مراسم سالگرد رحلت امام خمینی رحمه الله علیه

در عزای رحلت جانگداز حضرت امام خمینی رحمت الله علیه شهرستان گراش غرق در ماتم شد .

به مناسبت فرارسیدن رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) مراسم سوگواری و عزاداری در حسینیه اعظم گراش، با حضور جمع کثیری از مردم ولایتمدار این شهرستان برگزار شد.

حجه الاسلام علیزاده نماینده ولی فقیه در سپاه فجر استان فارس، در این مراسم گفت: رمز موفقیت امام راحل عوامل بسیاری دارد که مهمترینِ آن تزکیه نفس، تقوا و عمل صالح، شناخت، بصیرت و آگاهی آن امام عظیم بود .

وی افزود امام خمینی راه تزکیه نفس و خودسازی را پیمود و بعد از آن امتی را رهبری نمود ، ایشان با خودسازی ، تقوا و شناخت نه تنها مردم ایران بلکه مردم جهان را گوش به فرمان خود ساخته ، همچنان که امروز همه می بینند مسلمانان جهان با الگوپذیری از قیام مردم ایران و رهبری آن بزرگوار، مقابل استعمار و حکومت های غاصب قد علم کرده اند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخاب شایسته آیت الله العظمی خامنه ای(دامهبرکاته) به عنوان رهبر گرانقدر در ۱۴ خرداد اشاره و تصریح کرد: در ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ بدون فوت وقت خلف صالح او بیرق و علم رهبری این نظام مقدس را به دست گرفتند و ۲۲ سال است با وجود فتنه های زیاد می بینیم که چگونه این کشتی را به خوبی هدایت می کنند .

مداحی و همچنین سینه زنی و پذیرایی نهار از دیگر برنامه های این مراسم بود.

[jwplayer mediaid=”788″]

نوشته شده توسط محمدحسن نام آور در شنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۰ ساعت ۳:۳۵ ب.ظ

دیدگاه