدیدی در دنیا باشد.»

قرار است این طرح در ۲۲ بهمن امسال با حضور مسئولین استانی رونمایی شود. این طرح قابل اجرا در سالن و فضای باز می‌باشد.

نوشته شده توسط رویداد شهر در سه شنبه, ۲۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۴:۳۸ ب.ظ

۴ نظر

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. -1

  اکبری هم میره اونوقت معلوم میشه بقیه چن مرده حلاجن!از بیرون گود میگین لنگش کن!

 2. +1

  آقای عباسی نابغه تیر اندازی و نابغه شناس و نابغه پرور است. ایشان تاکنون توانسته است در مسابقات مختلف برای گراش افتخارات زیادی بدست آورد. درود بر عباسی

 3. 0

  با سلام.روساهای هیات های که ابلاغ از روسای هیات های ورزشی دارند می بایست قبول استعفا از رئیس هیات تیراندازی استان باشد که در این مصاحبه نوشته شده است حراست اداره کل ورزش و جوانان استان.حراست اداره کل هیچ نقشی در استعفاهای روساهای شهرستانی ندارد.
  دوما کسانی که ابلاغ استانی ندارند رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان می تواند او را اخراج و یا با استعفا آن ها موافقت کند.
  سوما طبق ماده ۱۴ آیین نامه هیات های ورزشی مصوبه هیات وزیران یک نهم کمک های مالی دولت می باشد و ۸ مورد دیگر مسئول هیات می بایست بدنبال جذب بودجه از طرق های مختلف باشد.

  1. 0

   هرگاه مسئول یک اداره ازداشتن یانداشتن حکم یک مسئول هیئتش خبرندارد صحت حرف غلامرصاعباسی را مبنی بر ضعف مدیریت اکبری را نشان میدهد.

  2. 0

   اگر غلامرضا عباسی حکم نداشته باشد
   پس چرا استان به او تفنگ می دهد؟
   پس چرا استان به او فشنگ می دهد؟
   پس چرا زمانی که فکس مسابقات استانی برای اداره تربیت بدنی می ایداین فکس به دست غلامرضا عباسی نمی رسد؟
   فکر نکنید اگر فکس به دست غلامرضا عباسی نمیرسد ما دیگر به مسابقات نمی رسیم شکر خدا سایت هاتف مربوط به باشگاه تیراندازی اساتن است که ما با خبر شویم
   تمام این چرا ها باید جواب داده شوند ایا کسی توان جواب دادن به سوالات را دارد؟
   بعد این که حکم غلامرضا عباسی دست اقای اکبری نیست که شما میگویید اقای اکبری می تواند غلام رضای عباسی را از رئیس هیئت تیر اندازا بر کنار کند کند
   تیراندازی مثل تنیس روی میز نیست که بتوان وسایلش را هر جا پیرا کرد و قیمت اسلحه ی بادی ما تقریبا ۲۰برابر بهتری راکت و رویه شماست پس سنجیده حرف بزید
   اگر اقای اکبری به غلامرضا عباسی می گوید که وسایل را تحویل دهد
   اول این وسایل با تلاش خود غلامرضا عباسی به دست امده اند نه اداره
   دوم وسایل به وسیله خود هیت تهیه شده است نه اداره
   سوم این که خود غلامرضا عباسی برای تهیه سیبل.تیر.فشنگ.تفنگ و…به استان میرو نه اداره
   اداره ای که نداند زیر دستانش چه وسایلی دارند به چه دردی میخورد

 4. +1

  یه شباهت عجیبی بین میررا اکبری و کفاشیان وجود داره!

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه