آیا مشکلات خیابان بسیج، گریبان ساکنان را رها خواهد کرد؟

khiaban basij gerash

رویدادشهر: خیابان بسیج، خیابانی که ۲۰ متر عرض و بیش از ۹۰۰ متر طول دارد و در مرکز شهر گراش واقع شده است. ساکنان این خیابان به‌دلیل وجود کانال فاضلاب زیرزمینی، چندین سال است که از مشکلات ناشی از غیراستاندارد و غیربهداشتی بودن آن رنج می‌برند.

به گفته‌ی ساکنان خیابان بسیج، با شروع فصل گرما، این کانال هوای محله آلوده و بدبو می‌کند. همچنین وجود پشه و حشرات مختلف باعث شیوع بیماری‌های پوستی می‌شود.

این خیابان در هنگام بارندگی نیز وضعیت نامناسبی دارد. کلیه زباله‌های خیابان امام(ره) وارد این کانال شده و پس از ورود به خیابان بسیج، وارد سطح خیابان و حتی منازل می‌شود.

شهردار گـراش در این‌باره به خبرنگار رویدادشهر توضیح داده است: «تا چند سال پیش هیچ گونه عملیاتی روی این کانال صورت نگرفته، ولی با اعتباری به مبلغ ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان انتهای خیابان بسیج به‌سازی شده و آب‌های راکد را به بیرون از شهر انتقال داده‌ایم.»

قائدی پای اداره‌ی آبفا را هم به موضع باز کرد: «اگر اداره آبفا شهرستان طرح فاضلاب خیابان‌هـای شهـر را اجـرا نمـاید این مشکل تا حدودی برطرف خواهد شد.»

اما برخی ساکنین این خیابان معتقدند اجرای این طرح سال‌ها به طول می‌انجامد و در آینده‌ی نزدیک امکان اجرای آن وجود ندارد. ساکنین خیابان بسیج می‌گویند این معضل همچنان گریبان‌گیرشان خواهد بود.

یکی دیگر از اهالی این خیابان از ارائه یک طرح مهندسی شده به شهرداری خبر داد و گفت «طرحی توسط مهندسین تهیه شده که آب‌های سطحی خیابان را به داخل جداول کناره هدایت کند و کانال زیرزمینی وسط خیابان بسیج از بین رفته و مشکل بهداشتی ناشی از آن رفع شود. ولی چندین سال از این موضوع گذشته و شهرداری تمایل به انجام این کار ندارد.»

اهالی خیابان بسیج سال‌هاست با این مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند و مسوولین هم ترجیح می‌دهند به جای رفع مشکل، آن‌ها را به آینده حواله کنند. باید یک‌بار برای همیشه با اختصاص بودجه‌ای مناسب، شر این مشکلات را از سر ساکنین این خیابان کم کرد.

نوشته شده توسط رویداد شهر در شنبه, ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۰ ب.ظ

۳ نظر

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  سلام به همه گراشی ها
  جناب آقای خودکامه و همکاران گرامی شما :
  از این که در گراش کار خبررسانی را با جدیت و مشقت انجام می دهید سپاسگزارم.
  در مورد خیابان بسیج به شهردار محترم عرضی داشتم:
  ضمن آرزوی موفقیت برای خدمت به مردم ولایی گراش باید عرض کنم درست است تا چند ماه آینده شورای دیگری روی کار خواهد آمد و آیا شهردار فعلی باز هم بر سر کار باشد یا نه انشالله هر کسی شهردار شد موفق باشد.
  ولی مشکل خیابان بسیج باعث آزار و اذیت بسیاری از مردم شده است. در انتهای خیابان بسیج کار صورت گرفته اما مشکل فاضلاب همچنان به قوت خود باقیست. ساکنان منطقه بسیج و بندوشیخ درخواست های مکرر خود را به شما و شهرداران سابق ارائه نموده اند. نیاز نیست این کار در یک سال به پایان برسد ولی می شود هر سال با مبلغی اعتبار برای از بین بردن این کانال اختصاص داد. می شود همچنانکه برای فضا سازی و زیبا سازی شهر اعتبار اختصاص می گیرد برای رفع این مشکل نیز اقدامات جدی تری انجام شود.
  جناب آقای شهردار ساکنان خیابان بسیج از شما تقاضا دارند برای رفع این معضل بهداشتی و اجتماعی اقدام فرمایید.

 2. 0

  امیدوارم مشکلات همشهریان عزیز خیابان بسیج هرچه زودتر حل شود.چرا که معضلی بزرگ و دشوار است و لازم است هرچه زودتر فکری اساسی به حال این خیابان شود.
  همچنین از شهرداری محترم تقاضا دارم به فکر مشکلات محله بیدله هم باشند.در حال حاضر محروم ترین قسمت شهر محله بیدله است که انتظار میرود با همکازی شهرداری محترم و اهالی این محله مشکلات به زودی حل شده یا حداقل کاهش یابد.

 3. 0

  وقتی در شهرستان های بزرگ استان هنوز طرح فاضلاب شهری محقق نشده چگونه ما برای گراش انتظار داشته باشیم بزودی این طرح اجرا بشه !!!
  در مورد طرح فاضلاب شهری گراش که شهردار محترم گفتند باید بگم سال های ساله که اینو میگن ولی مطمئنم ( اگه در دهه های آینده هم این اجرا بشه) این طرح ربطی به برطرف کردن معضل فاضلاب خیابان بسیج نداره. چون …
  مسئولین محترم شهر لطفا بجای خیلی از چیزهای غیر ضروری و ضرورت کمتر به فکر برطرف کردن همچون مواردی باشید تا دعای خیر همه پشت سرتان باشد.

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه