فداغ؛ چشم‌انتظار ارتقا به بخش

اشاره: مردم فداغ در ایام دهه‌ی فجر خود را برای جشن بزرگی آماده کرده بودند؛ جشن ارتقای فداغ به بخش. اما دهه‌ی فجر تمام شد و خبری از ارتقای دهستان فداغ به گوش نرسید. مسوولین شهرستان گراش هم ترجیح داده‌اند به‌جای پاسخ‌گویی، سکوت کنند.

با توجه به مسائلی که در ایام انتخابات مجلس روی داد و هم‌اکنون در ارتقای فداغ به بخش نیز ادامه یافت،  شاید کسانی این‌گونه تصور کنند گراش در راهی قدم بر می‌دارد که خود، سال‌ها با آن مقابله کرده بود. مسوولین شهرستان بهتر است به‌جای سکوت، به روشن کردن افکار عمومی بپردازند؛ تا هم سوءتفاهم‌ها درباره مسیر حرکت این شهرستان رفع شود و هم بدخواهان نتوانند از این آب گل آلود شده ماهی بگیرند.

سایت خبری گریشنا در گزارشی این سوال که «چرا فداغ بخش نشد؟» را بررسی کرده است.

گریشنا: امید فداغی‌ها برای ارتقای دهستان فداغ به بخش در دهه فجر امسال به نتیجه نرسید. این ذهنیت در فداغ وجود دارد که مدیران شهرستان گراش برای ارتقا فداغ به اندازه کافی همکاری نمی‌کنند.

علی اصغر خاکبیز عضو سابق شورای اسلامی فداغ این سال‌ها ساکن شیراز است. او به همراه جمعی دیگری از فداغی‌ها به شدت پیگیر خواسته بخش شدن فداغ بوده است. قرار بود خبر بخش شدن فداغ در دهه فجر امسال اعلام شود که این گونه نشد. خاکبیز بابت عدم تحقق این وعده از مردم پوزش می‌خواهد ومی‌گوید با وجود عدم همکاری‌ها فداغ به زودی بخش می‌شود: «لازم دانستم بگویم این امر مشتبه نشود که عدم پیگیری باعث عدم تحقق وعده بخش شدن فداغ بوده است. اما به فضل الهی و با وجود بی‌توجهی و کم لطفی بعضی از مسولین رسمی بومی و شهرستانی این خواسته به حق مردم به زودی محقق می‌گردد. »

خاکبیز از همکاری مسولین امر تقسیمات، مدیران و کارشناسان وزارت کشور و استانداری فارس تشکر می‌کند و می‌گوید: «شخص نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی جناب دکتر جعفر پور بارها برای پیشبرد و انجام امور حتی در وزارتخانه به بنده تفویض اختیار نموده‌اند و صمیمانه و قلبا از ایشان تقدیر و تشکر می‌کنم.» او در گفتگو با گریشنا گفت نماینده پیشین آقای حسنی نیز در زمان مسئولیت خود همکاری و پیگیری زیادی برای ارتقای فداغ داشت. ولی می‌گوید: «در سطح شهرستان افرادی هستند که ترجیح می‌دهند سکوت کنونی حاکم بر شهرستان را سایبانی برای به اصطلاح امنیت و آرامش نسبی خود قرار دهند و آرامش و سمت خود را به خاطرخواسته بحق این مردم بر هم نزنند. بعضی از مسولین رسمی و محلی گراش را می‌گویم که وعده‌ها و سوگندهای خود را به مردم شریف فداغ از یاد برده‌اند.»

اشاره فداغی‌ها به سال ۱۳۷۴ و در زمان ارتقا گراش به بخش است. فداغی‌ها در آن زمان بین بیرم و گراش ترجیح دادند که زیر مجموعه بخش گراش قرار بگیرند. این انتخاب فداغی‌ها راه گراش را برای تبدیل شدن به بخش مستقل و در نهایت ارتقا گراش به شهرستان هموار کرد. علی‌اصغر خاکبیز همانند بسیاری از فداغی‌ها معتقد است مسئولین گراش در این سال‌ها به همراهی آن‌ها پاسخی شایسته نداده‌اند: «در این چند ساله یادشان رفته که این مردم با وفای فداغ بودند که این مسیر صعب العبور شهرستان را صبورانه هموار نمودند نه جاهای دیگر و گویا یادشان رفته است که هر بار که با حضور مخفیانه خود و یا نمایندگانشان در فداغ دست یاری را دراز می‌نمودند مردم با شهامت و جسارت بی‌نظیری به یاری آنها می‌شتافتند و این مردم و مسولین تا تحقق خواسته‌هایشان بر سر پیمانشان ماندند و حتی دمی نیاسودند.»

فضای ایجاد شده در فداغ می‌تواند در آینده روابط گراش با توابع خود تاثیر منفی بگذارد. شاید پاسخگویی مناسب مدیران شهرستان گراش به خواسته‌های فداغی‌ها بتواند بخشی از این فضای منفی را تلطیف کند.

نوشته شده توسط رویداد شهر در سه شنبه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۴:۰۱ ب.ظ

۳ نظر

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  فداغ حق داره بخش بشه
  ارد که در اولویت نبود که بخش شد
  فداغ حق بخش شدن داشت که متا سفانه دست پلیدی در کار بود که ارد را بخش کردن
  فداغیا ناراحت نباشید حقتان پایمال نخواهد شد

 2. 0

  با سلام خدمت تمامی دوستان همشهریان و همکاران عزیز

  امیدواریم هرچه زودتر با کمک مسئولین عزیز و همچنین مردم ، فداغ هر چه زودتر بخش بشه درحالیکه قبلاً هم می توانست به مقام بخش شدن و ارتقاء از دهستان به بخش بشه ولی حیف که کاری انجام ندادن واسه بخش شدنش. الان دیگر همه ی امکانات و مواردی که برای بخش شدن الزامیه فداغ داره و باید هم بخش بشه هرچه زودتر. منتظریم که خبرهای خوش بخش شدن رو بشنویم. و از تمامی مسئولین که کار بخش شدن فداغ را برعهده دارند و انجام میدن تشکر و قدردانی و خسته نباشید ویژه خدمت همه داریم

  1. 0

   انشاا… به یاری خدا…
   یکی از کارمندان ادارات شهرستان گراش

 3. 0

  واقعا جای تاسف دارد که فداغ روزگاری با وعده های جناب حسنی دل خوش کرده بودند والان در برابر سکوت محض مسئولان گراش .
  فداغ طبق آخرین نظر سنجی و آمار لیلقت کامل تبدیل شدن به بخش را دارد ولی مسئله ای مرموز وکاملا مشکوک این امتیاز را تا به این لحظه از فداغ گرفته است .مسئولین گراش هم باید بدانند که صبر مردم فداغ بلاخره روزی به پایان خواهد رسید واینرا هم بدانند که به واسطه ملحق شدن فداغ به گراش ،این شهر تبدیل به شهرستان ومرکز گردید

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه