دانشجوهای ورزشی گراش گرد هم آمدند

TB-Gerashاز مجموعه نشست‌های دانشجویی گراشی‌ها، این‌بار نوبت به دانشجویان تربیت بدنی رسید. رشته‌ای که شاید کمی گمنام باشد، اما وقتی لیست اسامی دانشجویان را نگاه می‌کنیم ممکن است موجب تعجب شود.

در جلسه‌ای که شنبه ۱۰ فروردین‌ماه ۹۲ در محل دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد جمعی از دانشجویان تربیت بدنی در فضایی صمیمی و دوستانه دور هم جمع شده و به تبادل اطلاعات و دغدغه علمی و ورزشی خود پرداختند. انجمنی که حدود ۴۰ دانشجو و فارغ‌التحصیل رشته تربیت بدنی را دور هم جمع کرد و از ضرورت‌های لازم برای اعتلای ورزش شهر و کشور صحبت شد. بحث‌های جلسه بیشتر حول محور علمی ورزشی بود.

علیرضا دانشور که به تازگی مدرک ارشد تربیت‌بدنی گرایش فیزیولوژی را گرفته ودر مجله علمی ISI دارای مقاله است، از ضرورت علمی‌کردن ورزش و استفاده از تجربیات پیشکسوتان و تلفیق آن با علم روز ورزش و همچنین لازم بودن این نشست‌ها و اقدام آن صحبت کرد.

بعد از او حاضرین در جلسه از سوابق تحصیلی خود و مدارک اخذ شده خود را در مربیگری و داوری بیان کردند و سپس محمد مهرابی ـ دانشجوی کارشناسی دانشگاه سمنان، گرایش رفتار حرکتی ـ جلسه را این‌گونه ادامه داد: دانشجویان تربیت بدنی وظیفه سنگینی را بر عهده دارند و تاسف‌آورتر این‌که بعضی از همشهریان حتی طعم یک جلسه ورزشی و اصولی و بدون آسیب رو تجربه نکردند و وقتی بدانیم با کشاندن مردم به سمت ورزشی می‌توانیم در ارتقا سطح سلامتی همشهریان خود سهیم باشد وظیف ما سنگین‌تر می‌شود و لازمه این کار ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلی بالاتر و نیاز به در اختیار داشتن یک تابلو سلامت در سطح شهر و به‌راه انداختن سایت و نشریه تخصصی تربیت‌بدنی است.

در پایان نیز از ضرورت نوشتن اساسنامه و یک چشم‌انداز برای چندسال آینده گراش از طرف حاضرین جلسه صحبت به میان آمد و تاریخ جلسه بعدی نیز مشخص شد.

بروشور منتشر شده از اطلاعات دانشجویان در این نشست را نیز می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

پیش از این اولین نشست دانشجویان و نخبگان گراشی مقیم تهران در زمستان ۹۱ و اولین نشست سمپادی‌های گراشی نیز ۷ فروردین‌ماه امسال برگزار شده بود.

 TB-Gerash2

TB-Gerash3

TB-Gerash4

TB-Gerash5

نوشته شده توسط رویداد شهر در یکشنبه, ۱۱ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۴ ب.ظ

دیدگاه