دیدگاه مردم درخصوص اهمیت انتخابات شوراها/ نظر شما چیست؟

rooydadshahr5رویدادشهر: باتوجه به نزدیک شدن به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تصمیم گرفتیم دقایقی را پای صحبت مردم بنشینیم و نظراتشان را در خصوص اهمیت شواها جویا شویم.

شورای شهر می‌تواند چه جایگاهی در پیشرفت شهر داشته باشد؟

مهدی زارعی که در عکاسی کار می‌کند می‌گوید: از زمانی که شورا ها فعالیت می کنند، ما شاهد تحولات بسیار زیادی در سطح شهر هستیم که از جمله آنها میتوانیم به ایجاد پارک های محله ای و یا آسفالت کوچه ها که با همکاری شورا و شهرداری بوده است اشاره کنیم و ما هم توانستیم مشکلات خودمون را آنها بگوییم و آنها برطرف کنند.

محمود علی‌پور در صرافی مشغول فعالیت است معتقد است: این شورا است که همیشه برای شهر و روستا تصیم می‌گیرد ونظم خاصی را به آن مکان می‌دهد، شهرستان ما نیز مستثنی از این قضیه نیست و شورا فعالیت خوبی خصوصا در استقرار ادارات داشتته است. همچنین شوراها نقش بسیار مهمی بر اجتماع و فرهنگ مردم دارند و ما در گراش هم شاهد فرهنگ سازی از سوی شورا بوده ایم و در نهایت با کمک شورا که نمایندگان مردم محسوب می‌شوند، میتوانیم یک جامعه سالم و شهری منظم داشته باشیم.

احمدرضا قنبری که مسئول خدمات کامپیوتری است می گوید: شوراها رابط بین مردم و مسئولین هستند و می‌توانند ادارات و کل نهادهایی که در شهرستان فعالیت می‌کنند را سازماندهی کنند. شورا می‌تواند یک نقطه عطفی باشد برای هر شهرستان زیرا می‌توانند باعملکرد خوب‌شان، هم ادارات و هم مردم را بهتر در حل مشکلات راهنمایی کنند.

غلامرضا پورقائد راننده تاکسی است و نظر خود را اینگونه می‌داند: شورا باعث پیشبرد اهدافی که قرار است مسئولین شهر انجام بدهند می‌شود و نقش بسیار مهمی در سطح جامعه و در سطح شهر دارد. در حال حاضر هم، ما شاهد پرو‍ژه های در دست احداث و همچنین کارهای فرهنگی که از سوی شورای شهر برگزار می‌شود هستیم.

محسن افشار دبیر تربیت بدنی است و معتقد است: با راه اندازی شورا ارتباط قوی تری بین مردم و مسئولین ایجاد می‌شود و یکی از کارهایی که شورا می‌تواند انجام دهد انتخاب شهردار قوی است که خوشبختانه ما در این دوره شاهد فعالیت خوب شهردار و شهرداری هستیم.

نقش شورا در اداره شهر و روستا چیست؟

علی پور: نقش مهمی دارد، یکی از موارد این است که یک نظم خاصی را به شهر می‌دهد و این خود کمک می‌کند که آن شهر و یا روستا پیشرفت خوبی داشته باشد. همچنین در زمینه های فرهنگ سازی شهری، اجتماعی و دیگرموارد تاثیر زیادی دارد و به شهر کمک می کند.

قنبری: شورا ها می‌توانند بعنوان یک رابط بین مردم و ادارات مشکلات مردم را بیشتر منتقل کنند تا بتوانند آن سازماندهی کلی که در هر شهر رخ می‌دهد را داشته باشند. شورا به‌عنوان نقطه شروع هر شهرستان باعث تقویت آن شهرستان خواهد شد.

نظر شما خوانندگان رویدادشهر درباره اهمیت انتخابات شوراها و اولویت‌های شهر چیست؟

 

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در پنج شنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۰ ق.ظ

۹ نظر

نظر -49 - 0 از 9اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  افرادی که برای انتخابات شورا کاندیدا شدن باید برنامه‌ هاشون رو بگن . اولویت های عمرانی فرهنگی سیاسی علمی و آموزی و …. با شعار دادن نمیشه رای جمع کرد !!

 2. 0

  در مورد این شورای شهر فعلی میخواستم بگم که همه اینها به فکر خودشون هستن نه به فکر مردم اگه به فکر مردم بودن چرا برای محکومین باغ بهاران هیچ کاری نکردن مخصوصا دکتر فتحی که قول بیخود به مردم داد که به ان عمل نکرد در مورد باغ بهاران این بی انصافیه ۳۲ نفر بی گناه باید یک سالو نیم زندان و ۷۰ ضربه شلاق و۱۴۰۰۰۰۰۰ تومان جریمه بشن این بر میگرده به کم کاری از شورای شهر چند بار هم رفتن به فرمانداری ولی فرماندا به انها اجازه نداد تا در این مورد صحبت کنند پس چه کسی باید به داد اینها برسن شورای شهر که هیچ فرمانداری که هیچ نمیدونم توی این شهر چه خبره کسی به کسی نیست
  اینجا معلوم میشه که گراشی ها هیچ موقع پشت گراشی رو نمیگیرن.

 3. 0

  با سلام ظمن تشکر از بر خی فعالیتهای مفید شورای گذشته
  اما باید بگم اینکه این دوستان به خودشون میبالن که بوجه درامدی شهرداری رو چندین برابر کردن(وضع عوارض جدید و دریافت حداکثری ان -حتی بیشتر از بسیاری از مراکز استانها در حالی که وضعیت بازار و کسب گراش و درامد سرانه به شدت رو به افول است )
  و شورای نمونه شدن قشنگ مثال اون بنده خداهایی که خونشون رو میفروشن و خرج کتو شلوارشون و موبایلشون و …میکنن تا بین رفاقاشون پز بدن.اما غافل ازاینکه با وضع این عوارض سرسام اور وخرج از جیب مردم سالیان سال مردم باید چوب این پاییه درامدی بالای شهرداری را بخورند که به شدت هزینه های زیادی را بر مردم حتی در سالهای بعد تحمیل خواهد کرد .این اتفاق مرا یاد انتخاب رییس یکی از ادارات گراش به عنوان مدیر برتر استان میاندازد -علت انتخاب عدم مصرف بوجه ی ۱۶۰۰۰۰۰۰تومانی دولتی وبر گشت ان به خزانه -به خدا نمی ارزد برای نمونه شدن از جیب مردم خودمون -کسایی که به ما اعتماد کردن خرج کنیم و به این اشباهمون افتخار کنیم -هرچند این ترفند گل بکار محبوب بشو مورد استفاده ی بسیاری از شوراهایی است که میخواهند خودرا در نظر برخی خوب جلوه دند اما بدانیم که اکثر مردم و در ورای ان خدا متوجه ی شگردهای ما هستند .به هر حال من اعتقاد دارم این اشتباه اساسی (افزاش یکباره پایه های درامد نقدی شهر داری )از سر عدم اگاهی بوده نه مساله ای دیگر

  1. 0

   دیدگاه ۱ ـ هر روز یک دیدگاه
   سلام
   آفرین حرف دل مردم را باید زد
   ولی چه فایده ….
   مسئولین امر که این رو باید بخونن و از شکایات مردم آگاه بشن که نمیخونن . انشاالله که بخونن
   چند روز پیش شنیدم که اداره آبفا برای انشعاب آب باغات دشت پایین مبلغ ۷ یا ۸ میلیون تومان پول میگیره . نمیگم نگیره الحمدالله صاحبان این باغات حتما پول دارن که مشتاقانه انشعاب میگیرن…
   حرف من اینه که این چاه آب که آقای ر… به آبفا هدیه کرده چرا این پول ها باید به خزانه بره و در همین شهر گراش مصرف نشه …
   آخه کسی به کسی نیست …
   منتظر دیدگاه های بعدی در همین صفحه هم باشدی

 4. 0

  سلام عرض میکنم به دوستان فعال رویدادشهر
  به نظر بنده از آنجایی که شورا ها نمایندگان مردم هستند و همانگونه که دوستان عرض کردند رابط بین مردم و مسئولین شناخته می شوند، بسیار حائز اهمیت و مهم است. بگونه ای که در بسیاری از موارد میتوانند یاری گر مردمی باشند که خود به مسئولین دسترسی ندارند. و به نظر من هر شهر با عملکرد شوراست که میتواند به دیگر شهر ها و استان و کشور معرفی شود، همانگونه که ما میبینیم در ایشن شورای سوم، ایجاد فضاهای تفریحی با همکاری شورا و شهرداری توانسته است گراش ما را به شهر های اطراف معرفی کند که آنها اوقات فراغت خود را در گراش سپری کنند که این بسیار حائز اهمیت است. لذا شورای چهارم باید تمام تلاش خود را برای ادامه دادن نقاط قوت شورای سوم و متوقف نمودن ضعف های شورای فعلی در پیش گیرد. صحبت بسیار است انشاالله به مرور خواهیم نوشت.
  ضمنا اگر بتوانید یک نظر سنجی در این سایت خبری داشته باشید بسیار خوب است.
  موفق و پیروز باشید.

  1. 0

   سلام یک دوست
   باید عرض کنم این شورا و شهردار فعلی برای زیباسازی شهر خیلی کار کرده و کارهای خوبی هم کرده ولی این تمام کار نیست اگر کمی به فکر غیر دیدنی ها هم بود بد نبود، مثل بهداشت کوچه ها، آسفالت بعضی کوچه ها، خیابان بیدله، خیابان محمدرسول الله (ص) که اطلا این خیابان در شأن اسم آن نیست و مهمتر از همه کانال فاظلاب خیابان بسیج و بعد از آن ایجاد مثل همین کانال در شهرک شهید دستغیب و و و و و و و ……..

 5. 0

  دیدگاه ۲ ـ هر روز یک دیدگاه
  سلام
  آفرین حرف دل مردم را باید زد
  ولی چه فایده ….
  مسئولین امر که این رو باید بخونن و از شکایات مردم آگاه بشن که نمیخونن . انشاالله که بخونن
  چند روز پیش شنیدم که عده ای از …. مثل آقای بوووووووق هکتار هکتار زمین های دشت پایین رو با پارتی میگیرن و به لاری ها میفروشند.
  مردم گراش: لطفا برای تفریح هم که شده سری بزنید به باغ وحش و باغ های اطراف آن ببینید چند قواره از باغات شهر گراش را لاری ها خریداری کرده اند.
  شاید بگویید مگر خرید و فروش زمین ربطی به کجایی بودن داره، هرکسی میتونه تو شیراز، تهران، لار و یا گراش زمین و خونه خریداری کنه .
  بله میوتونه هیچ کس هم نمی تونه جلو کسی رو بگیره ولی … میدونید بعد از چند سال چی پیش میاد؟ … چرا؟ …
  بقیه حرف ها در دیدگاه ۳ ـ لطفا منتظر باشید …
  آخه کسی به کسی نیست …

 6. 0

  دیدگاه ۳- هر روز یک دیدگاه
  سلام
  آفرین حرف دل مردم را باید زد
  ولی چه فایده ….
  مسئولین امر که این رو باید بخونن و از شکایات مردم آگاه بشن که نمیخونن . انشاالله که بخونن
  بقیه از دیدگاه ۲ :
  راستی میدونید بعد از چند سال که لاری ها زمین های گراش رو خریدن چی میشه؟
  در حال حاضر که بحث محدوده مطرح است و کسی به کسی نیست این زمین ها خریداری میشه و در آینده میگن بیبنین کلی از این زمین ها مال لاری هاست.
  آقایان گراشی که زمین های مفت گیر آوردن با ۲ تومان کم و زیاد میفروشند و آگاهانه یا ناآگاه و یا برای مال اندوزی نمیدونن چه ضربه ای به گراش وارد میکنن …
  لطفا نظرات خود را ارائه دهید و اگر گراش های محترم با بنده موافق نیستند دیدگاه خودشون را بنویسند …
  منتظر حرف های بعدی باشید …
  آخه کسی به کسی نیست …

 7. 0

  دیدگاه ۴ – هر روز یک دیدگاه
  سلام
  آفرین حرف دل مردم را باید زد
  ولی چه فایده ….
  مسئولین امر که این رو باید بخونن و از شکایات مردم آگاه بشن که نمیخونن . انشاالله که بخونن
  راستی حالا بحث بر سر محدوده پیش اومد … اونا میگن محدوده گراش تا سرِ نئزه است، من میخوام بگم زمین داران بزرگی که اونجا و بعد از آن و اطراف پلیس راه زمین دارن هم اونقدر مثل مردم عادی جوش میزنند؟
  به نظر من اونا باید بیشتر به فکر باشن حتی ( پولاشون که از پارو بالا میره ) باید پول خرج کنن و حقشونو بگیرن …
  به نظر شما این طور نیست؟
  به نظر من که مردم مخصوصا زمین داران اون منطقه باید خودشون دست بکار بشن و از مسئولین بخوان …

 8. 0

  دیدگاه ۵ – هر روز یک دیدگاه
  سلام
  آفرین حرف دل مردم را باید زد …
  دیگه خسته شدیم از بس گفتیم: کسی به کسی نیست …
  خوب رسیدیم سرِ نئزه، آخه هر وقت از اینجا رد میشم یاد چیزی می افتم، میدونید چی؟
  اینکه چند وقت پیش شنیدم آقای بووووووق با دریافت وام چند میلیارد تومانی با بهره بسیار کم از دولت قصد ساخت مجموعه تفریحی و … داره .
  به نظر شما این واقعیت داره؟ امان از حرف مردم، چه حرفا که نمی زنن .
  ولی مطمئنم شورای شهر کاملا از این مدعا آگاهه، خوب چرا خودمونو بیخد به دردسر بندازیم، راحت میشه رفت و از اعضاء شورا تا تموم نشدن پرسید.
  اگه جواب درست ندادن مطمئن باشید که کسی به کسی نیست …

 9. 0

  سلام
  کسی نظرٍ موافق، مخالفی نداره بنویسه؟
  آخه کسی به کسی نیست …

نظر -49 - 0 از 9اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه