«در» ساخته شده توسط مردم گراش در نجف اشرف نصب شد

3«در» مطهر حرم امیرالمومنین امام علی علیه‌السلام که توسط مردم خیراندیش شهرستان گراش و با هزینه‌ی ۳۰۰ میلیون تومان ساخته شده بود، در نجف اشرف نصب گردید.

این «در» سال گذشته با صرف یک کیلوگرم طلای ۲۴ عیار و ۱۰۰ کیلوگرم نقره و با استفاده از چوپ ساج برمد و در اندازه‌ی سه متر و سی در یک متر و هشتاد و نه سانتیمر ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری ایرانا رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس دیروز چهارشنبه، ۱۴ بهمن‌ماه ۹۱ از نصب چهار در حرم مطهر حضرت امیرالمومنین(ع) که توسط هنرمندان شیرازی ساخته شده بود در نجف اشرف خبر داد که هزینه‌ی یکی از این چهار توسط مردم شهرستان گراش تامین شده بود.

«جابر مهدی‌یار» با اعلام این خبر افزود: نصب این درها همزمان با هفته وحدت و دهه فجر طی ۱۰ روزکار در حرم مطهر علوی انجام گرفت و با عشق تحویل تولیت آستان شد .

وی با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان فارس مسئولیت بازسازی حرم های مطهر در عتبات عالیات را بر عهده دارد افزود: طبیعتا یکی از این حرم‌ها، حرم مطهر حضرت علی (ع) در نجف اشرف بوده که با هماهنگی تولیت استان مقدس علوی و همچنین ستاد مرکز در تهران انجام شده بود.

وی ادامه داد: براین اساس فارس مسئولیت ساخت چهار در بزرگ برای حرم حضرت علی پذیرفت و طی یک برنامه ریزی مشخص با استفاده از هنرمندان استان این چهار در را برای حرم مطهر آماده کردیم.

نماینده حضرت آیت الله ایمانی در ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس در ادامه گفت : این چهار در از نذورات مردمی شهرستان گراش ، کارکنان دانشگاه علوم پزشکی فارس ، مردم استهبانات و بوانات و همچنین مردم شهرستان زرقان بهمراه مردم استان چهارمحال و بختیاری ساخته شده است .

وی افزود :این ۴چهار در زیبا به ارتفاع سه متر و ۳۰سانتیمتر در ۲ متر عرض از جنس چوب ساج با کار نقره و طلاکاری به انضمام کار درودگری از نوع کار گره و جوک کاری و نوع قلم زنی از نوع گل برجسته توسط هنرمندان ساخته شده و در آن حدود ۶۰ کیلو مس ، ۵۰ کیلو نقره و نیم کیلو طلا به کار رفته است .

مهدی یار سیاست ستاد بازسازی عتبات عالیات در استان فارس را پذیرش مسئولیت ها و ماموریت ها از همه ی حرم های مطهر در عتبات عالیات از جمله آستان مقدس علوی عنوان کرد .

وی گفت : ما همگام با توسعه ی حرم های مطهر بخصوص حرم علوی قدم به قدم کمک خواهیم کرد و عملا مشارکت عمومی مردمی برای این منظور را پیش بینی کردیم .

وی ارادت مردم استان فارس نسبت به ائمه اطهار(ع) را غیرقابل وصف بیان کرد و ادامه داد : جهت دهی نذورات مردمی باعث رونق حرم مطهر علوی شده و تمامی نیازمندی حرم و نیازمندی های که مربوط به صحن مطهر حضرت الزهرا (س) که در جوار حرم مطهر حضرت امیر(ع) هست در برنامه کاری ما وجود دارد.

Dare-Haram

IMG_5225

2

نوشته شده توسط رویداد شهر در دوشنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۱۵ ق.ظ

دیدگاه