مسجد صاحب‌الزمان: از مساجد شهر برای حل مسئله محدوده دعوت می‌کنیم

Keshtkaran-Dibachi-01هیات امنای مسجد صاحب‌الزمان(عج) به منظور مشورت و هم‌اندیشی برای حل مسائل شهر و بخصوص مسئله‌ی محدوده، از تمام هیات‌های امنای مساجد و دیگر گروه‌های فعال شهر دعوت به عمل آورد.

به گزارش رویدادشهر به نقل از گریشنا، حاج صمصام کشتکاران، یکی از اعضای هیات امنای این مسجد، درباره‌ی این دعوت توضیح داد: «مدتی است که مسجد صاحب الزمان(عج) را به تک‌روی و حتی خیانت به گراش متهم می‌کنند، در حالی که این مسجد همیشه سعی کرده است با منطق و تدبیر و بر اساس مصالح و منافع شهر عمل کند؛ و در این راه از مشورت و هم‌فکری اساتید و صاحب‌نظران زیادی هم استفاده کرده است. این بار نیز برای نشان دادن حسن نیت، از تمام فعالان و هیات‌های امنای مساجد تمام سطح شهر دعوت می‌کنیم که در مورد مسائل مهم شهر از جمله مسئله محدوده با هم شور و مشورت کنیم.»

مسئله‌ی تعیین محدوده در روزهای اخیر با نامه‌های دکتر مهرابی و جوابیه‌های دفتر جعفرپور در گراش و تهران باز هم داغ شده است. کشت‌کاران اظهار می‌کند: «در این میان طوری برای بعضی از مردم وانمود می‌شود که مسجد صاحب الزمان در مورد محدوده کم‌کاری می‌کند یا حتی به ضرر گراش کار می‌کند. در حالی که ما همیشه گفته‌ایم هر کس یک تومان بگذارد، ما دو تومان می‌گذاریم؛ هر کس یک قدم بردارد، ما می‌دویم. مساله محدوده برای ما هم از هر چیزی مهم‌تر است، همان طور که سال‌ها پیش هم بوده است. ولی انگار بعضی دوستان می‌خواهند این را مساله جدیدی وانمود کنند و گناه کم‌کاری و فرصت‌سوزی‌های گذشته را به گردن ما بیندازند.» این عضو هیات امنای مسجد صاحب الزمان به عنوان نمونه‌ای از صحبت‌ها و نوشته‌ها علیه مسجد، به این نوشته دکتر وقارفرد درباره انتخابات شورای شهراشاره می‌کند و می‌گوید: «ضمناً اخیراً اطلاعیه‌ یا اعلامیه‌ای منتسب به دکتر حسن وقارفرد در سطح شهر پخش شده است که در آن اتهاماتی به بعضی از افراد مسجد نسبت داده شده است. ما اعلام می‌داریم به منظور تنویر اذهان همشهریان عزیز از دکتر حسن وقارفرد دعوت به عمل آورده تا چنان‌چه ایشان سند و یا مدرکی دال بر خیانت کارکنان مسجد دارند در مقابل نمازگزاران ارائه دهند تا خادم از خائن تشخیص داده شود. در غیر این صورت، ما گفته‌های ایشان یا هر شخص دیگری را که بر چنین طبلی که بوی نفاق و تفرقه می‌دهد بکوبد، کذب محض می‌دانیم و باید جواب‌گوی خدا و خلق خدا باشند.»

صمصام کشت‌کاران از هجمه‌ای که به خاطر دایر کردن دفتر جعفرپور، نماینده مجلس، به مسجد صاحب الزمان وارد می‌شود نیز سخت گلایه‌مند است و اظهار می‌کند: «اگر بزرگان شهر بگویند این دفتر را ببندید، ما همین امروز تعطیل‌اش می‌کنیم. هم آقای غلامی از این همه فشار رها می‌شود و هم می‌توانیم دفتر را اجاره بدهیم. ولی ما این همه هزینه‌ی مادی و معنوی می‌دهیم چون اعتقاد داریم بالاخره بودن این دفتر بهتر از نبودن آن است. اگر با منطق و حرف حساب به ما نشان بدهند که نبودن دفتر به نفع و صلاح شهر و شهرستان است و ما هیچ کاری با نماینده نداریم، ما به نظر بزرگان و صاحب‌نظران و اساتید احترام می‌گذاریم.»

علی دیباچی، نماینده هیات امنای مسجد صاحب الزمان، نیز با اشاره به نقش مساجد در تصمیم‌گیری و ارشاد مردم گفت: «دامن زدن به اختلافات آن هم از طرف مساجد کار پسندیده‌ای نیست. ما از سال گذشته تاکنون بارها از دوستان قدیمی‌مان در مساجد تمام سطح شهر دعوت کرده‌ایم. جلسه‌ای هم با دوستان مسجد ولی عصر (عج) داشتیم که تقریبا همه آنها نیز در آن شرکت داشتند، و درباره‌ی بسیاری از موارد صحبت کردیم و تقریبا به مواضع مشترکی هم رسیدیم. ولی ما انتظار داشتیم هر دیدی، بازدیدی هم داشته باشد، که متاسفانه این اتفاق نیفتاد. حالا باز هم ما پیش‌قدم می‌شویم تا هم حسن نیت خودمان را نشان داده باشیم، و هم سعی کنیم با استفاده از تجربه و نظریات همگان، راه بهتر را برای حل مشکلات و مسائل شهر پیدا کنیم. بخصوص که در آستانه انتخابات مهم شورا هم قرار داریم، و باید برای داشتن انتخابات پرشور و حساب‌شده تلاش کنیم.»

Keshtkaran-Dibachi-01

تکمیل خبر:

در بخش نظرات این خبر دکتر امیرحمزه مهرابی یادداشت کوتاهی نوشته است که برای تکمیل مطلب به این بخش افزوده شد:

دکتر مهرابی: بنده به نوبه خود به این برادران به خاطر این اقدام و پیشنهاد خداپسندانه و خیرخواهانه تبریک عرض می‌کنم و از صمیم قلب دست تک‌تک آنها را می‌بوسم.
از برادران مسجد ولی‌عصر(عج) هم درخواست برادرانه و عاجزانه دارم دست دوستی بهم بدهید و کدورت‌ها را کنار بگذارید و با هماهنگی بیشتر از گذشته به مردم دوست‌داشتی و بی غل و غش گراش خدمت کنید. (گفته می شود دو سر طناب وقتی پاره می‌شود و دوباره گره می‌خورد به هم نزدیکتر می‌شوند.)  مطمئنم این بار با تعریف سازو کار هایی برای همکاری، این کدورت‌ها پیش نخواهد آمد.
تصمیم در مورد دفتر دکتر جعفر پور به هیات امناء مسجد مربوط می‌شود ولی اگر از بنده نظر بخواهید پیشنهاد می‌کنم در محل دیگری مستقر بشود بهتر است تا شائبه‌ای باقی نماند.
در مورد کاندیداهای شورا هم اگر به لیست مشترک از هر دو محله برسید خیلی عالی است ولی اگر احتمال می‌دهید در این مرحله مقداری مشکل است، فعلا آن را رها کنید و برای وقت دیگری بگذارید.
هر کمکی هم از این برادر کوچکتان ساخته است، بفرمایید با کمال میل انجام می‌دهم. اگر امر بفرمایید و حضورم در گراش می‌تواند مفید باشد، با وجود این که واقعا سرم شلوغ است ولی برای بازگشت همدلی حاضرم حتی با پای پیاده و مشتاقانه خدمت برسم.
می خواستم پیرو این خبر، نوشته ای مفصل‌تر و در قالب یک نامه بنویسم ولی از بس خوشحال شدم بی‌درنگ و بدون فوت وقت این کامنت را گذاشتم‌….از خداوند برای همدلی و صمیمیت بیشتر دوستان و همرزمان گذشته و حال طلب کمک می‌کنم.

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در یکشنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۷ ق.ظ

۴ نظر

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  سلام
  این کار هیئت امناء مسجد صاحب الزمان بسیار بسیار کار پسندیده ای است . امید است همه مساجد هم بیایند و باهم مشورت کنن .
  در خصوص جمله (تصمیم در مورد دفتر دکتر جعفر پور به هیات امناء مسجد مربوط می‌شود ولی اگر از بنده نظر بخواهید پیشنهاد می‌کنم در محل دیگری مستقر بشود بهتر است تا شائبه‌ای باقی نماند) آقای مهرابی که نوشته اند، باید عرض کنم آقایانی که میخواهند دفتر جای دیگری باشد سرمایه و امکانات هم می خواهد از قبیل : اجاره ، تجهیزات ، حقوق
  لازم است کمی دقت کنید ببینید این امکانات فراهم است ؟

  1. 0

   فکر می کنم تهیه این امکانات بر عهده نماینده مجلس باشد نه دفاتر نمایندگی!
   اگر هم این چنین باشد که می فرمایید فکر نمیکنم مشکلی از لحاظ بودجه وجود داشته باشد.

 2. 0

  باید از این دوستان به خاطر این اقدامشون تشکر کرد ولی بهتره این جمله پایین بیان نشه و مسجد سپر اشتباهات نباشه
  این افراد هستند که تصمیم گیری می کنند و ممکنه اشتباهی هم انجام بدهند و نباید این اشتباهات پای اهالی مسجد نوشته بشه حالا فرقی نمی کنه که این مسجد چه مسجدی باشه و مکانش کجا باشه
  “یکی از اعضای هیات امنای این مسجد، درباره‌ی این دعوت توضیح داد: «مدتی است که مسجد صاحب الزمان(عج) را به تک‌روی و حتی خیانت به گراش متهم می‌کنند، در حالی که این مسجد همیشه سعی کرده است با منطق و تدبیر و بر اساس مصالح و منافع شهر عمل کند؛”

  1. 0

   کسی مسجد صاحب الزمان را متهم به تندروی نکرده است است بلکه این بعضی افراد هستند که عملکرد اشتباه خود را منتسب به این مسجد میکنند

 3. 0

  آقای خدا قوت
  مگه بابت دفتر جعفر پور اجاره نمی گیرند ؟ مگر تجهیزات و حقوقشان از مسجد میدهند ؟.
  تامین هزینه دفتر نماینده با خود نماینده است نه با مسجد.
  واقعا کار خوبی نیست که یک گراشی مسئول دفتر جعفر پور بشه و در ساختمان متعلق به مسجد جا بهش بدن. نه مثل لاری ها که به حسنی فحش می دادن درسته نه مثل ما که تو خونه خودمان جاش می دیم

 4. 0

  با سلام
  بهتر است هرچه زودتر این اختلافات و اتهامات پایان یابد.
  بنظر م اگر این اختلافات سر وجود یا عدم وجود دفتر نماینده در شهر است بیایید نظر اکثریت مردم شهر را ملاک قرار دهید و در نماز جمعه با روشن کردن نظرات موافقان ومخالفان برای مردم یک رای گیری شود و نتیجه را عملی کنین. تا این اختلاف هرچی سریعتر به اتمام رسد.

نظر -49 - 0 از 4اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه