اختصاصی رویدادشهر؛

مخالفت قاطع نمایندگان فارس با ارتقای ادارات لار

پانزده تن از نمایندگان شهرستان‌های استان فارس در نامه‌هایی به روسای جمهور و مجلس و دیگر مسوولین کشور، مخالفت خود را با طرح ارتقای ادارات شهرستان لار اعلام کردند.

به گزارش رویدادشهر، بر اساس خبرهای دریافتی از منابع آگاه، نمایندگان مجلس استان فارس با ارسال نامه‌ای به «رئیس مجلس شورای اسلامی»، «رییس جمهور»، «رئیس جمهور منتخب» و وزرای «جهاد کشاورزی» و «صنعت، معدن و تجارت» خواستار لغو مصوبه تشکیل اداره کل در لار شده‌اند.

در بخشی از این نامه آمده است «این طرح بدون هماهنگی و کسب نظر مسئولین و نمایندگان استان  فارس تهیه شده و با عجله  و بدون انجام مراحل کارشناسی تصویب  گشته است. علاوه بر این، شهرستان‌های دیگری در استان وجود دارند که از ظرفیت های بالاتری نسبت به لار برخوردارند.

همچنین در این نامه‌ها عنوان شده است این طرح به دلیل یک سونگری و تجربه و ذهنیت ناخوشایند شهرستان‌هایی که قبلا تابع لار بوده‌اند، موجب نارضایتی عمومی گشته و به اعتراضات مردمی و صنفی دامن می‌زند.

نمایندگان شهرستان‌های استان فارس، زمان انتخاب شده برای تصویب و اجرای این طرح نیز مناسب ندانسته و تاکید کرده‌اند این طرح مشکلات پیش‌بینی نشده‌ای را بر دولت جدید تحمیل خواهد کرد.

لازم به ذکر است که از ۱۷ نماینده شهرستان‌های استان فارس در مجلس شورای اسلامی ، ۱۵ نفر این نامه را امضاء کرده‌اند و از دو نفر باقی مانده یک نفر آقای جعفرپور بوده و نفر دیگر نیز در آن روز مسافرت بوده است.

نوشته شده توسط رویداد شهر در چهارشنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱:۰۴ ب.ظ

۱۹ نظر

نظر -49 - 0 از 19اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. +9

  ما منتظریم تا آقای دکتر جعفرپور هم به قانون تمکین کنن و زیر این بیانیه رو امضا کنن

 2. +9

  باید یک کامیون دستمال کاغذی را برای برادر خوبمان آقای ج ارسال کرد تا عرقشون را پاک بفرمایند.
  درود بر افشاگران توطئه شیاطین منطقه ای! درود برمردم و نخبگان لامرد و گراش!
  سجده شکر واجب گشته تااز خدا به خاطر این نعمت عظمی( رفع سیطره مجددابلیسی لار)تشکر کرده باشیم!
  بدان جمشید بازارت کساد است
  گمانم آرزوهایت به باد است

 3. +12

  اینها مثل اسائیلند . به حرف کسی توجه نمی کنند فقط لار را می بینند و بس. برای همین هم همه را با خود دشمن کرده اند و حامی ندارند

 4. -13

  آخه خنگهای محترم
  چرا وقتی طرحی به نفع کل منطقه هست مخالفت می کنید؟
  هنوز مردم یادشون نرفته چطور با پول شهرستان شدید…
  هنوز یادشون نرفته که فاصله ۱۵ کیلومتری شد ۱۵۰ کیلومتر.
  آقایان لامردی شما که با ۱۱۰ درصد شرکت کنندگان نماینده انتخاب می کنید چطور دم از قانون می زنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  مرد باش و تاییدش کن بزن توسایت اگر نزنی مرد نیستی

  1. +7

   اقا رضا، میشه شما بفرمایید کجاش به نفع منطقه است!!؟ فقط به نفع شهر لاره، حتی نفعی واسه شهرستان لارستان هم نداره. البته شاید شما هم بر طبق روحیه سلطه جویانه ذاتیتون منطقه رو فقط شهر لار میدونید!وقتی نمایندگان کل استان فارس مخالف این طرح غیرعقلایی هستن چطور جنابعالی میگید به نفع منطقه است؟شما کی باشی که بگی به نفع منطقه هست یا نه!

  2. +5

   مشکل شما و اجدادتان این بوده وهست که همه را « خنگ » تصور می کنید .
   همین یک کلام شما ماهیت شما را مشخص می کنه . الآن که به حمایت ما احتیاج دارید به می گویید خنگ!! وقتی به مرادتان رسیدید لابد مثل آقای مرحومتان به گراشی ها و اوزی ها می گویید : خر و سگ و….
   فقط می گویم : برای همه تان متاسفم

  3. +5

   اقا رضا مطمین هستید این طرح به نفع کل منطقع هستش ؟؟؟!!!!
   گذشتتون چیز دیگه ای رو نشون می ده 😐

  4. +7

   اقای کثافت رضا خوب جهار تا ادم جانی مثل تو […] هستن که این قدراسرائیل رو با منطقه دشمن کرده خنک هم خودت هستی […] حالا اسرائیل داره ریشه خودش رو در منطقه نابود میکند

  5. +2

   مشارکت ۱۱۰ درصدی بالاتره یا مشارکت ۱۲۰ درصدی ؟ چرا آمار مشارکت در انتخابات مجلس دور قبل شهر لار اعلام نگردید؟؟؟؟؟؟

 5. -12

  این ها همش حرفه اداره کل تاسیس خواهد شد به مرکزیت لارستان بزرگ حالا ببین

 6. +11

  کل استان فارس یکطرفه لار یه طرف دیگه! آقای نماینده تا کی میخوان بر طبل اختلاف بکوبند. اگه زمان نمایندگی آقای حسنی بنگاه نفاق آفرین صحبت به اصطلاح نو به ناحق به ایشون تهمت اختلاف افکنی بین لار و گراش رو میزد، این آقای نماینده کنونی با این کارای اختلاف آفرینش کل جنوب فارس یا حتی کل استان فارس رو با لار بد کرده. چرا هیچکی راضی نیست بره زیرنظر لار؟دلیلش خودخواهی و سلطه طلبی مسئولین لاره. اینها نباید خودشونو برتر از سایر شرستانهای استان بدونن. چرا گراش،لامرد،خنج و مهر از لار جدا شدندند و جویم، اوز و بیرم و … هم بدنبال جدایی هستن؟چرا هیچکس در منطقه از مسئولین لار راضی نیست؟چرا همه آرزو میکنن کاش اداره کل راه و شهرسازی لار هم ملغا میشد؟ و ۱۰ها سوال دیگر…

 7. -12

  خدا جای حق نشسته
  هیچ وقت ظالم پیروز نمیشه خدا خودش میفرماید :”و مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین”
  فکر میکنید میتونید با مکر و حیله این کارها رو بکنید و جلو اداره کل جنوب فارس به مرکزیت لار رو بگیرید 
  حالا میبینید لامردی ها و گراشی ها
  ما خودمون شما رو پرورش دادیم و بزرگ کردیم
  البته اشتباه کردیم باید مثل رفتاری که جهرم با خفر میکنه با شما میکردیم تا این قدر پر رو نمیشدید باید شما رو مثل خفر تو سری خور میکردیم

  راست میگین بدون فیلتر  تاییدش کنین

  1. +7

   با سلام
   رویکرد پایگاه خبری رویداد شهر گراش بر خلاف بسیاری رسانه‌های همجوار رعایت حق آزادی بیان بینندگان و انتشار اکثریت دیدگاهها است.

  2. +6

   فکر کردین این سایت هم مثل صحبت نو و لادستانه که هر چی به ضرر باشه و فیلتر کنن و تایید برای نمایش نکنن

  3. +7

   فقط مقصر اونهای وطن فروش کراش بودن که کراش رو تو سر خور کردن ولی دیکه تموم شد حالا این جوانهای کراش حرف اول و اخر میزنند. فقط باید کراشی ها مثل زدان خان کراشی بشن که این اسرائیل دیکه نتونه حرف بزنه .شما اسرائیلی ها فقط میخواهید همیشه حرف حرف خودتون باشه .ایا تو فکر کردیی سایتهای کراش مثل سایت اسرائیل هستن که هیج دیدکاهی بر خلاف شهرستان اسرائیل بخش نکنه.کراش بزرک همیشه راست میکه نه مثل شما اسرائیل که فقط زبان شیطان در دهن دارید

 8. +9

  شما چرا نمیگذارید برادران لاری به حقشان برسند؟

  این ها فلکه گپو دارند
  زیرگذری عظیم دارند
  پارک جنگلی دارند

  باید به حقشان برسند!

 9. -10

  خدا نکنه این اداره کل تشکیل بشه ! وگرنه کلای ما گراشی ها به خاطر این حسادت و مخالفت بی دلیل پس معرکس . اول از همه حسنی رو می فرستن به مکتب و بعدشم مهرابی باید جواب این همه تهمت و دروغ رو بده ! میگن اطلاعات فارس پرونده های حسنی رو روی میز داره و این پادرمیونی جعفرپور به خاطر حفظ امنیت منطقه بوده که حسنی تونسته خودشو تو شورای شهر جا کنه ! یه کاری نکنید که پشیمون بشید !  

 10. +10

  آقای ناشناس !!! برعکس شما لاری ها برای ما شناخته شده هستید. کاv شما از اول تشکیل تهدید و زور بوده . مگر بیش از هفتاد نفر از گراشی را سر سفره مهمانی نکشتید ؟ مگر فریدی از اوز نکشتید ؟ باز هم نخبگان گراش آماد ه اند جانشان را بدهند و لی حقشان را از شما می گیرند. گراش پشت سر امثال حسنی و مهرابی و…ایستاده اند و یک تار موی اینها به همه خرابستانتان عوض نمی کنند.

 11. +5

  بدبخت نماینده لار فکرکنم بااین تبلیغاتی که واسه کارنکرده براه انداخته بودنددیگه روی برگشتن به لارروهم نداشته باشن.

 12. +5

  آهای رضا […].توروخداول کنین این حرفای خاله زنکی رو.باباقرن قرن بیست ویکمه قرن اینترنت وماهواره ونقشه های هواییه.آخه چراخودتونو اینقدربیشترازاونچیزی که هستیدخنگ نشون میدید.

 13. +4

  ضمناآهای رضا.بعنوان آخرین راه میتونین اون شیخ سیگاری با اون آقابود که میگفت هوای پشتتون روداره وبه کمترازاستانی راضی نشین وبه دولتمردهااعتمادنداشتها.همونیکه الان نیمه جونه.خب ایندوتارو بندازین جلو ودوباره یه اغتشاش وتمرددیگه ای رودرمقابل قانون راه بندازین.

 14. +9

  آخ نمیرم الهی یادمه فلانی ازیکماه پیش توسایتش زده بودخبری درراه است ووقتی بین مردم تواون مسجدسخنرانی میکردهم حسابی جوگرفته بودش وهمه روتهدیدمیکردکه هرکی بگه نه چنین میکنم وچنان میکنم. میگم راستی چندوقتیه خبری ازش نیست.کسی خبری ازش داره؟

 15. +11

  فرق لاری و گراشی از اینجا معلوم می شه :
  دکتر حسنی وقتی نماینده بود ، جانشین رئیس مجمع نمایندگان فارس بود
  جعفر پور بدبخت ، از طرف همه نمایندگان استان فارس طرد شده و پیش هیچکس اعتبار نداره !!
  آدم کور بشه ، کر بشه ، کچل بشه ولی اینقدر ضایع نشه

 16. +11

  **میگن اطلاعات فارس پرونده های حسنی رو روی میز داره و این پادرمیونی جعفرپور به خاطر حفظ امنیت منطقه بوده که حسنی تونسته خودشو تو شورای شهر جا کنه ! یه کاری نکنید که پشیمون بشید ! **

  در پاسخ به این مطلب ، باید بگم که من خودم جزء هیات اجرایی شورای شهر گراش بودم.
  اتفاقا از استعلام های چهارگانه(اطلاعات،دادگستری،نیروی انتظامی و ثبت احوال) برا نامزدهای شورای شهر، یکی از اینها که مرکزیتش تو لار هست، نسبت به صلاحیت آقای حسنی رای منفی داده بود و بهانه جالبی هم آورده بود: خیانت به کشور

  اما هیات اجرایی،با رای قاطع،بدون حتی یک رای منفی، رای به صلاحیت آقای حسنی داد.

  من تعجبم از اینه که نماینده، این وسط چکاره بوده!!!!

  یه چیزی مینویسید، لا اقل قبلش از مطلعین تحقیق کنین

 17. -2

  […]
  […]
  حسود هرگز نیاسود
  خلایق هرچه لایق

 18. -2

  دست از این اختلاف ها بردارید واقعا شرم اوره من نه لاریم نه گراشی

 19. -2

   بزار من یک سوال از شما گراشی های پرادعا داشته باشم اگه شما جای لاریها  بوید یعنی شما از قدیم الایلام شهرستان بودید ولار تازه شهرستان شده بود واقعا چطور برخوری داشتید اخه هرچی من به یاد دارم لار به علما  و بزرگانش معروف وقابل احترام بوده ولی گراش به خان و خوانیش زبانزد  بوده اخه شما که تازه شهرستان شده اید دو خیابون بیشتر ندارید اینقدر غرور وتکبر برای چه و

  1. +3

   آره شما که واسه خودتون کشور بودید. خیلی حیف شد شهرستان موندید.
   فکر میکنید لار چیه که اینقدر بهش مینازید و بزرگش کردید. منفورترین واژه منطقه لار هست.
   شما هم حتما گراش رو ندیدی. گراش از لارک شما چیزی کم نداره. فقط یه زیرگذر دارید که اونم از بودجه ما و بقیه توابع ساختید.
   جمعش کنید بسات توهم رو. بزرگی با ظلم و تکبر و توهم نمیشه.بزرگی به محبوبیته که شما ندارید.

نظر -49 - 0 از 19اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه