چه کسانی را برای شورای شهر گراش انتخاب کنیم؟

رویدادشهر: چند روز تا ثبت نام چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا مانده است. این انتخابات به این دلیل اهمیت دارد که اولین شورای شهر گراش پس از شهرستانی از دل آن برمی‌خیزد. استاد امیر حمزه مهرابی دکترای مدیریت استراتژیک یادداشتی را برای ما ارسال نموده‌اند که در ادامه می‌خوانید. همچنین می‌توانید فایل PDF این مقاله را از انتهای این صفحه دانلود کرده و در صورت نیاز چاپ کنید.

123

انتخابات چهارمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا، همزمان با انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در روز جمعه ۱۳۹۲/۰۳/۲۴ برگزار می گردد . ثبت نام از داوطلبان عضویت در شورای شهر نیزاز یک هفته دیگر آغاز می شود. در این دوره تعداد اعضای شورای شهر گراش ۷ عضو اصلی و ۳ عضو علی البدل دارد و حداقل مدرک لازم برای کاندیداها، «کارشناسی» می باشد.

براساس مصوبات مجلس ، وظایف شورای شهر در قالب ۳۴ ماده  و ۹ تبصره تصویب و ابلاغ شده است که مهمترین آنها، عزل و نصب شهردار، تهیه و تصویب طرح های توسعه ای و هادی شهر ، تصویب و نظارت  بر هزینه ها و بودجه های شهر است .

 علاوه بر موارد ذکر شده در قانون،  بعنوان وظایف و اختیارات شورای شهر، می توان به نقش شورای شهر در تحولات سیاسی اجتماعی اشاره کرد که به نمایندگی از سوی مردم شهر، می تواند نقش بی بدلیل و غیر قابل انکاری را در پیگیری خواسته ها و بیان دیدگاه های مردم در موسسات دولتی و عمومی ایفا نماید.

شورای شهر گراش در دو دوره ای که تشکیل شده،  توانسته است در تحولات اداری ، سیاسی ، اجتماعی و … نقش نسبتا قابل قبولی را ایفا کند . در دوره دوم به دلایل متعددی که مجال ذکر آن نیست ، مورد استقبال داوطلبان قرار نگرفت و تعداد کاندیداها به حد نصاب لازم نرسید؛ لذا در گراش انتخابات شوراها برگزار نشد و چهار سال را بدون شورا سپری کرد.

این روزها بحث انتخابات شوراها ( مثل سایر شهر ها ) درگراش نیز بر سر زبان ها است و مردم ، دستجات و داوطلبان، خود را برای این حادثه مهم و سرنوشت ساز آماده می سازند. وظیفه ایجاب می کند بعنوان فرزند کوچک این دیار، نکاتی را که به نظرم یاد آوری آن می تواند مفید باشد به شرح زیر با همشهریان عزیزم در میان بگذارم :

۱- ویژگی خاص شورای دوره چهارم گراش

دوره چهارم شورای شهر در گراش در مقایسه با دوره های قبل، از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ چرا که:

الف : این شهر، به شهرستان ارتقاء پیدا کرده است ولی در حال حاضر نماینده ای مستقل یا نماینده ای حامی و طرفدار در مجلس شورای اسلامی ندارد. نماینده فعلی نیز هر چند به ظاهر سعی کرده خود را رقیب گراش نشان ندهد ولی قرائن و شواهد حاکی از آن است که ایشان نیز همچون نمایندگان گذشته لاری، البته با تاکتیکی جدید ، همه هم و غمش تداوم هژمونی و سلطه لار بر منطقه و نادیده گرفتن حقوق و منافع سایر شهرها بخصوص گراش است

ب:  بحث محدوده شهر بین گراش و لار به مرحله حساس و سرنوشت ساز خود رسیده و به احتمال زیاد در این دوره حل و فصل خواهد شد. هر چند برای جلوگیری از وقوع حوادث امنیتی تا قبل از انتخابات خرداد ماه ۹۲ آن را مسکوت خواهند گذاشت. ولی به نظر بنده پس از سپری شدن تب و تاب انتخابات ، این موضوع مخفیانه و بی سر و صدا و احیانا با حضور برخی افراد خود باخته و بزدل (بعنوان نمایندگان مردم گراش) به نفع لار و به ضرر گراش فیصله خواهند داد.

ج:  در حال حاضر اکثر قریب به اتفاق مسئولین شهر، غیر گراشی هستند؛ از این جهت انتظار نمی رود که این مسئولین برای دفاع از حق و حقوق مردم گراش موقعیت و جایگاه خود را به خطر بیاندازند و شجاعانه در مقابل مسئولین مافوق و نماینده مجلس بایستند؛ چرا که این افراد بطور موقت در اینجا هستند و در صورتی که خواسته یا ناخواسته مجبور به دادن امتیازی از جیب گراش شوند، برای در امان ماندن از زخم زبان های مردم ، با ارتقاء جایگاه به محل دیگری منتقل می شوند و این گراش است که در این معرکه «سرش بی کلاه می ماند».

د: در این شرایط ، تنها نهاد مردمی که می تواند با انگیزه و دلسوزانه بعنوان نماینده قانونی در مجامع رسمی و تصمیم گیر حضور پیدا کرده و در قضیه محدوده از حقوق مردم گراش دفاع کند، شورای شهرگراش است. بطوری که می توان گفت بعد از خداوند، فقط شورای شهر است که می تواند رسما به عنوان وکیل مدافع مردم مانع تضییع حقوق گراش شود .

 از این رو اعضای شورای دوره چهارم، وظیفه و رسالت بسیار خطیری را بر عهده دارند که تنها با حمایت همه جانبه و گسترده مردم می توانند در انجام این مأموریت سرنوشت ساز موفق باشند. هرچند اخبار موثقی دریافت می شود که لاری ها تلاش دارند با تاثیر گذاری بر انتخابات شورای شهر گراش، افراد همسو با لار را روانه شورا نمایند تا بتوانند به راحتی موضوع محدوده را به نفع خود تمام کنند .

۲- ویژگی شخصیتی اعضای شورا

 در این برهه زمانی که گراش نیاز به مدافعانی سر سخت دارد ، ویژگی شخصیتی تک تک اعضاء، خصوصا رئیس شورا شهر گراش بسیار حائز اهمیت است. افراد بی کفایت ، منفعت طلب، سودجو ، مقام  پرست ، بی بصیرت ، ترسو و سازشکار و…، شایستگی عضویت در این نهاد ارزشمند و لیاقت یدک کشیدن نمایندگی مردم غیور و ولایتمدار گراش را ندارند. تجربه ثابت کرده است که این افراد در بزنگاه هایی که بین منافع شخصی و منافع عامه مردم تعارض ایجاد شود، آنان منافع شخصی و پست و مقامشان را بر مصالح عامه مردم ترجیح می دهند.قاعدتا اگر مردم می خواهند شورا از حقوقشان دفاع کند ، بایستی به کسانی رای دهند که در کوران حوادث، شجاعت و مردانگی اشان  را به اثبات رسانده باشند.

  ۳– ترکیب اعضای شورا

در این دوره،  ترکیب اعضاء شورا نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به دلایل اشاره شده در بند ۱، همچنین متناسب با وظایف و مأموریت های شوراهای اسلامی شهر و روستا مصوب مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر بایستی ترکیبی از جوانان با انگیزه پر شور و متخصص در رشته های مختلف به همراه برخی از افراد با تجربه ، مطلع و مسلط به فراز و فرودها و حوادث تاریخی گراش باشند. برخورداری از تجربه حضور در شوراهای قبلی و مسئولیت های اجرایی می تواند بر توانمندی این شورا بیفزاید. حضور کسانی که تجربه اجرایی و مدیریتی موفقی در کارنامه خود ندارند ، در هیچ زمینه ای صاحب نظر نیستند و از نظر شخصیتی در حد واندازه شورا نیستند ، دهن کجی به جایگاه این نهاد محترم می باشد.

حضور خانم ها نیز برای اولین بار در شورای شهر گراش می تواند فرصت مغتنمی باشد که از نظرات، دید گاه ها و ظرفیت های این بخش از جامعه نیز استفاده شود. وجود خانم های متعهد، مجرب ، تحصیل کرده و دلسوز در گراش، امکان حضور این قشر از جامعه را هم ضروری و هم امکان پذیرساخته است.

۴- رفع اختلافات محله ای و رسیدن به لیست مشترک

اختلاف و دو دستگی بین برخی از خواص دو محله در انتخابات قبلی مجلس شورای اسلامی، منجر به ناکامی و شکست تلخی شد که دود آن به چشم مردم گراش و کل منطقه رفته و می رود. بایستی از این تجربه درس بیاموزیم و در صدد ترمیم این شکاف برآمده وبه وحدت هدفمند و ساختار مند برسیم .

پیشنهاد می کنم تا دیر نشده بزرگان هر دو محله، با صفا و صمیمیت مثال زدنی گذشته دور هم جمع شوند و با تدوین یک استراتژی منسجم و توافق بر سر اصول مشترک ، نیروهای کارآمد و واجد شرایط را از همه محلات شناسایی کرده و در یک لیست واحد برای انتخاب به مردم معرفی کنند.

جهت برخورداری از شورایی کارآمد، بایستی ابتدا افراد مناسب را شناسایی و کشف نمایند سپس با خواهش و تمنا از آنها بخواهند برای عضویت در شورای شهر داوطلب شوند. اینکه منتظر بمانند تا ببینند چه کسانی ثبت نام می کنند و آنگاه در صدد انتخاب برآیند، کاری معقول و پسندیده نیست. چه بسا افراد مفیدی در شهر باشند که تمایلی به داوطلب شدن را نداشته باشند؛ لذا باید به آنان تکلیف کرد و در همه مراحل از تأمین هزینه تبلیغات گرفته تا تهیه طرح های کاربردی از آنان حمایت و پشتیبانی کرد.

در شناسایی و انتخاب این داوطلبان بایستی دقت شود که افرادی گزینش شوند که گرایشات تفرق افکنانه و تنگ نظری های محله ای نداشته و بیشتر به فکر کل شهرستان باشند . تجربه نشان داده است که افراد عقده ای و کم ظرفیت ، به جای پرداختن به مسائل کلی و اساسی، مجموعه شهر را درگیر مسائل حاشیه ای و شعله ور ساختن اختلافات می نمایند. این افراد با هر تخصص و تجربه ای ، هر جا حضور داشته باشند، ضررشان بیشتر از نفعشان است.

۵- ضرورت تشکیل و نقش آفرینی تشکُّل های نوین

از نظر جامعه شناسی سیاسی، وجود دسته بندی های قومی و محله ای مخصوص جوامع عقب افتاده و روستایی است. در جوامع توسعه یافته، «تشکل های متقاطع» شکل می گیرد. در تشکل های متقاطع ،افراد به جای عضویت در دسته های «بالا دهی» و« پایین دهی»، یا این محله و آن محله، در گروه ها و انجمن های صنفی تخصصی سامان می یابند؛ چنانکه همه مهندسان یک رشته بدون توجه به وابستگی قومی ، قبیله ای ، زبانی ، زادگاهی و… در یک انجمن تخصصی عضو می شوند و به فعالیت می پردازند ( مثل انجمن معماران ، انجمن جراحان ، انجمن دانشجویان و …) در گراش نیز چند سالی است که این NGO ها در حال شکل گیری و گسترش است. (مثل: کاداک ، کانون طه وانجمن معماران و … ) و گروه های دیگری مثل «طلاب» و «اصناف» در حال شکل گیری است.

در گراش تا کنون دسته بندی «محله ای» نقش آفرینی کرده است.هرچند این تشکل تاکنون نقش مثبت و کارکرد مفید بویژه در زمان انقلاب ، دوران دفاع مقدس ، برگزاری مراسم مذهبی و حمایت از فعالیت های قرآنی و علمی –آموزشی داشته است ولی محدود ماندن به این نوع تشکل سنتی امری پسندیده نیست .

علاوه بر این ، رشد و توسعه جامعه انسانی موجب پیچیدگی و تخصصی تر شدن روابط شده است. به همین دلیل میزان و نحوه نقش آفرینی افراد و گروه ها در تحولات سیاسی – اجتماعی و اقتصادی، نسبت به گذشته، تفاوت پیدا کرده است. اکتفا کردن به افرادی خاص و با تخصص و گرایشات محدود در شهر برای حضور و تصمیم گیری در همه عرصه های سیاسی – اجتماعی و انفعال و کنار کشیدن سایر نیروهای واجد شرایط، بسیار مخاطره آمیز است و می تواند موجب تصمیمات یکسویه و افراطی شود. لذا تنوع و تکثر گروه ها و تشکل ها توصیه می شود. معلمان ، طلاب، دانشجویان ، دانش آموختگان، اصناف و … وارد عرصه سیاسی اجتماعی شوند و با اعلام لیست های انتخاباتی همراه با ارائه برنامه های خود، هم به شور و نشاط انتخابات و هم به بلوغ سیاسی مردم و انتخابات افراد موثرتر کمک نمایند .

انتظار می رود این مرحله از انتخابات، شاهد اعلام مواضع گروه های متعدد و ارائه لیست های مشترک یا مجزا در گراش باشیم.

۶- پایبندی داوطلبان به اصول

هر چند این نکته به شکل عام توسط مبلغین و رسانه ها و دلسوزان به کرات برای مردم شریف ایران مطرح می شود ولی یادآوری آن در اینجا خالی از فایده نیست.

داوطلبان عضویت در شورای شهر، همچون سایر مسئولیت ها، بایستی چهار اصل کلی را با جان ودل قبول داشته و بدان التزام عملی داشته باشند. «اسلام»، «انقلاب اسلام»، «قانون اساسی» و «ولایت مطلقه فقیه» . قاعدتا کسانی که در سابقه تاریخی اشان، انحرافاتی داشته و باز نگشته اند، واجد شرایط تصدی این مسئولیت نیستند . وقوع حوادث فتنه سال ۸۸، حاصل عدم اعتقاد قلبی و التزام عملی به حداقل ۲ اصل از اصول فوق بود. لذا حامیان و هواداران این جریان بر اساس قانون، صلاحیت حضور در این جایگاه ها را ندارند و مردم ولایتمدار گراش، قطعا در انتخاب اعضاء شورا به این نکته توجه خواهند کرد .

۷- برخورداری از نگرش استراتژیک

دو سال آخر عمر شورای فعلی، مصادف بود با «تأسیس و تثبیت» شهرستانی گراش که قاعدتا مشغله فکری و ذهنی اغلب مسئولین شهر از جمله اعضاء شورا، معطوف به استقرار و راه اندازی ادارات بود ولی با سپری شدن بخش عمده ای از مرحله تأسیس، این شهرستان نوپا وارد مرحله «پیشرفت و توسعه» می شود. نقش شورای چهارم در سیاستگذاری و تدوین سند راهبردی چشم انداز توسعه شهرستان گراش ، بسیار حیاتی و حائز اهمیت است. متناسب با این مرحله، اعضای شورای شهر بایستی کسانی باشند که از توانمندی و تخصص لازم برای ایفای نقش طراحی برنامه های دراز مدت برخوردار باشند . هر چند از پرداختن به امور جاری و روزمره، گریزی نیست ولی این عزیزان بایستی افرادی باشند که با داشتن نگرشی استراتژیک، قادر باشند با ظرافت و دقت ، ضمن پرداختن به امور کوتاه مدت، بیشترین وقت و انرژی خود را بر طرح های دراز مدت متمرکز نمایند.

۸- داشتن تعهد و تخصص

به عقیده صاحب نظران مدیریت, طبق فرمول زیرT میزان عملکرد افراد مساوی است با حاصل ضرب «خواستن» در« توانستن»  آنان :

1

 «توانستن»، حاصل مهارت و تخصص و «خواستن» ناشی از تعهد، انگیزه و مسئولیت پذیری است . بر اساس فرمول فوق، هریک از پارامتر ها که صفر باشد ، حاصل ضرب صفر می شود حتی اگر پارامتر دیگر در بالاترین حد باشد . بنابراین کسی که بخواهد ( متعهد) ولی نتواند ( غیر متخصص) منجر به عملکرد مفیدی نمی شود و کسی هم که بتواند (متخصص) ولی نخواهد( غیر متعهد)  باز، کار مفیدی صورت نمی گیرد.

از این رو افراد داوطلب عضویت در شورای شهر بایستی انسان های « متعهد و متخصص» باشند تا برآیند کار، برای جامعه مفید و مؤثر باشد. تنها انسان های متعهد، با توکل بر خداوند و نیت خالص از خستگی ها و ناملایمات و حتی ناسپاسی ها، دلسرد نمی شوند و همیشه پر نشاط و کوشا به تلاش خود ادامه می دهند. از سوی دیگر افراد با بهره گیری از تخصص و دانش خویش می توانند تصمیمات صحیح و کارشناسانه گرفته و از اقدامات ناپخته و احساسی پرهیز نمایند.

۹- پاکدستی داوطلبان

 با توجه به جایگاه والا و ارزشمند شورای شهر، اعضای آن بایستی پاک و به دور از شائبه رانت خواری و زد و بندهای اقتصادی و مالی باشند تا در تصمیمات خود صرفا خدا و مصالح مردم را در نظر بگیرند. آلودگی اعضاء در هر یک از عرصه های اقتصادی و اجتماعی شبهه ناک، می تواند جایگاه و نقش این شورا را تضعیف کند و کارآمدی آن را بشدت پایین بیاورد.

۱۰- تدوام خدمت تا پایان دوره

هر یک از داوطلبان، قبل از داوطلبی بایستی بررسی های لازم در مورد وضعیت خود و شرایط جامعه را انجام دهند تا مجبور نشوند در حین کار استعفا داده و یا کنار بکشند. اتفاقی که متاسفانه در شورای شهر فعلی به کرات شاهد آن بودیم . چنان که برخی از اعضاء متاسفانه در نیمه راه ،  با نادیده گرفتن اعتماد و آراء مردم ،  به بهانه ها و دلایل غیر موجه ( دلایلی که از قبل مشخص بود و خودشان نیز می دانستند)  عرصه خدمت را رها کرده و شورا را با مشکل روبرو ساختند. بطوری که شورای فعلی حتی با اضافه شدن چند ین باره ی اعضاء علی البدل، در حال حاضر با ۴ نفرعضو به کار خود ادامه می دهد.

                                                                                                             والسلام

                                                                                                             قم

                                                                                                              امیر حمزه مهرابی

                                                                                                          ۱۳۹۲/۰۱/۲۰

—————————————————————————————————————————————————-

دانلود نسخه PDF این مقاله: چه کسانی را برای شورای شهر گراش انتخاب کنیم؟

نوشته شده توسط mehman در جمعه, ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۱:۴۸ ق.ظ

۱۹ نظر

نظر -49 - 0 از 19اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  در قالب چند پست میزاشتید بهتر نبود؟
  ادم وقتی متن به این بلندی رو میبینه نمیخونه خب!
  البته من هنوز سن قانوی واس رای دادن رو ندارم اما خب باید بخونیم دیگه!

 2. 0

  انشاالله بزرگا و جوونای هر دو محله این مقاله رو بخونن و به آن عمل کنن تا مث دفعه قبل دسته گل به آب ندیم

 3. 0

  واقعا درد دل اکثر مردم همینه که اقای مهرابی بیان نمودند.اختلافات محله ای کنار گذاشته شود

 4. 0

  بسیار مطلب مفید و بجایی بود.انشالله همه به نکات مذکور توجه لازم داشته باشن تا در نهایت منافع شهر عزیزمون رو به همراه داشته باشه

 5. 0

  سلام
  جناب آقای مهرابی انتخابات مجلس با انتخابات شورا با هم فرق داره.
  انتخابات شورا همه گراشی هستن و دو گروه اینا هم نداره هر کی دوست داره به کاندیدای خودش رای میده از الان دارین بر این اختلافات دامن میزنین، و هر کی هم اونقدر هوشیاره که طرف خودش رو بشناسه و بهش رای بده و مطمئن باشید افرادی که تو گراش حضور دارن رای میارن، نه افرادی که ساله یکبار تو گراش میبینیمش .
  قضیه دو جانبه در گراش هم نیست یکی از یکی خوشش میاد بهش رای میده و یکی ازش بدش میاد بهش رای نمیده این که نشد دو گروهی در شهر.
  لطفا بحث انتخابات مجلس رو به انتخابات شورا ربط ندهید این انتخابات با اون انتخابات زمین تا آسمون با هم فرق داره.

  یا علی موفق باشین

  از مدیر سایت تقاضا دارم دیدگاه بنده رو تایید کنند.

  1. 0

   باید خدمت جناب عالی عرض کنم در انتخاب نباید به هر کسی که خوشمان آمد رای بدهیم , بلکه باید به هر کسی که صلاحیت داشته باشد رای داد تا شورای قوی داشته باشیم
   ضمنا خیلی از مطالبی که آقای دکتر گفتن و جود دارد که ممکن است از چشم شما دور باشد و ندانید

  2. 0

   البته بنده منظورم بند چهار بود.
   دیگر مطالب بسیار سنجیده بود.

 6. 0

  اتفاقا اگه از از الآن پیشگیری نشه و به نصیحتها و هشدار های بزرگان و دلسوزان توجه نشود احتمال اختلاف و دو دستگی در انتخابات شورا بیشتر از انتخابات مجلسه . چون اونجا رقابت با بیرونی ها بود ولی اینجا رقابت بین خودمون هست.
  آقای گراشی (دوم)
  واقعا اگر کسی به دیگران هشدار بده که مثلا آنجا گودال است مواظب باش توش نیفتی ، یعنی ایشان گودال کنی می کنه ؟!!
  واقعا فکر می کنی اونی که سالی یکبار تو گراش میبینی ، صلاح است یا می خواد یا می تونه عضو شورای شهر بشه ؟؟
  بهتر است کمی سنجیده تر حرف بزنیم. ناسلامتی ما ادعای …داریم

 7. 0

  تشکر از آقای دکتر مهرابی که با وجود دوری از شهر و مشغله های خودشان، خیلی فعال تر و موثرتر از بسیاری از افراد با ادعا عمل می کنند و به موقع نکات کلیدی و حساس را به مردم عزیز گراش یادآوری می کنند.
  انشاالله که هرجا هستند موفق باشند…

 8. 0

  من هم از آقای مهرابی به خاطر مطالبشون و نکاتی که گفتن تشکر می کنم
  اگر همیشه بتونیم نسبت به کارهامون فکر کنیم و مطالب و نظرات مختلف بیان بشه و روش منطقی بحث بشه می شه از موقعیتها بهترین استفاده رو کرد
  فرصت سوزی گذشته در انتخابات مجلس دیگه نباید رخ بده
  الان کسی رفته مجلس که خود لاری ها هم صداشون در اومده
  یک دوره نماینده مجلس از غیر لار بود خود لار بیشترین منفعت رو برد و فرمانداری ویژه شد
  این قدر هم از این ویژه خوششون اومده که هرچی تابلو داشتن کردن ویژه مثلا دفتر نظام مهندسی ویژه
  هیچ شهر و دهاتی نیست که آقای حسنی براش یه کاری ولو کوچک انجام نداده باشه

 9. 0

  نسبت به داشتن نگاه کلان باید توجه زیادی بشه
  نباید شورا با کارهای روزمره ای که داره مشغول بشه و از نگاه کلان و دیدگاه استراتژیک خودش دور بشه

 10. 0

  نکته های بار ارزشی فرموده اند آقای دکتر.

 11. 0

  اینکه یک استاد دانشگاه با بیش از ۴۰ سال فعالیت اجرایی و مدیریتی موفق، تجربیات خود را دلسوزانه در اختیار همشهریانش قرار می دهد ، باعت افتخار است . موفق باشید دکتر جان

 12. 0

  اگر بخواهیم می توانیم ، همت بلند مردم ولایت مدار شهرستان گراش را می طلبت .

 13. 0

  دکتر جعفر پور برای کاستن از اثر این مطلب از طریق دفتر خود یک نامه ارائه داده که مثلا داره کار می کنه برای گراش
  اما این نامه برای چندین ماه پیش هستش
  ولی فکر نکنم بشه با این نامه ثبت احوال سر مردم رو شیره مالید

 14. 0

  دفتر جعفر پور و شخص جعفرپور با ارسال جوابیه در این موقعیت دچار اشتباه بزرگی شدند چرا که می تونه همه طرحها و برنامه ریزیهاشون رو برای تصدی شورا خراب بکنه
  شورا می تونست زمینه بازگشتی برای دفتر جعفرپور باشه و از دست دادن شورا می تونه فشارها رو بر اونها زیاد بکنه اون هم زمانی که بسیاری به این اشتباه بزرگ در تقدیم کرسی مجلس به لار پی بردن

 15. 0

  وقعا جای تعجب و تاسف است که دفتر جعفر پور که به محلی برای اختلاف افکنی در بین گراشیها تبدیل شده در یک مسجد معروف جای داد ه اندو یک گراشی مسئول آن است

 16. 0

  اکر تمامی کراشی ها دست به دست هم بدن مثل زمانی که اقای حسنی رفت به مجلس همه با هم باشن و به حرفهای بزرکان شهر کوش بدن انشالله که محدوده شهر هم به نف کراش میشه فقط باید هم کوش و جشم باز کنیم و به کسی رأی بدیم که فقط به فکر شهرستان کراش هست نه به فکر جیب و مقام خودشان

 17. 0

  جعفرپوردرخلال نامه ای که ازطریق دفترش درگراش منتشرشده دکترمهرابی روتهدیدکرده که بخاطرتهمت وتوهین ازایشان شکایت کنه!!!جالبه درزمان دکترحسنی درخیابانهای لاربابلندگوویاتوسط روحانیون سرشناسشون ویاازطریق سایت منحوص ومجوس صحبت نوانواع توهینهاوتهمتهابه ایشان واردشد.آن زمان اسم این حرکت سازماندهی شده روآزادی بیان گذاشتندولی الآن جعفرپورودارو دسته اش حتی متاسفانه مسوول دفترش درگراش باکوچکترین انتقادازکوره دررفتن.نکنه جعفرپورازاتفاقات سال۸۸درلارو اغتشاشات آن زمان بیخبرند؟حالاگیرم ایشون بیخبرن شماچی آقای غلامی؟واقعابراتون متاسفم.

 18. 0

  با سلام ودرود بر مسئولین محترم رویدادشهر/ لطفا متن را مثله نفرمائید
  جناب آقای جعفر پور عزیز! سلام ودرود
  انفعال حضرتعالی قابل پیش بینی بود. واعلام اینکه دیگر جواب آقای مهرابی را نمی دهید نیزمایه خرسندی و دلیل معلولیت استدلال و کجی شبه براهین شماست! ( میتوانستید کمی از احساسات در متن بکاهید ولی به شما حق میدهم. خاطرتان نازک است و قلبتان حساس!)
  بیشتر عاطفی پاسخ داده اید ونشانگر عقب نشینی محترمانه شما است برای پوشش دادن به تصمیماتی نادرست که تبعات ناشی از آن بر عهده شحص حضرتعالی است.
  مردم گراش همیشه به شما بخشیده اند ودر مقابل تجاوزات و حملات بی رحمانه دست نشاندگان اسلاف شما , بزرگی و کرامت را به نمایش گذاشته اند. حال انتظار دارید یاز هم در روز روشن سیخ را بزنید وجیغ هم نشنوید؟
  مردم گراش با مردم شریف لار که مشکلی با هم ندارند. مشکل, افرادی مثل شما و امثال شماست که قسم حضرت عباس را میخورند ولی دم خروس بی صداقتی از جیبشان هویداست!
  پیشنهاد میکنم بر سبیل تحقیق, و برای فربهی اطلاعات خود , به عملکرد مرکز گرایانه مسئولین لار در ۵۰ ساله اخیر و رفتار کریمانه مردم منطقه با اسلاف شما مروری غیر متعصبانه داشته باشید. مطمئنا در صورت اتصاف حضرتعالی به انصاف, حرف دیگری را خواهید زد. تحلیل امروزتان مبتنی بر اطلاعات ناقص است لذا در ( تحلیل / برآورد / و موضعگیری) بر طریق صواب و سداد مشی نفرموده اید!
  چرا به حواشی دل مشغولید؟ مردم که شفاف حرفشان را زده اند.
  عزیز من بیا و از سر مسئولیت پذیری و صدق کار محدوده را درست کن تا با سلام و صلوات, عزیزتان بداریم.
  ظاهرا چنان درگیر مغالطه و فشار هستید که چشمتان را کم بینا کرده است.
  چطور آن همه فحش و کلیپ هتاکی و… به آقای حسنی را به هیچ گرفته اید ولی تقاضای منطقی اما غضب آلود دو نفر را, چه وچه میپندارید؟!!
  در کامنت قبلی عرض کرده بودم که تحت فشار گروه های فشار و رفتارهای پوپولیستی هستید. خدا را شکر خود در این جوابیه جدید به آن اعتراف کرده اید.
  راست و مردانه بیا و بگو من اهل حل مشکل گراش نیستم و جیب خود را بدوز و سهم خود را ببر!
  تشبیهات حضرتعالی در حد یک فرد عادی هم نیست. تعجب میکنم! نکند از سر آشفتگی و دل پریشی است که این ها را قلمی فرموده اید؟! ما دوست داریم بزرگی را در نماینده خود ببینیم ونه خُردبیانی وجدل پرانی!
  پیشنهاد میکنم جلسه ای برای گفتگوئی منطقی در میان نخبگان گراش مطالبه بفرمائید تا همگی در ایضاح مطلب و همدلی بالاتر کوشش نمائییم. البته چه خوب خواهد بود اگر تحفه ای در دست داشته باشید تا گواه صادقی بر ادعای اخیرتان باشد.
  خداوند برای تمام گام هائی که برای مردم , خصوصا گراش بر میدارید اجرتان دهد.
  والله هو الکشاف المبین

 19. +2

  دستت درد نکنه دکتر . واقعااین مقاله کار خوش را کرد. هم جعفرپور افشاء شد. هم مردم هر دو محله فهمیدن به چه کسانی رای بدهند .
  ( یکنفر می گفت این مقاله یک کودتای رسانه ای علیه حامیان لارک بود)

نظر -49 - 0 از 19اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه