راهی دراز تا برآورده کردن خواسته‌های مردم

Hojjat Abediحجت عابدی: بعد از تاسیس فرمانداری در گراش با پیگیری های که توسط مردم و مسئولین انجام گرفت برخی از ادارات دولتی در شهر به صورت مستقل و یا بعضا نمایندگی ادارات تشکیل و راه اندازی شد. این مساله که یکی از خواسته های مهم و به حق مردم محسوب می شود همواره مورد دغدغه مردم بوده است. تشکیل ادارات در شهرستان ضمن تسهیل در کار و خواسته های مردم در کل به شهرستان یک شکل خاصی می دهد که این به تکمیل شدن و استقلال شهر می انجامد. 
استقرار ادارات در شناسنامه تشکیل یک شهرستان آمده است و از این رو بعد از تشکیل یک شهرستان، ادارات مورد نیاز در آنجا به مرور شکل میگیرد که با توجه به کمک های مردمی و خیرین ارجمند در زمینه تهیه زیرساخت های اولیه برای تشکیل ادارات و پیگیری مسئولین،‌شهر گراش با یک پیشرفت خوبی همراه بوده است. البته این پیشرفت به معنای پایان کار نیست زیرا برخی از ادارات ما هنوز آن استقلال کامل ندارند. به طور مثال اداراتی مانند تامین اجتماعی، نهاد کتابخانه،‌راه و مسکن……..
شهر گراش با توجه به اینکه شرایط لازم را برای تشکیل برخی ادارات را مهیا کرده است اما متاسفانه هنوز شاهد عدم توجه برخی از مسئولین در این زمینه هستیم. اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از خواسته های جامعه فرهنگی و هنری ما محسوب می شود که متاسفانه با توجه به رشد و توسعه این جامعه در گراش، هیچ توجه ی به خواسته این قشر نشده است و بیشترین کارهای صورت گرفته توسط مسئولین محترم در حد پیگیری است که متاسفانه هنوز برای مردم و به خصوص این قشر منتظر به جوابی قانع کننده دست پیدا نکردیم و تا بر آورده کردن خواسته های مردم فاصله زیادی داریم. 
انتظاری که از نماینده مردم شهرستان لار،‌خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی می رود با توجه به اینکه ایشان عضویت در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دارند این بود که این اداره حتی بدون درخواست های مردمی در شهرستان گراش شکل گیرد. مصاحبه ایشان در روزنامه خبر(تاریخ ۲۶ اردیبهست شماره ۹۳۰۶) و ویژه نامه مجلس شورای اسلامی بیان گر این گفتار است که منطقه از پتانسیل بسیار بالای فرهنگی و هنری برخوردار است. اما ما در عمل عملا” برای این پتانسیل و استعداد های که هدر می رود کاری انجام شده نمیبینیم. آقای جعفر پور با توجه با جایگاه نمایندگی و عضویت در کمیسیون فرهنگی مجلس تشکیل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را در گراش را باید برای خود یک نقص بسیار بزرگ ببینند و این خواسته مردم، خواسته بزرگی نیست با توجه به اینکه پیگیری های قبلی مسئولین در نتیجه امروز تاثیر دارد. چرا باید با گذشت بیش از ۳ سال از تشکیل شهرستان گراش هنوز برخی از ادارات مهم و تاثیر گذار تشکیل نشده باشد؟ البته بی حرمتی است که اگر تشکیل برخی ادارات مهم در گراش را نادیده بگیریم اما باید به این نکته توجه داشت که برخی ادارات مکمل همدیگر هستند به طور مثال عدم تشکیل نهاد بیمه خدمات درمانی در گراش با توجه به دارا بودن شرایط و وضعیت درمان…
توسعه زیرساخت های اداری  و تلاش در جهت تکمیل کردن کادر اداری شهرستان یکی از خواسته های مردم است که انتظار می رود همه مسئولین در خدمت مردم باشند و برای تسهیل بخشیدن به امورات و مشکلات مردم به این امر مهم توجه دو چندانی داشته باشند. 
عدم ایجاد اداره ارشاد در گراش با توجه به اینکه در این شهر پتانسیل های قابل توجه ی یافت می شود ظلم بزرگی برای این جامعه پویا و پر تلاش است و امروز کم کاری در این زمینه نزد مردم پذیرفتنی نیست و امیدوار هستیم هرچه زوتر این اداره در گراش شکل بگیرد.
کار فرهنگی اهنگ اهسته ای برای اینکه خودش را  نشان بدهد می نوازد اما تاثیر گذار و جریان ساز است باید به این قشر با دقت نظر بالایی توجه شود و غفلت امروز ما دامن گیر آینده ما می شود به طوری که آینده نه طاقت خاموش شدن را دارد و نه میل سخن گفتن!!
تشکیل اداراتی مانند اداره کار، رفا و تامین اجتماعی، پخش فراورده های نفتی، تعاون روستایی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، تعزیرات ،میراث فرهنگی، خدمات درمانی ،نوسازی مدارس و  پیگیری برای استقلال بخشیدن به شعبه های بانکی مستقر در گراش،ضروری و مهم است.  

نوشته شده توسط رویداد شهر در جمعه, ۰۷ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۴:۳۳ ق.ظ

۵ نظر

نظر -49 - 0 از 5اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  hanooz to lar kare anjam nadae. oonvaght shomaha montazerid toye gerash anjam bede

 2. 0

  خیلی به جا و دقیق حرف های مردم را زدید

 3. 0

  باتشکرازآقای عابدی مطلب خوب وبسیاربجایی بود البته راه اندازی اداره ثبت اسناد واملاک نیز گویا به فراموشی سپرده شده. امروز برای تاسیس اداره فرهنگ وارشاد واسلامی دیگر هیچ توجیهی پذیرفته نیست به خصوص نماینده شهرستان گراش! نیز که درکمیسیون فرهنگی مجلس عضویت دارد .تاپایان نمایندگی ایشان به نظاره می نشینیم تاببینیم جناب جعفرپور دراین مدت چه خواهدکرد.

 4. 0

  این راه طولانی است
  چون نماینده شهرستان دلیلی برای راه اندازی ادارات ندارد
  چون با منافع اونها در تضاد هستش
  نماینده هیچ دلیلی برای راه اندازی ادارات نمی بینه و تمام تلاشش محدود به همون نطق های کلیشه ای مبنی بر اینکه “گراش نباید روی کاغذ ارتقاء پیدا کنه” می باشد.

 5. 0

  چراتاوقتی اقای حسنی نماینده بود نمی نوشتید که این ادارات چه شد؟اگر کمی منطقی باشید میدانیدکه برخی ادارات استقلالشان مسلتزم ضوابط وشرایط خاصی است مثل جمعیت ،ساختمان اداری مستقل و….
  کمی صبور باشید قدم به قدم

  1. 0

   چون در زمان آقای حسن این کار در حال انجام بود

نظر -49 - 0 از 5اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه