خط و نشان‌های جعفرپور برای رؤسای ادارات

دیشب، ۱ مرداد ماه، با حضور جعفرپور، نماینده مردم لار، خنج و گراش در مسجد النبی شهر لار جشنی با عنوان «جشن وحدت و همدلی لارستان بزرگ» برپا شد.

به گزارش رویدادشهر به نقل از گربشنا، جعفرپور در پایان سخنرانی‌اش درباره اعتراضاتی که در این دو هفته به ارتقای دو اداره جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است، گفت: «این کاری است که دولت خواسته و مجری‌ها موظف‌اند که انجام دهند و هیچ کس هم نمی‌تواند جلویش را بگیرد؛ و بنده هم به عنوان منتخب این منطقه اعلام می‌کنم در منطقه خود ما صد در صد انشالله به لطف خداوند و با یاری مسئولین محترم و ایستادگی شما اجرا خواهد شد.»

 اشاره به اعتراضات گراش

در این مراسم که برای تقدیر از عمل‌کرد نماینده در مورد ارتقای این دو اداره برگزار می‌شد، جعفرپور سخنران اصلی مراسم بود. او تنها اشاره‌ای گذرا به اعتراضات کرد، و بیشتر وقت را به مرور عمل‌کرد یک‌ساله‌اش در مجلس، و توضیح مزایای ارتقای ادارات اختصاص داد.

جعفرپور در اشاره به اعتراضات گراش گفت: «اگر از بعضی نکات پیش آمده، ما آنها را با درایت حل خواهیم کرد و این مجوز و مصوبه برکتی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت جمهوری اسلامی به مردم منطقه داده، و طبیعی است که مردم هم با کمال متانت و با کمال استواری پای این مجوز ایستاده‌اند. و انشالله این را ما هم عملی و اجرایی خواهیم کرد و قطعا مسئولین محترم ارشد در استان و در کشور هم دنبال اجرایی کردن این مصوبه هستند و هیچ چیز نمی‌تواند این مصوبه را از اجرایی شدن باز دارد.»

او حتی پا را فراتر از این گذاشت و کارشکنی و عدم تمایل مسئولین به اجرایی شدن مصوبه دولت را «تمرد» خواند: «مسئولین اجرایی که در این سه شهرستان هستند به عنوان عوامل دولت، همه موظف به اجرایی کردن این مصوبات هستند؛ و من عرض می‌کنم، آرام عرض می‌کنم و محکم هم عرض می‌کنم، اگر کسی در جایی مسئول دولتی باشد و نخواهد این مصوبه اجرا شود یا بخواهد تحریکی صورت دهد، این به عنوان تمرد حساب می‌شود و در آینده شغلی‌اش و حضورش در آن سمت و مسند قطعا تاثیرگذار است. این کاری است که دولت خواسته و مجری‌ها موظف‌اند که انجام دهند و هیچ کس هم نمی‌تواند جلویش را بگیرد؛ و بنده هم به عنوان منتخب این منطقه اعلام می‌کنم در منطقه خود ما صد در صد انشالله به لطف خداوند و با یاری مسئولین محترم و ایستادگی شما اجرا خواهد شد.»

 اشاره به اعتراضات لامرد و مهر

جعفرپور درباره‌ی اعتراضات شهرستان‌های لامرد و مهر نیز گفت: «به هر حال این به استان ابلاغ شده و فقط می‌ماند بحث محدوده؛ این که چقدر و چه شهرستان‌هایی تحت پوشش این دو اداره کل باشند. البته ما دوست داریم که به همه شهرهای اطراف و پیرامونی این خدمت ارائه شود، و می‌دانیم و خودشان هم به ما گفته‌اند، حتی بیرون از حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش، در حوزه انتخابیه مجاور ما که آنها هم خوشحال شدند از این که چنین ارتقایی صورت گرفته و برکات و منافع‌اش به آنها خواهد رسید. اما بنده کتبا نه شفاها به همکار عزیزم در حوزه انتخابیه لامرد و مهر اعلام کردم که به هر دلیلی و به هر محذوری یا محاسباتی دارید ما هیچ اشکالی نمی‌بینیم. الحمدلله لارستان و خنج و گراش آن‌قدر بزرگ هستند که بتوانند یک اداره کل را تشکیل دهند. ضرری به این سه شهرستان نمی‌رسد، بلکه سود بیشتری هم می‌رسد.»

گزارش مراسم جشن

به گزارش صحبت نو، «جشن وحدت و همدلی لارستان بزرگ» با سخنرانی دکتر جمشید جعفرپور و با حضور گسترده مردم در مسجدالنبی (ص) لار برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت ۲۲:۳۰ آغاز شد، ابتدا ابوطالب روئینا رئیس شورای اسلامی شهر لار سخنرانی کرد. سپس دکتر جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان خنج و گراش سخنرانی مهمی ایراد نمود. در این مراسم که با حضور گسترده مردم لارستان و بخش‌های تابعه، خنج و بخش‌های تابعه این شهرستان، جمعی از اهالی شهرستان لامرد و مهر و جمعی از مردم بخش ارد گراش برگزار شد، دکتر جعفر پور طی سخنان مهمی عمل‌کرد یک سال اخیر خود را مرور کرد.

 یک وعده ارتقای جدید

او بعد از برشمردن مزایای ارتقای دو اداره جهاد کشاورزی و صنعت معدن و تجارت به اداره کل، گفت: «این خبر را اولین بار است که اعلام می‌کنم، که به یمن همین اداره کل صنعت، معدن و تجارت که مصوبه اش آمده، اداره شهرک‌های صنعتی ما هم ترقی پیدا کرده و به مدیریت تبدیل شده است. این وعده‌ای که رییس کل شهرک‌های صنعتی داده است.»

 مرور کارنامه و برنامه‌های آینده

نماینده مردم منطقه در مجلس موفقیت‌های خود را در مدت نمایندگی این‌گونه مرور کرد: در حوزه آموزش عالی، کسب مجوز دانشکده فنی و مهندسی لارستان با سه رشته؛ در حوزه اقتصادی، پیگیری منطقه آزاد اقتصادی از مصوبات سفر مقام معظم رهبری که از دولت و کمیسیون اقتصادی مصوبه گرفته و به صحن علنی مجلس خواهد آمد. جعفرپور گفت: «در حوزه اداری ما چند ارتقای مهم داشتیم قبل از این ارتقای اخیر. نمایندگی میراث فرهنگی در لارستان به اداره تبدیل شد…. ثبت احوال به معاونت اداره کل ارتقا پیدا کرد. فرودگاه ما به اداره کل ارتقا پیدا کرد.»

او از برنامه‌های آینده نیز گفت: «احساس می‌کنیم یک قرارگاه یا ستادی برای اجرایی کردن این مصوبات و مجوزها در منطقه ایجاد شود. باید موسسه یا جایی باشد که این منطقه ویژه اقتصادی را فعال کند. جایی باشد که این دانشکده را راه‌اندازی کند…. تیم‌های اداری و مردمی باید دست به دست هم دهیم. از همه نیروها می‌خواهیم که همدلی و وحدت و یک‌پارچگی‌شان را حفظ کنند. آنچه بوده خوب بوده، ولی بیش از این ما لازم داریم. هیچ رخنه‌ای نباید بین ما و بین نیروها و افکار مختلف باشد. بنده روز اول عرض کردم،وحدت بین نیروها، وحدت بین مناطق، وحدت بین مذاهب این شعار ما بوده؛ و تلاش کردیم تا جایی که در اختیار ما بوده به این وعده و به این شعارمان پایبند و وفادار باشیم.» او از مردم خواست که برای پیگیری کارها در تهران پشتیبان نماینده باشند.

 تجربه اداره کل

وقتی جعفرپور به قضایای دو هفته اخیر، بعد از ارتقای دو اداره به اداره کل، برگشت، گفت: «اینها اتفاق کوچکی نبوده و کلا در استان صدا کرده است. بدون هیچ‌گونه پیش‌زمینه‌ای که حساسیت و احساس کسی را برانگیزد. و من خدمت دوستان عرض می‌کنم که از تهران هم به استانداری ابلاغ شده و گام به گام این مصوبه مسیر اجرایی‌اش را طی می‌کند تا انشالله به نهایت برسد. و استاندار محترم هم فرمودند بنده مجری مصوبات دولت هستم…. زنجیره‌های آخر حرکت دولت باید در منطقه تکمیل شود.»

او تجربه‌ی راه و شهرسازی را موفق ارزیابی کرد و افزود: «مگر این اداره کل راه و شهرسازی کم خدمت کرده به منطقه ما، به همه ۵ شهرستانی که تحت پوشش‌اش بوده؟ … و هر کسی که بیرون از این مجموعه باشد، از خدا می‌خواهد وارد این مجموعه بشود. چون می‌داند بودجه که می‌آید بین پنج شهرستان نقسیم می‌شود.»

 این مراسم که با حضور  گسترده مردم همراه بود با اجرای مراسم نور افشانی پایان یافت.

لازم به ذکر است که عصر سه شنبه نیز مراسم استقبال از دکتر جعفرپور در فرودگاه بین المللی لارستان با حضور چشم‌گیر مردم برگزار شد. مردم در این مراسم با سر دادن شعارهایی از نماینده خود قدردانی کردند.

لازم به ذکر است فایل صوتی سخنان جعفرپور توسط اسدالله محمدی، یکی از همشهریان گراشی، در اختیار گریشنا قرار گرفت.

 

نوشته شده توسط رویداد شهر در چهارشنبه, ۰۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۸:۱۸ ب.ظ

۳ نظر

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. +3

  اقای جعفر بور شما وقتی دم از عدالت میزنید ز میکین جیزی که دولت برای منطقه خواسته باید اجرا بشه ایا وقتی اوز و بیرم تابع شهرستان کراش شدن جرا همه لاریها همه مثل یاغی کران به شهر ریختن این حق کراش رو از کراش کرفتن عدالت شما عدالت شیطان هست.اینو باید بکیم بخدا قسم اکر اکر اکر و اکر این کار رو به بایان برسه شعور جمهوری اسلامی ایران که بر عدالت و حق خواهی مظلوم با به ایران کذاشت زیر سوال میره.
  فقط حلا باید به اون ادم های طن فروشی که بخاطر تظاهرات حق مردم به مردم کراش لقب اوباش دادن بیان حلا جواب بس بدن.باید ان شورای شهری که به مردم میکوفتن از حق کراش دفاء میکنیم حلا بیان جلو حرفی یزنند و از حق مردم دفا کنید

 2. +2

  قلدر مأبی در ذات همه لاری هاست به این نوشته نگاه کنی:
  به بهانه ی انتشار خبر افتتاح خبرگزاری جنوب فارس در شهرستان لامرد،سایت “صحبت نو لارستان” اخطاریه ی زیر را برای مسئولان و مردم شهرستان لارستان صادر نمود.

  “در خصوص افتتاح این نمایندگی در لامرد آن هم با نام جنوب فارس پشت پرده ها و حواشی زیادی وجود دارد که به اطلاع عموم مردم لارستان بزرگ خواهد رسید. گروه رسانه ای صحبت نو اعلام می کند که ارتباط خود را با همه کسانی که با این خبرگزاری همکاری دارند قطع کرده است و از این پس هر شخصی با این خبرگزاری همکاری کند به مردم لارستان معرفی خواهد شد و هر نهادی که خبرنگاری از این خبرگزاری را در لارستان بپذیرد با برخورد مناسب و قانونی نهاد مردمی لارستان بیدار و جامعه رسانه ای لارستان رو به رو می شود.”

  1. +2

   http://larvote.blogfa.com/post-648.aspx

 3. +1

  دایه های مهربان تر از مادر را ببینید: 
  http://ghasem-azizilari.blogfa.com/post/7

  این یکی ولی خواندنی است :
  http://larvote.blogfa.com/post-648.aspx

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه