چند خبر کوتاه از جهاد کشاورزی گراش

تولید و پرورش قارچ دکم‌ ای توسط زنان گراشی، نصب تله فرمونی درنخلستان‌های ارد و ارسال توت‌فرنگی‌های گراش به استان‌های همجوار از مهمترین خبرهای کوتاه جهاد کشاورزی هستند.

برگزاری کارگاه آموزشی ادوات کشاورزی ـ مکانیسزاسیون

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گراش، با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان و شرکت ماشین کاشت فارس یک دوره آموزشی عملی با حضور جمع زیادی از باغداران، کشاورزان و کارشناسان در یکی از باغات شهرستان گراش برگزار گردید. در این کارگاه آموزشی مهندسین شرکت ماشین کاشت فارس بصورت عملی حضار را با انواع ماشین آلات جدیدهمچون انواع سمپاش ها، بالابر نخل ، چمن زن و… و نحوه کارآنها آشنا نموده و آموزشهایی را ارائه نمودند.

Keshavarzi Gerash 1
بازدید مدیر جهاد کشاورزی از مزارع بخش ارد
 فریدون اسدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش به اتفاق کارشناسان از سطح سبز مزارع بخش ارد شهرستان گراش بازدید کردند، در این بازدید اسدی ضمن بررسی وضعیت منطقه توضیحات لازم را جهت جلوگیری از بروز خسارت، مبارزه با آفات و علف های هرز و افزایش کیفیت و کمیت محصولات به کارشناسان ارائه نمود.
Keshavarzi Gerash 2
نصب تله فرمونی درنخلستان‌های ارد
فرخی مسئول فنی کلینیک گیاهپزشکی اسراء گفت: به منظور ردیابی آفت سرخرطومی حنایی در نخلستانهای بخش ارد و پیشگیری از بروز خسارت به نخل داران برای اولین بار تله های فرمونی در باغات این بخش توسط کلینیک گیاهپزشکی اسراء ارد نصب گردید.
ریزش سن غلات در مزارع شهرستان گراش
مصطفی شادرام، کارشناس کلینیک گیاهپزشکی فدک گفت: با توجه به نوسانات دمایی، ریزش سن غلات در مزارع گندم نسبت به سالهای گذشته، زودتر اتفاق افتاد که طی بازدید کارشناسان حفظ نباتات، خسارت ناشی از تغذیه سن مادری در برخی از مزارع دشت پایین بخش مرکزی تشخیص داده شد. وی همچنین افزود: بابررسی دقیق تر آفت نیز رویت گردید تا شروعی برفعالیت شبکه سن گندم باشد.
Keshavarzi Gerash 6
همت زنان گراشی در تولید و پرورش قارچ دکمه‌ای در قالب مشاغل خانگی
فریدون اسدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش گفت: از اهداف مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گراش کاربردی کردن آموزش بهره برداران به منظور کمک به اقتصاد خانواده و انگیزه تولید در سطح شهرستان می باشد در این راستا تعدادی از بانوان بخش مرکزی پس از طی دوره های آموزشی پرورش قارچ دکمه ای و صدفی که توسط مدرسینی همچون مصطفی شادرام ومحمد پورشمسی در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار گردید با همت و اعتماد به نفس اقدام به راه اندازی و تولید قارچ دکمه ای در خانه ای غیرمسکونی نموده تادرقالب مشاغل خانگی کار تولید را تجربه کرده و سهمی در چرخه اقتصاد خانواده خویش داشته باشند.
Keshavarzi Gerash 4
کود کمپوست گراش در شهرستانی لار، خنج و قیروکارزین
فریدون اسدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گراش از مراحل راه اندازی کارگاه تولید کمپوست در شهرستان بازدید به عمل آورد وی در این بازدید گفت: خوشبختانه شهرستان گراش یکی از شهرستانهای فعال و پیشرو در زمینه تولید کمپوست در استان است بطوریکه کمپوست تولیدی در گراش به شهرستان‌های همجوار از جمله لار، قیر و کارزین، خنج و… ارسال می گردد.
Keshavarzi Gerash 5
ارسال توت‌فرنگی‌های گراش به استان هرمزگان
حبیب اله مجیدی معاون و مسئول واحد تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی گراش گفت: تولید توت فرنگی به روش‌های هیدروپونیک و خاکی در گل‌خانه محمدزاده در شهرستان گراش رونق چشمگیری دارد. این فعالیت تقریبا از دی ماه با تولید نشاء آغاز و تا اردیبهشت ادامه دارد. وی خاطرنشان کرد: در این گل‌خانه انواع نشاء تولید وبه استانهای همجوار همچون هرمزگان ارسال می گردد.
Keshavarzi Gerash 3

نوشته شده توسط رویداد شهر در جمعه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۳ ق.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. +1

    سلام
    کمپوست چیه ؟

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه