امسال فشار خون را جدی بگیریم

اHafte Salamatمسال برنامه‌های هفته سلامت با شعار «فشار خون را جدی بگیریم» برگزار می‌شود.

به گزارش گریشنا، روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گراش برنامه‌های امسال هفته سلامت را اعلام کرد. بخشی از برنامه‌های ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی برای عمومی مردم است. برپایی ایستگاه سلامتی در مراکز بهداشتی و ادارات دولتی , غربالگری فشارخون و BMI در مراکز بهداشتی و ادارات دولتی پ همچنین انجام مشاوره و اطلاع رسانی  و آموزش در خصوص ریسک فاکتورهای بیماری فشار خون  در این بخش در نظر گرفته شده است.

پیاده روی همگانی روز ۲۰/۱/۹۲ از جلو شبکه بهداشت انجام خواهد شد. برای اطلاع‌رسانی عمومی نصب پارچه نوشته با شعارهای مربوطه در سطح شهر، درج شعارهای بهداشتی در سربرگ نامه های اداری و ارسال پیام های بهداشتی از طریق پیامک پیش‌بینی شده است.

مدارس در طول این هفته میزبان مسابقه نقاشی جشنواره غذا خواهند بود. آموزش اولیا و مربیان توسط کارشناسان با موضوع مربوط به هفته سلامت نیز انجام خواهد شد.

هر سال یک هفته برای سلامت

هر ساله ۷ آوریل مصادف با ۱۸ فروردین روز جهانی بهداشت نامگذاری شده است.در راستای این نامگذاری در ایران مطابق  هر ساله امسال نیز این هفته ۱۸ تا ۲۴فروردین با شعار«فشار خون را جدی بگیریم» برگزار می‌شود.

روز شمار هفته  سلامت  امسال با محور  بیماری‌های قلبی و عروقی و فشار خونکه بیشتر برپایه سرمایه انسانی سیستم سلامت شهرستان استوار است اعلام شده است.

یک شنبه ۱۸ فروردین فشار خون، آموزش و سبک زندگی سالم

دوشنبه ۱۹ فروردین فشار خون، تغذیه سالم و امنیت غذایی

سه شنبه ۲۰ فروردین فشارخون، پزشک خانواده و نظام سلامت

چهارشنبه ۲۱ فروردین فشار خون، همکاری بین بخشی و همبستگی اجتماعی

پنج شنبه ۲۲ فروردین فشارخون ، اجتناب از دخانیات و سو مصرف مواد

جمعه ۲۳ فروردین فشارخون، فعالیت بدنی و نشاط اجتماعی

شنبه ۲۴ فروردین فشارخون ، بیماریابی درمان و پیشگیری از عوارض

نوشته شده توسط رویداد شهر در دوشنبه, ۱۹ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۶ ب.ظ

دیدگاه