شهردار: شورا باید مصلحت شهر را بر مصلحت شخص ترجیح دهد

Shahrdarمهندس قائدی شهردار گراش در گفتگو با مسلم پورشمسی خبرنگار رویدادشهر اظهار داشت: در مجموعه شورای شهر باید افرادی حضور داشته باشند که در مرحله اول دلسوز باشند، هدفشان فقط حل مشکلات شهر و مردم و همچنین پیشرفت شهرشان باشد.

وی افزود: در مرحله بعد باید افرادی باشند که حداقل تخصص و تجربه ی کافی در امورات شهری و مسائل شهرستانی داشته باشند که بتوانند موارد را بدون فوت وقت و بدون نیاز به اندوختن تجربه جدید در بعضی مسائل پیگیری کنند، اعضای شورا باید افرادی بسیار پیگیر باشند و مسائل شهر را بتوانند در استان و یا تهران پیگیری کنند.

قائدی ادامه داد: از خصوصیت اعضای جدید مهمتر از همه، تعهد است و شورای شهر با توجه به مشکلاتی که دارد و از آنجایی که باید وقت کافی گذاشت و امید اقتصادی چندانی برای اعضای شورا ندارد به همین دلیل بحث تعهد خصوصا در شهر گراش بسیار حائز اهمیت و مهم است و عزیزانی که برای شورا حضور پیدا خواهند کرد، تا آخر بمانند و بحث خدمت رسانی، کار کردن، پیگیری و بحث همیاری با شهرداری را بتوانند برای خدمت رسانی به مردم انجام بدهند.

شهردار گراش تخصص را لازمه کاری اعضای جدید خواند و تصریح کرد: از خصوصیات دیگر اعضای جدید بعد از تعهد، تا حدودی تخصص است که باید سعی کنند تا حدودی در مسائل شهری تخصص داشته باشند، گرچه تخصص را میتوان به مرور زمان کسب کرد اما اگر اطلاعات اولیه داشته باشند، خیلی بهتر است تا اینکه بدون اطلاع وارد شوند.

شهردار گراش ادامه داد: اعضای شورا باید همیار شهرداری باشند و بتوانند نیاز های شهرداری جهت خدمت رسانی به مردم و توسعه و پیشرفت شهر آماده کنند که شهرداری بهتر بتواند به مردم خدمت کند.

مهندس قائدی مهمترین خصلت اعضای شورا را ترجیح دادن مصلحت شهر بر مصلحت شخص عنوان کرد و تاکید کرد: یک خصوصیت دیگری که باید داشته باشند که از همه مهمتر است، این است که همیشه مصلحت جمع را بر فرد ترجیح بدهند. یعنی مصلحت عموم مردم را تشخیص دهند نه آقای فلانی و یا فلان شخص، اگر شورا بخواهد موفق باشد، این مسئله را باید سرلوحه کار خود قرار دهد.

شهردار گراش در خصوص شورای فعلی شهر گراش عنوان کرد: بنده از آنجایی که با شهرداران اکثر شهرها ارتباط دارم و در تماس هستم، به نظر من بهترین شورای شهر در استان فارس همین شورای شهر گراش است چراکه واقعا دلسوزانه مسائل را پیگیری می کردند، تعهد داشتند، هیچ وقت مصلحت فرد را بر مصلحت شهر ترجیح ندادند و در سطح شهر همه کارها را با رعایت عدالت پیگیری کردند و از همه مهمتر اینکه هیچوقت دنبال منافع شخصی نبودند و همچنین با شهرداری همیاری و همکاری داشتند، در هر مسئله ای که نیاز به راهنمایی بود راهنمایی می کردد و هرجا نیاز به همکاری بود نیز همکاری می کردند.

وی ادامه داد: به مردم توصیه میکنم افرادی را مد نظر داشته باشند که تعهد دارند و پیگیر هستند، افرادی که وسط راه شانه خالی نکنند، افرادی که دنبال بحث های محله ای و بحث های اختلاف افکنی بین محلات شهر نباشند و برایشان شهر بعنوان یک واحد مهم باشد و هدفشان خدمت رساندن به همه مردم شهر و توسعه و پیشرفت شهر و آینده شهرستان باشد.

نوشته شده توسط رویداد شهر در جمعه, ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۷ ب.ظ

دیدگاه