حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) گراش، بستری مناسب برای تربیت معنوی جوانان

اختصاصی رویدادشهر: حوزه علمیه حضرت باقر العلوم علیه السلام گراش با ۱۲ سال سابقه فعالیت یکی از حوزه های علمیه فعال استان فارس به شمار میرود.

ساختمان فعلی حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) درسال ۸۵ توسط بانی خیر حاج جانعلی گراشی احداث شد. این ساختمان دارای ۲۴ هزارمتر مربع مساحت، ۳ هزارمتر مربع زیر بنا و حدود ۳۵ حجره، سالانه میزبان بسیاری از جوانان جویای علم از سایر استانها و شهر های همجوار است.

hozeh

حجت الاسلام والمسلمین سید رضا حسینی امام جمعه مسئول حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) شهرستان گراش گفت: ویژگی های خاصی از قبیل: محیط مذهبی شهرستان گراش، مردم ولایتمدار و ارادتمند به اهل بیت (علیهم السلام)، وجود اساتید شایسته و امکانات رفاهی، این حوزه علمیه را از دیگر حوزه ها متمایز کرده است و سبب شده داوطلبانی از استانهای سیستان و بلوچستان، اصفهان و مرکزی و همچنین شهرهای درون استانی مخصوصا شهرهای همجوار مثل لامرد و قیر وکارزین و… در این حوزه به تحصیل مشغول شوند.

وی افزود: این حوزه علمیه با کمک خیرین، ۲۴ واحد آپارتمان مسکونی هر کدام به مساحت ۱۲۰ متر مربع بدون دریافت اجاره در اختیار اساتید وطلاب ممتاز قرار می دهد. همچنین با فعال نمودن صندوق قرض الحسنه، در طول سال تحصیلی به ۱۱۰ نفر از طلاب وام پرداخت می کند.

رئیس حوزه علمیه گراش ادامه داد: از جمله فعالیتهای فرهنگی این حوزه می توان به حضور هر ساله طلاب در جشنواره علامه حلی در قم، شرکت در مسابقات حفظ و قرائت قرآن و مسابقات اذان و نماز، اعزام مبلغ به سایر استانها و شهرهای همجوار، اعزام طلاب به عنوان امام جماعت به مساجد و مدارس شهرستان و بر پایی اردوهای تفریحی اشاره کرد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: این حوزه در بستر خود یک نفر حافظ کل قرآن، ۳ نفر حافظ ۱۵ جزء قرآن و ۳ نفر تحت آموزش حفظ کل قرآن کریم را تربیت کرده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) گراش با ۱۲ سال سابقه، حدود ۱۳۰ طلبه دارد که از پایه ۱ تا پایه ۱۰ در آن مشغول به تحصیل هستند.

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در جمعه, ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۴:۵۰ ب.ظ

دیدگاه