جشن میلاد پیامبر اسلام(ص) در خنج و آغاز هفته‌ی وحدت

Vahdat Khonjهفته‌ی وحدت، به مناسبت میلاد پیامبر اعظم اسلام(ص) به روایت اهل سنت،  با برگزاری جشنی در شهر خنج شروع شد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، این مراسم با برپایی آیین‌های مولودخوانی و سخنرانی وعاظ و سخنرانان در مناقب و فضیلت خواجه کائنات حضرت محمد مصطفی (ص) گرامی داشته شد.
مسلمانان اهل سنت شهرستان خنج امشب با اجتماع درمساجد وبقاع متبرکه با برپایی آیین‌های مولودخوانی و جشن و شادمانی، میلاد منجی عالم بشریت حضرت ختمی مرتبت محمد بن عبدالله(ص) و آغاز هفته وحدت را گرامی داشتند.
در این آیین‌ها، امام جمعه اهل سنت خنج گفت: پیامبراکرم(ص) همه مسلمانان را به یکتاپرستی و عطوفت و مهربانی فرا می‌خواند، ولی امروزاستکبار جهانی و کفر و الحاد برخلاف پیامبر صلح و دوستی و همچنین دین اسلام ، چهره‌ای خشن نشان داده‌اند و مسلمانان را تروریست می‌خوانند تا بتوانند سایر ملل جهان را علیه مسلمانان بشورانند و نهضت‌های اسلامی را سرکوب کنند.
شیخ عبدالصمد ابونجمی افزود: ولی این دین و انقلاب صاحب دارد و خداوند خود حافظ و نگهبان دین ، قرآن و انقلاب ماست و به یمن الطاف خداوندی ، برکت نظام ، رهنمودهای امام راحل ، رهبر فرزانه انقلاب و دولت کریمه تا کنون توانسته‌ایم به موفقیت‌های بسیاری در زمینه‌های سیاسی و فناوری دست یابیم.
وی گفت : بنا به فرموده امام (ره) وحدت رمز پیروزی و بقای ماست و همچون مدال افتخار بر تارک نظام مقدس ما و در میان ملت‌های مسلمان جهان می درخشد .
مردم این شهرستان از نخستین روزهای ماه ربیع الاول با آذین بندی وچراغانی معابر عمومی ومکان های مذهبی به استقبال ازاین ماه می روند و با اجتماع در مساجد و بقاع متبرکه آیین های جشن و شادمانی برپا می کنند.

نوشته شده توسط رویداد شهر در پنج شنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۰ ق.ظ

دیدگاه