اولین کارگاه آموزش فرزند پروری برگزار شد


Farzand-Parvariاولین کارگاه آموزش فرزند پروری به همت اداره بهزیستی شهرستان گراش با حضور اولیا و مربیان دانش آموزان در سالن دانشکده علوم پزشکی برگزار شد.

خانم سهرابی کارشناس و عضو هیئت علمی دانشگاه مرودشت در گفتگو با رویدادشهر اظهار داشت: با توجه به اینکه امروزه فرزند پروری یکی از مهمترین دغدغه خانواده ها و تلاش ما برای داشتن فرزندانی ایده آل است، ولی این مسئله یک تخصص میخواهد یعنی هر کدام از ما نمیتوانیم بدون داشتن مهارت، یک پدر و یا یک مادر خوب باشیم بنابراین، این مهارت ها باید ایجاد شود.

وی افزود: قبل از اینکه یک زوج پدر و مادر شوند باید مهارت های پدر و مادری را به این افراد آموزش دهیم که متاسفانه این آموزش ها در جامعه ما بسیار محدود است و بنابراین برگزاری همچنین همایش ها و کارگاه های آموزشی کمک می کند که ما بخشی از آن مهارت هایی که مورد نیاز والدین است که بتوانند فرزندانی شایسته تربیت کنند ارائه کنیم و این میتواند به شکل کاربردی توصیه هایی داشته باشد و مهارت هایی را آموزش بدهد که بسیاری از مشکلاتی که خانواده ها با آن روبرو هستند بر طرف شود.

علیرضا بال افکن رئیس اداره بهزیستی شهرستان گراش نیز هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را افزایش دانش و آگاهی والدین در خصوص شیوه های فرزند پروری عنوان کرد.

رئیس اداره بهزیستی گراش از برگزاری دومین همایش فرزند پروری در آینده خبر داد.

نوشته شده توسط احمدرضا خودکامه در یکشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۲:۳۲ ب.ظ

دیدگاه