امام جمعه گراش: ما قانون‌مندیم

امام جمعه گراش در نمازجمعه امروز به بیان مسایل و مشکلات شهر پرداخت و در ادامه صحبت‌ هفته‌های گذشته خود گفت: ما آدم قانون‌مندی بوده و هستیم.

سومین نمازجمعه ماه مبارک رمضان با حضور بسیار مردم هم چون هفته‌های گذشته در محل حسینیه اعظم گراش برگزار شد. حجت‌الاسلام حسینی امام جمعه گراش پس از ایراد خطبه‌ی نخست، در خطبه‌ی دوم ابتدا به سالگرد عملیات مرصاد و شکست منافقین اشاره کرد و سپس به مسائل شهر و منطقه پرداخت.

نیروی انتظامی بیشتر تلاش کند، مردم مراقبت کنند

امام جمعه گراش که در دو هفته‌ی گذشته به مساله‌ی ناامنی در شهر اشاره کرده بود در این هفته نیز در ادامه آن صحبت‌ها گفت: بنده به نیروی‌های امنیتی شهر تذکر داده‌ام و جلسه داشته‌ام و بارها با فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، استان و اداره کل اطلاعات فارس صحبت کرده‌ام و این قضیه را پیگیری کرده‌ام. ایشان در ادامه‌ صحبت‌های‌شان چند تذکر به نیرو‌های امنیتی شهر داد: برادران نیروی انتظامی تلاش‌های بیشتری انجام بدهند و به فعالیت‌های‌شان شدت ببخشند. نیروهای بسیج مساجد و سپاه پاسداران نیز از همین امروز فعال‌تر شوند و در کنار نیروی انتظامی در تامین امنیت شهر تلاش کنند.

ایشان هم‌چنین از مردم خواست بیش‌تر مراقبت کنند و نسبت به اموال خود حساس‌تر باشند. وی هم‌چنین افزود: باتوجه به گزارش‌هایی که به دست بنده رسیده است از مردم می‌خواهم که نسبت به مجرمانی که نیروی انتظامی دستگیر می‌کنند و به دادگاه تحویل می‌دهند، رضایت ندهند و بگذارند مجریان قانون به جرم‌ مجرمان رسیدگی کنند و این دزدها تنبیه شوند.

گلایه امام جمعه از صدای بلندگوهای مساجد

حجت‌الاسلام حسینی امام جمعه گراش در ادامه‌ی خطبه‌ی دوم از صدای اذیت‌کننده بلندگوی برخی از مساجد شهر گلایه کرد. او گفت: بسیاری به دفتر بنده مراجعه کرده‌اند که قرص‌های اعصاب به همراه داشتند و نسبت به صدای بلندگوی برخی مساجد اعتراض داشتند. بنده به عنوان روحانی مذهبی اعلام می‌کنم که طبق حکم شرعی تنها پخش صدای اذان از بلندگوی مسجد در محله و تکبیر نماز در محوطه مسجد مجاز است.

حسینی: ما قانون‌مندیم

ایشان در بخش آخر صحبت‌های خود به مساله شهرستان و صحبت‌های خود در خطبه‌های دو هفته‌ی گذشته اشاره کرد و گفت: من صحبت‌هایم را در دو هفته‌ی گذشته بیان کرده‌ام و حرف دیگری ندارم و علت اصلی آن حرف ها نیز رفتارهایی بود که باعث شد صبر من تمام شود.

امام جمعه گراش خبر داد که پیگیری‌هایی در هفته‌ی گذشته صورت گرفته است و ازاین بابت از استاندار و معاون‌های ایشان تشکر می‌شود. او تاکید کرد که ما آدم قانون‌مندی بوده و هستیم و می‌دانیم که چگونه قانونی عمل کنیم. ما ناشیانه عمل نمی‌کنیم و خبرهایی در روزهای آینده خواهید شنید.

تقدیر از اهالی رسانه و امدادگران هلال‌احمر

در پایان نمازجمعه‌ی سومین هفته ماه رمضان و چند روز مانده به روز خبرنگار، توسط ستاد نمازجمعه از اهالی رسانه به دلیل پوشش اخبار نمازجمعه تقدیر و تشکر شد و به آقایان محمدحسن نام‌آور، احمدرضا خودکامه، محمدعلی شاه‌محمدی، حسین فقیهی، قاسمم ایزدیان و یوسف منوچهری هدایایی اهدا شد. هم‌چنین در بین دو نماز نیز در پیامی از سوی جمعیت هلال احمر گراش از زحمات امدادگران در پی جستجو و نجات سقوط از ارتفاع و جستجو در آب انبار تشکر و قدردانی شد.

نوشته شده توسط محمدحسن جعفری در جمعه, ۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۳:۵۱ ب.ظ

۸ نظر

نظر -49 - 0 از 8اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. +4

  به نام خدا

  هرکس با علی درافتاد ورافتاد – هرکس هم با گراش درافتاد ورافتاد – حق گرفتنی است :
  مامردم ولایتمدارشهرستان گراش ضمن حمایت قاطعانه از مواضع شجاعانه و به حق امام جمعه ی شهرستان گراش دربرابر زورگویی ها و قیم مآبانه عمل کردن و شیطنت و کارشکنی لاری ها ما مردم غیرتمندشهرستان گراش حداقل ۳۵۰۰۰ گراشی پشت سر امام جمعه ، فرماندارمحترم و شورای سوم و چهارم شهر دربرابر دخالت های لار درامورگراش تا پای جان خواهیم ایستاد و از همه ی این مسئولین دلسوز و خادمین ملت شهید پرور دفاع خواهیم کرد و به هیچ لاری اجازه نخواهیم داد درکارشهرستان گراش دخالت کنند و برای ما و به جای ما تصمیم بگیرند تاریخ مصرف زورگویی به پایان رسیده است همان طور که تا الان نیز گراشی های غیور این کار را انجام داده اند یعنی زیربارزورگویی لارنرفته و نخواهد رفت و تا زمانی که لاری ها خود را اصلاح نکنند و به حقوق سایر مناطق احترام نگذارند و دست ار انحصار طلبی و قلدری و کارشکنی و بی احترامی به حقوق دیگران دست برندارند گراشی های ظلم ناپذیر نیز دست از تلاش و پیگیری حقوق خود از مجاری قانونی ازطریق استان و مرکز(تهران ) با کمک و حمایت امام جمعه ی محترم و فرماندار محترم و شورای محترم برنخواهند داشت. شهرستان گراش را دست کم نگیرید ما از لار بلاتریم شما به تعداد سرداران شهید نگاه کنید ما چهار سردارتقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده ایم آنها چندتا ؟ ما درتمامی زمینه ها حرف برای گفتن داریم. شهرستان گراش درمعادلات سیاسی و اقتصادی نیز بسیار تاثیرگذار است گراش همسو با هرجا شود آن منطقه برنده خواهد شد. چون لار دست از ضدیت شدید و بی عدالتی با کل منطقه برنمی دارد مخصوصا ضدیت عجیبی باگراش دارد. تا این آقایون به مین روند ادامه بدهند و تغییر رویه ندهند و به بی مهری های خود ادامه دهند و به خواسته ها و مطالبات مردم شهرستان گراش و سایرمناطق جامه ی عمل نپوشانند و صداقت خود را به اثبات نرساند مثلا تمکین دربرابر سند قانونی سال ۴۵ محدوده گراش و اجرایی کردن آن، استقرارتمامی ادارات ،اما فعلا با توجه به عمل کرد بد لار نسبت به گراش این دیوار اعتماد فرو ریخته چون ما تا الان به جز شر خیری از لار ندیده ایم دردرازمدت ضررخواهند کرد و منزوی خواهند شد و گراش مجبور است سراغ گزینه هایی بهتری همچون لامرد و جهرم برود چون راه توسعه و پیشرفت خود همسو شدن با این شهرستانها می بیند. شاعر میگه خود شکن آیینه شکستن خطاست پس بیایید خودتان را اصلاح کنید و دست از زورگویی و اجحاف و کارشکنی و شیطنت و یک جانبه نگری بردارید تا کل منطقه روی خوش ببیند و فرصت سوزی نشود و کل منطقه سعادتمند گردد و پشیمانی سودی نخواهد داشت. چون هرموقع جلو ضرر بگیرید نفع است.

 2. +3

  هو الحق
  قدردانی و احترام غذای روح هستند

  یک پیشنهاد : جا دارد هریک ازمساجد گراش یک بنر تقدیر و تشکر ازمواضع شجاعانه و به حق امام جمعه محترم گراش درسطح شهرنصب کنند.

 3. -4

  متاسفانه تمام بدبختیهای گراش به خاطر این بی عقلی شونه…بیچاره ها خیلی ساده هستند نمی توانند خوب را از بد تشخیص دهند…نمی فهمن اگر یک زمانی لامرد به جای لار استان شد به جای ۱۰ دقیقه ۲ساعت و نیم تا مرکز استان تو راه هستند…الحق و الانصاف آداب و رسوم شما بیشتر به لامردی ها می خوره…زنده باد لار و اوزو خنج و بستک اینها لارستانی واقعی هستند…نه شما تازه به دوران رسیده ها …من دانشجو همدانم وقتی اسم گراش رو میارم اصلا نمی دونن کجا هست.

  1. +1

   ضمن عرض سلام و ادب و احترام همدان یعنی همه دانا سعی کنید با مراجعه به کتاب جغرافیای استان فارس با شهرستان گراش بیشترآشنا شوید و از این طریق به دانایی و اطلاعات عمومی خود بیفزایید. ما گراشی ها نه لاری هستیم و نه لارستانی بلکه پارسی هستیم و از دیار پارسیانیم.

 4. +4

  یادآوری چنانچه افراد متمکن برای اعتلا و سربلندی زادگاهشان گراش کمک نکنند نسبت به زادگاه خویش و آیندگان گراش کم لطفی کرده اند.

 5. -3

  متاسفانه حرفها وتصمیم گیریهای عزیزان گراشی امروزهابیشتراز روی احساسات است تاعقل ومنمطق.بنده این واقعیت را رد نمیکنم که لار درگذشته خوب عمل نمی کرده است،اماالآن هم به هیچ وجه درست نیست که به جای ایجاد عوامل مرکزیتی در منطقه خودمان به خاطر لجاجت با لاریهابعضی ها بگویند این ارتقاء انجام نشودوگزینه های دیگری که بعضا چند صدکیلومتر ازمنطقه فاصله دارند را ترجیح دهند.بیایید راه عقل ومنطق رادرپیش بگیریم وازعصبیتهای جاهلی که متاسفانه برخی بدان دچارند بپرهیزیم.ما باید درپیشگاه خداوندوبه نسلهای آینده پاسخگوباشیم.این یک اصل است که: هراتفاقی که منجر به توسعه سیاسی،اقتصادی و… درنزدیکترین نقطه ما بیفتد به نفع ماوآیندگان ماست. اتقوااالله…

  1. +1

   با سلام و احترام با به روی کار آمدن آقای دکتر جعفر پور احداث جاده ی چک چک گراش متوف شد. ما مجبوریم برای ادامه و تکمیل این پروژه از نماینده ی محترم لامرد جناب آقای دکترموسوی درخواست کمک و پیگیری نماییم . دوستان می گویند اداره ی راه و شهرسازی گراش که زیر نظر لار است درحد یک نمایندگی است نه یک اداره ی مستقل. این یعنی چه ؟ خودتان قضاوت بفرمایید. شب قدر است التماس دعا داریم

  2. 0

   مطمئنید با مرکزیت لار در استان جنوبی، گراش به یکی از محله های لار تبدیل نمی گردد؟
   مثل ری با این همه قدمت تاریخی در تهران. که الان به منطقه شهرری تهران تبدیل شده است.

  3. 0

   باسلام دوست عزیز شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه

 6. -2

  متاسفانه حرفها وتصمیم گیریهای عزیزان گراشی امروزهابیشتراز روی احساسات است تاعقل ومنمطق.بنده این واقعیت را رد نمیکنم که لار درگذشته خوب عمل نمی کرده است،اماالآن هم به هیچ وجه درست نیست که به جای ایجاد عوامل مرکزیتی در منطقه خودمان به خاطر لجاجت با لاریهابعضی ها بگویند این ارتقاء انجام نشودوگزینه های دیگری که بعضا چند صدکیلومتر ازمنطقه فاصله دارند را ترجیح دهند.بیایید راه عقل ومنطق رادرپیش بگیریم وازعصبیتهای جاهلی که متاسفانه برخی بدان دچارند بپرهیزیم.ما باید درپیشگاه خداوندوبه نسلهای آینده پاسخگوباشیم.این یک اصل است که: هراتفاقی که منجر به توسعه سیاسی،اقتصادی و… درنزدیکترین نقطه ما بیفتد به نفع ماوآیندگان ماست. اتقواالله…

 7. +2

  جناب ایلیا! 
  منم قبول دارم خیلی از این مخالفت‌ها شاید از روی احساس باشد اما این دلیل نمی‌شود چون برخی از روی احساس رفتار می‌کنند ما چشمان خود را ببندیم. 
  لار مگر چقدر از کشاورزی جنوب استان را دارد؟ جای دوری نمی‌روم؛ همین خنج، چندین برابر لار فعالیت کشاورزی دارد. حتی خود ارد! به جرأت می‌توانم بگویم همین ارد با این‌که از لحاظ وسعت کوچکتر است اما از لحاظ کشاورزی بسیار بالاتر از لار است. 
  با این وجود چرا باید لار اداره کل جهاد کشاورزی داشته باشد؟ این با همان منطقی که شما در دیدگاه‌تان گفته‌اید جور در می‌آید؟! 
  حرف امثال بنده این است که لار بیشتر (صرفا) به دنبال افزایش قدرت دیکتاتوری خود در منطقه است تا پیشرفت منطقه…

  1. +1

   باسلام کشاورزی ارد و خنج و جویم و گراش حرف برای گفتن دارد. لار الان چندین معاونت اداره کل دارد. آنهایی که با پسوند جنوب فارس است بدهند به شهرستان گراش و خنج و لامرد و مهر و … بله من نیز ما نظر حضرتعالی موافقم یعنی الان باید قدرت فقط در لار متمرکز نباشد و نشود الان زمان آن فرارسیده است که قدرت دربین سایر شهرستانها و مناطق و بخش ها و روستاها تقیسم گردد. الان لار عیالوار است یعنی دارای چندین بخش است : بخش اوز و جویم و بنارویه و بیرم و صحرای باغ و بخش مرکزی ، باید براساس مصوبه ی دولت بخش اوز و بیرم به گراش بازگردانده شود چون فرزند کمتر زندگی بهتر.انسان وقتی عیالواراست نمی تواند امکانات مورد نیاز برای همه ی فرزندان تهیه کند و ممکن است دربرابر آنها شرمنده شود.

 8. 0

  من با ایلیا موافقم.. جناب دانشجویی که ذکر کردی ارد بیشتر کشاورزی داره لطف کن بیشتر در مورد جریان اعطای اداره کلی جهاد جنوب فارس به مرکزیت لار مطالعه کن.. اگه اینطور که شما فرمایش می کنی پس باید شهرهای امثال جویم و یکی دیگه از شهرهای لار که بیشترین پنبه کشور را تولید میکنن باید بهشون اداره کلی بدن.. آخه دانشجوی عزیز دنیا قانون داره حساب داره کتاب داره..اصلا به نظر شما با عقل جور در میاد..

نظر -49 - 0 از 8اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه