خبری خوش برای مردم

خبر فوری: طرح تشکیل ادارات کل لار لغو شد

مصوبه تشکیل دو اداره کل جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در شهرستان لار توسط هیأت بررسی و تطبیق مصوّبات دولت مغایر قانون و ملغی اعلام شد.

به گزارش رویدادشهر به نقل از منابع آگاه، پس اعتراض‌های صورت گرفته توسط مردم شهرستان‌های لامرد و گراش و پیگیری‌های مسوولین دو شهرستان، هیات دولت طرح تشکیل ادارت کل لار لغو شد.

سایت اطلاع‌رسانی دکتر سیدموسی موسوی، نماینده مردم لامرد و مهر، نیز از از مغایرت قانونی مصوبه هیئت دولت در خصوص استقرار اداره کل جهاد کشاورزی جنوب فارس و اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب فارس به مرکزیت شهرستان لار خبر داد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: استقرار ادارات کل جهاد کشاورزی و صنعت، معدن، تجارت جنوب فارس به هیچ وجه کارشناسی شده نبود و به همین سبب از همان ابتدا با اعتراضات ائمه محترم جمعه و جماعات، نمایندگان مجلس، مدیران و کارشناسان مجموعه های ذیربط و همچنین توده های مردمی مواجه گشت.

دکتر موسوی در این‌باره گفت: هرچند مغایرت قانونی این مصوبه توسط هیأت بررسی و تطبیق مصوّبات دولت با قوانین احراز گشت، اما آنقدر مصوبه مذکور دارای اشکالات اساسی بود که کارشناسان ارشد هر دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت همگی از این تصمیم متعجب گشته و بر غیرکارشناسی بودن آن تاکید می کردند و لذا حتی اگر در هیأت تطبیق هم این مصوبه تایید می گشت، به احتمال فراوان هیات محترم دولت راسا اقدام به اصلاح تصمیم خود می نمود.

دکتر موسوی تاکید کرد: این اعتراضات نه بر مبنای تعصبات منطقه ای، بلکه از آن جهت انجام گرفت که این تصمیم کاملا غیرمنطقی، نسنجیده و غیرکارشناسی شده بود.

http://dr-moosavi.ir/wp-content/uploads/2013/01/IMG_1053.jpgنائب رئیس کمیته نفت، گاز و پتروشیمی مجلس به ذکر مثال هایی در این زمینه پرداخت و تصریح کرد: به عنوان نمونه شهرستان لار که از کم بارش ترین شهرستانهای فارس به شمار می رود، تنها ۲ درصد از تولیدات کشاورزی استان را تامین می نماید و جمعیت دامی آن نیز تنها معادل ۱/۶ درصد از دام استان است؛ این در حالی است که دیگر شهرستانهای جنوبی فارس هم اکنون بین ۱۸ تا ۲۵ درصد از توان تولید و صنعت استان را به خود معطوف داشته اند و برخی شهرستانهای دیگر حتی در مقیاس منطقه ای به مراتب از شهرستان لار توانمندتر هستند و لذا اگر هم قرار بر ارتقاء ادارات صنعت و کشاورزی باشد، قطعا دیگر شهرستانها از ظرفیت بیشتری بدین منظور برخوردار می باشند.

عضو مجمع نمایندگان فارس تاکید کرد: بار دیگر یادآور می شوم اعتراضات علما، نمایندگان مجلس، نخبگان، دانشگاهیان، کشاورزان، صنعتگران و اقشار مختلف مردم به این تصمیم به سبب غیرکارشناسی بودن مصوبه مذکور و لحاظ نکردن اصول علمی انجام گرفت و تقلیل این اعتراضات به دعواهای منطقه ای و تعصبات شهرستانی جفا در حق مردم فرهیخته فارس است.

این مسئول اضافه کرد: ما خواهان رونق و توسعه تمامی مناطق استان از جمله شهرستان لار هستیم، اما تنش های اجتماعی-سیاسی اخیر از آنجا نشات گرفت که شهرستان لار می خواست از دوش دیگر شهرستانها بالا رود و به همین دلیل تقاضای خود را با عنوان ادارات کل جنوب فارس مطرح ساخت و قصد داشت از این طریق زمینه های ارتقاء سیاسی خود را فراهم سازد که این اقدام نسنجیده سبب گشت موج اعتراضات در سراسر شهرستانهای جنوبی فراگیر شود و جا دارد همینجا از گروه های مختلف مردمی که در سطح شهرستان های مهر و لامرد با درک عمیق از این تصمیم غیراصولی، اعتراضات خود را به شکل های مختلف حقیقی و مجازی ابراز کردند تشکر کنم و امیدوارم وحدت، همدلی و انسجامی که هم اکنون در سطح کلیه مناطق دو شهرستان شاهد آن هستیم، روز به روز افزایش یابد.

نوشته شده توسط رویداد شهر در پنج شنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۳۵ ق.ظ

۱۹ نظر

نظر -49 - 0 از 19اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. +1

  خدا رو شکر. ظلم پایدار نخواهد ماند… . استدلالات مطرح شده کاملا عقلی و منطقی است. دکتر موسوی عزیز تشکر.

 2. +7

  ای لار تو را خراب می بینم من **** نیرنگ تو را بر آب می بینم من
  ترسم که دگر باره تو «چپاو » بشوی **** استان شدنت بر آب می بینم من

 3. -2

  اصلا هم لغو نشده… متاسفانه ما گراشی ها الکی دل خودمونو خوش میکنیم.
  این خبر اصلا صحت نداره.

 4. +2

  بالاخره قانون ومقرراتی گفتن.حکومت زور که نیس

 5. +2

  لینک خبر؟
  منبع خبر؟

 6. -1

  والا شهرستان شدن گراش هم مغایرتی با قانون نداشت

 7. +3

  ه گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های کشور و جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و به استناد تبصره(۴) اصلاحی ماده(۱۴) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری -مصوب ۱۳۷۹- و بند (الف) ماده(۲۹) و ماده(۳۰) قانون مدیریت خدمات کشوری -مصوب ۱۳۸۶- تصویب کرد؛ ایجاد واحدهای سازمانی “اداره کل جهاد کشاورزی جنوب فارس” و ” اداره کل صنعت، معدن و تجارت جنوب فارس” به مرکزیت شهرستان لار مجاز است.

  1. +3

   این خبر مربوط به تاریخ ۲۴/۴/۹۲ می باشد.

  2. +2

   تازه در همان خبری که لارستان بیدار درج کرده هم گفته شده:
   «ایجاد واحدهای سازمانی “اداره کل . . . به مرکزیت شهرستان لار مجاز است.»
   «مجاز است» با «دستور تشکیل» متفاوت است.

  3. +1

   لارک همیشه خواب
   این مصوبه:
   -بدون نظر کارشناسی
   – بدون موافقت دو وزارتخانه
   – بدون موافقت استان و شهرستانهای مورد اشاره
   -فقط و فقط با حمایت مشایی در هیات دولت مطرح شد
   ***کل مصوبات دولت ،تا به تایید «کمیته تطبیق مصوبات دولت با قوانین» نرسد
   برای اجرا ابلاغ نمی شود و اعتبار ندارد
   &&&&روز چهارشنبه ، این کمیته رسما مغایرت مصوبه را با قوانین اعلام کرد
   #### پس این مصوبه بر باد هواست
   هورا هورا هورا

 8. +2

  دایه های مهربان تر از مادر را ببینید: 
  http://ghasem-azizilari.blogfa.com/post/7

  این یکی ولی خواندنی است :
  http://larvote.blogfa.com/post-648.aspx

 9. -2

  آخه چرا اینقدر متعصبانه به قضیه نگاه میکنید 
  مثلا در سر فصل زدید خبری خوش برای مردم 
  بهتر نبود گراش هم همراستا با مردم منطقه اول تبریم میگفت بعد هم خواهان ارتقاء ادارات خودش میشد اما الان چی بجز افزایش کینه و کدورت واقعا چیز دیگه ای حاصل شد 

  1. +4

   ما خواهان پیشرفت کسی یا جایی هستیم که او هم خواهان پیشرفت ما باشد.
   حال به نظرتون لار خواهان پیشرفت ما هست؟؟؟!!!

  2. +5

   آقا محمد چرا باید تسلیم زیاده خواهی لار بشیم و زیر بار این ظلم بریم. مثل روز روشنه که هیچ خیری از لار به ما نرسیده و نمیرسه و بجز ظلم و دشمنی چیزی از لار ندیدیم. دوستی و اتحاد و صمیمیت خیلی خوبه ولی چرا یکطرفه باشه. قرار نیست هی تبعیض و حق کشی ببینیم و بعد بگیم نه اتحاد بهتره. وقتی بهمون ظلم بشه باید جلوش وایسیم.هرجه بیشتر کوتاه بیاییم بیشتر پررو میشن و زود میگن.پس از در سازش نمیشه با این جماعت نژاد پرست و خودخواه وارد شد.باید مقابله به مثل کنیم.پس مقاومت مقاومت تا پیروزی

 10. +2

  لاریها باید یک بار شده ادب بشن.تا یاد بگیرند دیگران هم هستند.باید- بجای قلدوری وتفرقه افکنی ومزدور پروری -احترام به دیگران ونظروخواست انها را یاد بگیرند.مگر اوز و جویم لیاقت شهرستانی ندارند.مگر گراش استقلال ادارات نمخواهد.مگر بیرم دور افتاده و محروم نیست پس چرا نمیگذارید.

 11. +1

  شاهنامه آخرش خوبه فکر میکنید امضائ رئیس جمهور و رئیس مجلس کمتر از امضائ موسوی و امسال این نادونا است زلامردی نیاید بوی مردی لا یعنی نه پس لامرد یعنی نامرد

 12. +1

  از حق نگذریم لامردیها در سال های اخیر خیلی از لار جلو افتادن و اگه همینطور پیش بره پتانسیل استان شدن رو داره. لار همیشه نسبت به ارتقای همسایگان خودش حسودی کرده نمونش همین گراش خودمون ! یادمون که نرفته اگه لامرد اداره کلی بهش بدن قدرت جذب سرمایه بیشتری

 13. -5

  واقعا واستون متاسفم  گراشی ها نمیدونن با وجود پیشرفت لار پیشرفت مبکنن وگرنه همون فرهنگ ضعیف خودشونو دارن

  1. +3

   مهسا خانم شماواسه خودتون متاسف باشید آخه کدوم شهریا بخش ویا روستا تاحالا ازشهرستان شدن لار ثمره ای از لار دیده که ما ببینیم . عاقلانه بیاندیش ، عجولانه سخن نگو

  2. +2

   مهسا خانم شما بافرهنگ باشید بسه -همون فرهنگ هم جنس ….همون فرهنگ هم ….

 14. -7

  گراشسیا از قدیم حسود بونو فقط به پولشون مینازیدن آخه شما شهرستان هم به زور شدید و یا پول دیگه زر زیادی چرا میزنید؟برید ی ذره فرهنگ یاد بگیرید اداره کل پیش کش………….

 15. -2

  اخه شهرهای همسایه عزیز. آدمایی که این قدر فقیرید که فقط ثروت جمع میکنید.بدونید خیلی چیزا از جنس مادیات نیست. نفهمید یک کلام.نفهم

 16. +5

  خانم مهسا گراشیها رو دارای فرهنگ ضعیف خواند این در حالیه که توی تظاهرات مردمی توی گراش اصلا اسمی از لار نبردند چه رسد به فحش و توهین این در حالی بود که مردم و مسئولین با فرهنگ لارستان پهن در نماز وحدت افرین جمعه فحش و توهین ورد زبانشان بود بجای اذکار خدا

 17. +1

  بنده ازاطراف شهرلامردهستم جزخیانت چیزی ازشهرستان لامردندیدهایم فقط رغب ووحشت که حتی جریت نوشتن یابه زبان اوردن ندارم

 18. 0

  تاریخ ونسلهای آتی نفرین ابدی خودرانثار آفای موسوی وهم داستانهای اوخواهند کرد وتاریخ هم یگروز ودوروز نیست ودود این اقدام خاینانه به جشم همه اهالی منطقه بخصوص گراشیها خواهد رفت آنروزدیگر افسوس بی فایده است مرگ بر مثلث شوم بردگی وبندگی شگل گرفته جدید در منطقه باظرفیت لارستان (زر( گ) زور سیاسی (ل)و تزویر (ش) 

 19. +2

  اینا همش حق جویم رو خوردن!لار کشاورزیش کجا بوده

نظر -49 - 0 از 19اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه