لامردی‌ها هم علیه لار طومار اعتراض‌آمیز امضا کردند

13920428000391_PhotoAپس از انتشار بیانیه‌ی اعتراض‌آمیز نهادها و تشکل‌های مردمی شهرستان گراش، نسبت به ارتقای ادارات صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی لار به اداره کل، مردم شهرستان لامرد نیز با امضای طوماری به این امر اعتراض کردند.

به گزارش رویدادشهر به نقل از خبرگزاری فارس از لامرد، در حاشیه نماز جمعه امروز شهر لامرد که با حضور صدها نفر از مردم روزه‌دار و انقلابی در مصلی الغدیر مسجد جامع این شهر برگزار شد، مردم جنوبی‌ترین شهر فارس با نصب طومار و امضای آن نسبت به مصوبه اخیر هیئت دولت در مورد ارتقای دو اداره جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت لار به اداره کل و قرار گرفتن شهرستان‌های جنوبی این استان زیر نظر این اداره کل به مرکزیت شهرستان لار اعتراض کردند.

در بخشی از متن این طومار که به امضای صدها نفر از مردم شهر لامرد رسیده است آمده است: به استحضار ریاست محترم جمهوری می‌رسانیم که ما مردم رنج کشیده لامرد از تبعیضات مسئولان لار نسبت به زیرمجموعه مدیریتی آنان خاطره‌های بسیار تلخی داریم، زیرا که ما را سال‌ها در محرومیت نگه داشته و کل اعتبارات مربوط به شهرستان سابق را در مرکز شهرستان لار هزینه و هیچ توجه‌ای به بخش‌های تابعه که لامرد پیشین نیز از جمله این بخش‌ها بوده نکرده‌اند.

در ادامه متن این طومار آمده است: باهمت تمام مسئولان دلسوز و بومی و نمایندگان آنان امروز لامرد یک شهرستان صنعتی در جنوب فارس شده که دارای پتانسیل‌های عظیم صنعتی چه در نفت و گاز و صنایع انرژی‌بر، کارخانجات سیمان و صنایع آلمینیوم است و توجه ویژه دولتمردان نظام به این شهرستان به عنوان قطب صنعتی است و اگر بنابر این باشد دولت محترم عنایتی کند که نسبت به اداره کل صنعت، معدن و تجارت در جنوب استان فارس اهتمام ورزد شهرستان لامرد از هر حیث مقدم‌تر بوده و از کجا معلوم که پتانسیل‌های کشاورزی لار از دیگر شهرستان‌ها بالاتر باشد آنهم شهرستانی که مدیریت جهاد کشاورزی در تامین کشاورزان زیرمجموعه خود ناتوان بوده چه رسد که بخواهد شهرستانی دیگر را زیر پوشش قرار دهد.

در بخشی پایانی این طومار نیز نوشته شده است: ما مردم شهیدپرور و ولایی شهرستان لامرد، به صراحت اعتراض خود را نسبت به این امر و تاسیس ادارات کل صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی در لار ابراز داشته و اعلام میداریم برای جلوگیری از بروز هرگونه تنش به خواسته برحق ما توجه و عنایت کرده و با توجه به سوابق گذشته و تلخ از مسئولان لار انجام امور ادارات شهرستان همچنان از طریق مرکز استان فارس صورت پذیرد.

به گزارش فارس، چند روز پیش نیز نمایندگان کشاورزان لامردی با تجمع در نمازخانه جهاد کشاورزی این شهرستان و پس از آن در دیدار با فرماندار لامرد ضمن اعتراض شدید به این تصمیم، خواستار پیگیری سریع این موضوع شده و اعلام کردند که همچنان باید اداره جهاد کشاورزی لامرد زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی استان فارس فعالیت کند.

نوشته شده توسط رویداد شهر در جمعه, ۲۸ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۶:۵۸ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    این نظر را در سایت لادستان مطب دوئل…. نوشتم ولی چون میدانم نشان نمیدهد اینجا هم گذاشتم.
    هر وقت لار حق و حقوق ضایع شده و ظلم‌های ناروایی که به گراش کرده و همچنان ادامه میدهد را جبران کرد ما هم دست دوستی به همسایگان عزیز لاری میدهیم.اتحاد و همدلی بسیار پسندیده است اما باید متقابل باشد. نمیشود لار زور بگوید و سنگ اندازی کند و تنها خودش را ببیند و فقط هرجا منافعش اقتضا کند روی خوش نشان دهد و حرف از همدلی و دوستی دو شهرستان بزند و هرجا که لازم باشد از پشت خنجر بزند. لار میخواست هویت گراش را نادیده گرفته و نام گراش را حذف کند.در همه آدرسهایی که در لار برای گراش نوشته میشد یا مینوشتند خیابان گراش و یا اصلا نامی از گراش نمی‌آوردند و مینوشتند لار و بعد آدرس آن محل در گراش را ذکر میکردند بدون اینکه اسمی از شهر گراش آورده شود.مردم گراش هیچ گاه این کینه و دشمنی لار نسبت به خود را فراموش نمیکنند.به راستی اگر با شما لاری ها چنین رفتاری میشد چه میکردید؟؟؟ آیا اجزه میدادید هویت شما را زیر پا بگذارند؟
    این تازه گوشه ای از ستم های لار به گراش بود که سعی در حذف نام گراش داشند.
    اگر واقعا از در دوستی وارد شده اید نظرم را نشان دهید

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه