لار و بازیابی هژمونی در سایه فرمانداری ویژه

chessرویدادشهر: خبر ارتقای اداره‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت لار، اعتراض مردم شهرستان‌های لامرد و گراش را در پی داشت. محمدهاشم جعفری در یادداشتی کوتاه به چرایی این اعتراضات پرداخته است.

چند روزی‌ست خبر اخذ دو اداره کلی جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت توسط نماینده محترم جناب آقای دکتر جعفرپور اعلام شده است که بازتابهای متفاوتی را به همراه داشته است. از یک سو این خبرها باعث ایجاد موجی از شادی در لار شده و از سوی دیگر موجب بسیاری از نگرانی‌ها در بین مردم شهرستانهایی که از این به بعد می بایست روند اداری بسیاری از کارها را در لار پیگیری نمایند. فرماندار لامرد از پیگیری نگرانی کشاورزان لامردی خبر داده و عدم توانایی لار در پاسخگویی به کشاورزان خود را دلیلی بر بازگشت به اداره کل جها کشاورزی فارس عنوان نموده است. این خبر در گراش نیز موجی از نگرانی را باعث شده و مردم نسبت به ادامه کار این دو اداره و خدمت رسانی صحیح آنها دچار تردید هستند.

این خبر فارغ از موج خوشحالی و نگرانی که به همراه داشته بدون شک تلاشی است در جهت بازیابی هژمونی لار در منطقه که سالهاست مردم منطقه سعی در خلاصی از آن دارند و این تصمیم و گام در جهت تثبیت این هژمونی است. در حالی که عملا فرمانداری های ویژه و ادارات کل این فرمانداری ها نه تنها در لار بلکه در شهرستانهای دیگر کشور که پیش تر فرمانداری های ویژه را اخذ نموده اند این ادارات کل توانایی جذب بودجه و اعتبارات در سطحی قابل توجه تر از گذشته را ندارند و عملا تغییر عمده ای از این بابت حاصل نخواهد شد. و تنها تغییر قابل توجه بازگشت تصمیم گیری از سطح شهرستانهای منطقه به لار و اعمال نفوذ لار و تداوم هژمونی لار در منطقه خواهد بود که تجربیات گذشته و دیدگاه تصمیم سازان لار آینده روشنی را پیش رو قرار نخواهد داد.

نوشته شده توسط mehman در شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۱:۲۹ ب.ظ

۳ نظر

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. 0

  با پیگیر های بعمل آمده ، خبر اعتراض امام جمعه محترم گراش و بیانیه تشکل های مردمی گراش به انحصار گرایی لاری ها در سایت خبری انعکاس یافت
  http://sahabnews.ir/NewsDetail.aspx?itemid=5612
  http://sahabnews.ir/NewsDetail.aspx?itemid=5613
  http://snn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=9&Id=251992&Sgr=89

 2. 0

  لاریهاذراین مذت چندسال از انقلاب ناکارامدی خود را نشان داده اند به همین علت مردم کل منطقه سلب اعتماد کرده اند مسؤلین لار کارایی لازم را ندارند

 3. 0

  لاریها در این مدت چه گلی به سر خود زده اند که بخواهند به سر مردم منطقه بزنند عطایشان را به لقایشان بخشیدیم

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه